O czym chcesz poczytać na blogach?

Drużyna pierścienia

Władca Pierścieni Dubic181 - Onet.pl Blog

Niegdyś byli wielkimi władcami ludzi. Skuszeni przez Saurona dający im dziewięć pierścieni zostali zdradzeni i ulegli jego mocy stając się największymi sługami Saurona; Nazgulami, Upiorami Pierścienia. Nie są ani martwi ani żywi, dosiadające konie lub wielkie i przerażające uskrzydlone bestie przemierzają Śródziemie nieustannie poszukując tego, który jest w posiadaniu Pierścienia Władzy. Wabieni jego mocą nie przestają go szukać, gdyż ich jedynym celem jest odnalezienie Jedynego Pierścienia. Najgroźniejszym i.
Mrocznej Puszczy (ang. Mirkwood), synem króla Thranduila, pochodzącego z królewskiej linii elfów Sindarów. Dokładny wiek Legolasa nie został podany przez Tolkiena, jednak album Władca Pierścieni Broń i Wojna podaje, iż w czasie Wojny o Pierścień miał już kilka tysięcy lat. Pierwszy raz pojawił się w powieści na Radzie u Elronda (tom Drużyna Pierścienia). Przybył jako posłannik od swojego ojca, z wieścią o ucieczce Golluma. Elrond wybrał go na członka drużyny, która miała zniszczyć Pierścień Władzy.

Początkowo Legolas nie żył dobrze z niektórymi towarzyszami podróży. Szczególnie kłócił się z krasnoludem Gimlim. Elfy nie lubiły krasnoludów od czasu.

Moje zycie na pajeczej nici...

By wszystkie znaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać"
(Przeł. M. Skibniewska)

Powyższe słowa od dziesięcioleci rozpalają wyobraźnię i nadają kształt marzeniom ponad stu milionów czytelników na całym świecie. Po raz pierwszy ujrzały światło dzienne w 1954 roku, kiedy została wydana "Drużyna pierścienia" J.R.R. Tolkiena, pierwsza część jego trzytomowej epickiej powieści fantasy "Władca pierścieni".
Legenda stworzona przez Tolkiena ożywiona została teraz na ekranie kinowym przez Petera Jacksona. Mitologia, krajobrazy i stworzenia wymyślone przez autora budzą podziw. Reżyser podjął się bezprecedensowego zadania jednoczesnego.Rządzić Śródziemiem i zniewolić zamieszkujące je ludy. Frodo, wraz z lojalną kompanią hobbitów, ludzi, czarodzieja, krasnoluda i elfa, musi zabrać Pierścień do Szczelin Zagłady, gdzie został kiedyś wykuty, i zniszczyć go raz na zawsze. Taka podróż oznacza zapuszczenie się głęboko do krainy Czarnego Władcy, gdzie gromadzi on armię orków. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale i z wewnętrznymi waśniami oraz niszczącym wpływem samego Pierścienia. Przyszłość świata i przeznaczenie drużyny są ze sobą splecione.To wszystko o tym wspaniałym filmie.Papatki

2002-02-15 18:54:16 skomentuj (3)


Anioły
Często w.

Mokre Kasztany | Carpe Jugulum

skomentuj (1)

Carpe jugulum 3

2008-07-04 22:07:14

Pada. Pada. Pada.

Usiadłam na kanapie i oglądnęłam połowę WP: Drużyna Pierścienia. W końcu muszę zabrać się za pisanie, mam całe wakacje by stworzyć coś, co mogę powiedzieć na maturze ustnej. Jest dobrze, bo zaczęłam o tym myśleć.

Potem pies wysłuchał moich planów na najbliższy czas. Nawet on wiedział, że.

vidmo blog

Dada daaaaaaaaaaaaaaaaaam dada daaaaaaam dada daaaaaaaaaam dadaaaa daaaaa da daaaaaam dada daaaam dada daaaaaaaaa...

To była właśnie muzyka z Władcy Pierścieni (wyjaśnienie dla tych o gorszym muzycznym uchu ;) ) A oto wkracza i on... Aragorn! Poprzez zbocze straszliwej góry Karadhrasu prowadził ów dzielny mąż cały zastęp... drużyny pierścienia!A oto dzielna drużyna w posiadaniu Mapy Wszechrzeczy (za pare kroków sie zgubimy i bedziemy pytać pierwszego napotkanego hippisa "Gdzie prowadzi ten cholerny czarny szlak?")Pytacie czy nie baliśmy się tak brodzić przez te monstrualne zaspy śnieżne? Otóż nie, albowiem wiedzielismy że w razie jakis problemów Kasia da znac swoja.

kzp blog


Parę minut później znaleźli się przed ogromną willą. Gdy Aragorn podszedł do drzwi w celu zapukania, usłyszał krzyki. Po chwili drzwi otworzyły się, i wybiegła z nich posiniaczona Galadriela w stroje sado-maso a z nią Celeborn z pejczem.
-suko! Miałaś ssać a nie gryźć!!!!

Po chwili zorientowali się, że cała drużyna Pierścienia na nich patrzy i opanowali się.
-eeeee..........witam naszych gości! Zapraszamy do środka!

Takiej libacji jaka tej nocy odbyła się w Lorien to Śródziemie nie widziało. Najmniej pijany elf miał w wydychanym alkoholu aż 2% powietrza, serca hobbitów pompowały czysty spirytus, a spomiędzy oparów marihuany ledwo.