O czym chcesz poczytać na blogach?

Duch epoki

S3 - Onet.pl Blog

Ostatnio Dopisane ...
NEP Tuska! (Gielczyn-S3; 22.02.2012)
DUCH EPOKI.... (Gielczyn-S3; 24.12.2011)
Z okazji.... (Gielczyn-S3; 23.12.2011)
Gwałt! (Gielczyn-S3; 21.12.2011)
Kwiatki Kwaśniewskiego! (Gielczyn-S3; 08.12.2011)
Bandytyzm w Warszawie! (Gielczyn-S3; 13.11.2011)
.

ffuck-the-system.blog

Istot nie zostało udowodnione. I prawdopodobnie żadna z tych istot nie istnieje.

 

 

PS. Niedługo pewnie nagramy jakiś hicior:D na razie pracuję nad tekstem:) jak można się domyślić będzie on silnie antyreligijny:) Jeśli cokolwiek by wyszło wrzuce tu linka i poinformuję pewne osoby;)

 

Piosenka na dziś: Hunter - Duch Epoki

 

Tagi: religia

skomentuj (2)

Genezis 2009-07-23 00:44:59

na początku był tylko bóg... potem stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i spowijała ją ciemność i nawet zalana była cała wodą, mimo, że.

Pamiętnik idioty. - Onet.pl Blog

Nad wyraz rozwiniętą, jak to u idioty. Wielu, wielu z was nie dorasta tej wyobraźni do pięt. Dlatego w istnienie spisku mało kto wierzy tak naprawdę.

Tym spiskowym ateistom, czyli niewierzącym, spiski podobają się na filmach jako duchy epoki, jako zmowa bankierów i innych miliarderów (bo milionerzy już mało kogo wzruszają),  wtedy szczególnie, gdy posługują się jakimiś Bondami, ostatecznie komuchami, w których obecności spisek nabiera życia. Taki spisek fajno jest oglądać i nawet troszkę w niego wierzyć, jeśli przedstawiony jest elegancko i wszystko w nim się zgadza, nawet kasa w ich.

Internetowy zakątek Andrzeja Fiderkiewicza vel Studyty

Jedynie na dostarczanie permanentnej rozrywki konsumentom. Jej bogami są: Technika, „której nadano aureolę świętości” i amorficzne Społeczeństwo Obywatelskie. W ślad za Ameryką również Europa zmienia się z wolna w gigantyczny supermarket, konglomerat miast, które niczym się od siebie nie różnią (oprócz, jak zauważa Juenger, tego co zostało w nich z dawnych epok). Głęboka noc atlantyckiej, planetarnej uniformizacji zapadła nad światem. Taki stan rzeczy jest niewątpliwie wynikiem usunięcia sacrum z tkanki europejskiej kultury. Sama jednak konstatacja tego faktu jest banalna i niewiele wyjaśnia. Istotne jest bowiem pytanie, co spowodowało skarlenie chrześcijaństwa i renesans pogańskiego sposobu widzenia świata. Skąd wzięło.Zwyczajach unaoczniających społecznościom ludzkim obecność innej rzeczywistości. Twierdzenie to jest prawdziwe zarówno w odniesieniu do społe czeństw pogańskich, jak i chrześcijańskich. Między chrześcijaństwem a pogaństwem zieje jednocześnie olbrzymia przepaść w kwestiach postrzegania świata, w poglądach na to czym jest Bóg, czym są niebo i ziemia, materia i duch, czas i historia. Podstawą wszystkich form pogaństwa jest przeświadczenie o istnieniu pewnego abstrakcyjnego bytu (Nieskończonego Ducha, Pierwszej Zasady, Jedności itd.), w którego istocie uczestniczą byty duchowe niższego rzędu, z ludzką duszą włącznie. Poganie (i współcześni nam neopoganie) traktują ludzkie życie jako swego rodzaju interludium, krótką.