O czym chcesz poczytać na blogach?

Dualizm

anty-edyp

I ciala, co wazniejsze, okres wiary katolickiej tak gleboko motywujacy Kartezjanski dualizm.Scholastycy jawnie rozrozniajacy  pewne aspekty ale w dalszym ciagu zdajacy wrazenie jakby ignorowali problem psychofizyczny.Poniektorzy odwazni przypisali by to ich “zacofanstwu” (cokolwiek by to znaczylo) – nie zgodze sie- to byl etap dziejow przenikliwy w rozwazania nie mniej ‘naukowe’ i nie wiecej psychologiczne, ale o tyle samo metafizyczne co Francuza.Zreszta wyjasnianie jest zbedne; kiedy Kartezjusz potajemnie chodowal dualizm na wierze to sredniowiecze jawnie moglo do tego dojsc.. nie doszlo.Do czasów ‘oświecenia’ przez tzw naukowe myslenie, a w rzeczywtsosci wkroczenie materializmu do naszych progów.Tlumacze  i odpowiadam wprost; nie ma czegos takiego jak problem psychofizyczny.Wiecej; to iluzja jaka powstała przez nagla zmiane tła – z holistycznego, praktycznego czyli funkcjonalnego na racjonalistyczny.Ów przewrót za fundament swiadomosci społecznej przyjoł materialistyczną percepcje swiata, dla ktorego “umysl” zaczol sie wydawac bardzo osobliwy.To nie dojrzalosc intelektualna nowozytnych.Rozum przestal byc praktyczny, a zapragnol byc

Har-Magedon, czyli Naprawa Władzy, Wiary i Wolności, oraz Walka z Bestią.

Rzecz dotyczy „dupy Maryni”, dopóki dyskusja nie sięgnie obszarów krytycznych. Niestety, brnąc w ciemności sami dobrze nie wiemy, które obszary wiedzy są krytyczne. Jednym z najbardziej drażliwych tematów jest kwestia wiary. Tu najłatwiej dostrzec wewnętrzne zakłamanie, zagubienie i krętactwo. Elementem, który szczególnie chętnie stosują kobiety, to odwoływanie się do opinii ogółu. Jedyną szansą uchwycenia niektórych diabłów za „ogon” jest brak logiki między czynami a poglądami. Krętactwo i przebiegłość polityków to dziecinada w stosunku do wyrachowania najbliższych. Niewątpliwym wyznacznikiem synagogi jest dualizm. Dualizm we wszystkim: dualizm materialistyczno-duchowy, korpuskularno-falowy, Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Doskonałym tego przykładem jest niespotykany w historii rozwój przemysłu cmentarnego. Uświadomienie sobie wszechobecnej synagogi jest niezbędne do zrozumienia, jakim sposobem przyjęły się współczesne czary. Gdziekolwiek się obejrzę dostrzegam coraz to nowe czary. Niektóre z nich zamierzam przedstawić w następnym wpisie. W tym miejscu należałoby dokonać redefinicji apokaliptycznego „morza” oraz „ziemi” (patrz wpis #7). Symbole.

pałac pamięci - Onet.pl Blog


 a dziś emeryt pomostowy, wlewam napoje pienne w różnej maści bezrobotne mordy – mamrocze.

(SOR - Szkoła Oficerów Rezerwy - obowiązkowa służba wojskowapo studiach w latach 70-tych XX w.
powinność nazywana przez świeżo upieczonych cywilnych  magistrów: Szkołą Odbierania Rozumu przez Stracony Okrągły Rok – SOR)

Rozmarzył się pełny płk, a myśl jego pomknęła kłusem do pewnego wykładu, w którym dowodził „inżynierkom”  w „moro” (roboczy mundur wojskowy SOR-owca) praktyczne pryncypia dualizmu dialektycznego.

- No, podchorążowie! To jest tak: było dwóch filozofów, Karol Marks i Hegel.
Hegel twierdził, że osiągniemy jedność, (jednomyślność!-budowało się kiedyś socjalizm, ech!) syntezując dane pojęcia, np.:
dobrobyt czyli tezę z jego przeciwieństwem, czyli antytezą.
- No podchorążowie! Co będzie antytezą do dobrobytu?
- Jednomyślna bieda! – dobiegło gdzieś z końca sali i… nikt się nie przyznał.
- A właśnie ,że nie! Durny wewnętrzny emigrancie jakiś! To rozumowanie zgoła błędne.

nawet łokieć swój kocham.

 


1.1.2006
Wypłakałam go milionem łez.
Nie chciałam płakać, ale nawet suszarka skierowana na moją twarz nie pomogła :) (;*)
To teraz będzie już dobrze tak?
Jestem cudownie wolna.
Nie kocham nikogo i niczego

I niech tak zostanie.

Jednym słowem (Adisiowym;*) :
Zaczynam życie bez niego.
start.

pokornie-cie-kocham 2006-01-01 21:09:41
skomentuj (7)
Turpizm myślowy?

Dualizm ludzkich myśli.
Dualizm ludzkich spojrzeń.
Dualizm dostosowany do sytuacji i otoczenia.
Dualizm ludzkich postaw.

Wyrachowana, zimna suka
Kontra
Nadwrażliwe, delikatne maleństwo.


Kim byłam wczoraj, kiedy wypłakiwałam oczy na twoim ramieniu?

Myślę,że kimś pośrodku.
pokornie-cie-kocham 2006-01-05 18:57:11
skomentuj (7)
(o)lśnienie
Boję się ludzi.
Boję się moich sąsiadów.
Ludzi, którym trzeba albo niewolno mówić Dzień dobry, jak minął dzień?
Nie wiem jak powinnam się zachować w stosunku do młodego.

Transformacja 2012

Witaj Drogi Bracie…

Piękne i czyste są Twoje słowa. Oczywiście, że zdecydowana większość tych przekazów od istot pozaziemskich, to czysta manipulacja, która nas utrzymuje w bardzo niskiej świadomości i czyni zupełnie bezradnymi oraz uzależnionymi od “bardziej rozwiniętych” istot od nas. W ten sposób oddajemy całą naszą energię i oddalamy się od Prawdy, która jest od nas nawet bliżej niż na wyciągnięcie ręki. Wszelkie słowa zawarte w przekazach typu: “ciemność”. “kabał”, “kryminaliści”, “aresztowania” itp. programują w nas wzmaganie dualizmu oraz uczucia nienawiści do tzw. “ciemnej strony” z którą nieświadomie się łączymy oraz oddajemy z wzajemnością energie jakie w danej chwili posiadamy. Czyli mówiąc prościej – oddajemy im naszą nienawiść, przyjmując to samo w zamian i zarazem potęgując to uczucie w sobie. Myślę, że najwyższy czas się obudzić i rozpoznać, o co naprawdę chodzi w tym naszym Życiu. Jedyną Prawdą, jakiej nie chcemy do końca przyjąć, to jest to, że zawsze byliśmy potężni, nieograniczeni i nieskończeni we wszystkim. Bóg to my sami i wszystko to, co wokół nas istnieje. Sami sobie stworzyliśmy to więzienie dla naszych.

Trzy strzeliłem!

Winni temu, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie nasz kraj. Gorzej, że dla większości wszystko wydaje się być w najlepszym porządku...
Tagi: honor odwaga Polska Stan Tymiński
17:21, pie3k88 , niesport
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 grudnia 2010
Dualizm moralny
Jestem zszokowany, patrząc na dualizm moralny, jaki jawnie prezentują od dłuższego już czasu środowiska liberalne i lewica postkomunistyczna. Bo że w swoim gronie nigdy się z tym nie kryli, jest tajemnicą poliszynela. Bardziej jednak szokuje mnie to, jak bezmyślnie przejmuje ich poglądy coraz większa część społeczeństwa.
 
Wiem, że socliberałowie działają według zasad: „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”, „ludzie są bardziej skłonni uwierzyć w wielkie kłamstwa, niż w małe kłamstewka”, czy „ciemny lud to kupi”. Jednak chyba zapominają, że póki co jest jeszcze wielu ludzi, którzy wolą.