O czym chcesz poczytać na blogach?

Druga wojna światowa

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

 • Życie w Polsce – Dramat w czterech aktach
 • Przemawia psychiatra naczelny
 • Nie bądź obojętny. Reaguj na ciemnotę
 • Szambo portali społecznościowych: facebook, nasza klasa itp
 • Iran wojna – polskie wojska w Iranie? Czy Polska weźmie udział w ataku na Iran?
 • Wybory prezydenckie w Rosji.
 • katastrofa kolejowa pod Szczekocinem – kto winien?
 • Warto walczyć – zawsze!

  Odbyły się w ramach Trybunału do Ścigania Zbrodni Wojennych w Norymberdze.

  Amerykańscy oskarżyciele podczas obrad Trybunału do Ścigania Zbrodni Wojennych w Norymberdze wyraźnie dali do zrozumienia, że ani powstanie nazistów, ani druga wojna światowa, ani holokaust nie byłyby możliwe bez finansowego i logistycznego wsparcia ze strony IG Farben.

  Dzisiaj, ponad 60 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej, ludzkość nadal stoi przed zagadką: jak doszło do tego, że.

 • Esme & Carlisle - Onet.pl Blog

  Od siebie odciągnęli było by troszkę niezręcznie. No, ale w każdym razie Carlisle wstał (niechętnie) i odebrał telefon, ja zamknęłam drzwi i znów zaczęłam się uczyć:
  - historia Europy... ale on jest przystojny... pierwsza wojna światowa... że wcześniej się nim nie interesowałam... druga wojna światowa... ciekawe co sobie o mnie myśli... cholera, nie mogę się teraz uczyć - i tak wyglądała moja nauka. Usiadłam na łóżku i czekałam na świt. Nagle ktoś zapukał do drzwi.
  - proszę.
  - mam ci coś do.

  Czytatnik

  “Paragraf 22″ – Joseph Heller Maj 23, 2009

  Filed under: Przeczytane — Lilithin @ 18:40
  Tags: absurd, czarny humor, literatura amerykańska, wojna

  „[…] to może być rozwiązanie: chwalić się głośno czymś, czego powinniśmy się wstydzić. To jest sposób, który nigdy nie zawodzi.” *

  Zwana kultową, uwielbiana przez całe rzesze czytelników, znajdująca się w kanonie literatury amerykańskiej trafiła w moje ręce dopiero w ramach przygotowań do egzaminu. Lepiej późno niż wcale.

  Jest druga wojna światowa. Bombardier wojsk amerykańskich, Yossarian, próbuje zrobić wszystko, aby odesłano go do domu i nie musiał odbywać przepisowej liczby lotów bojowych, która to zmienia się za każdym razem, kiedy żołnierze zbliżają się do.

  blaskszminki

  Chca, zeby mi bylo lepiej.
  Ja to naprawde swietnie rozumiem.
  Tyle, ze ja naprawdę... no, poszło poprostu o to, że chce jechać na rowerze do Nowowiejskiego, ktory jest na drugim zasranym koncu miasta i w dodatku dookoła niego są remonty i tata nie chce zebym przez te wertepy jechala. Mama to w ogole nie chce slyszec o zapuszczaniu sie na rowerze tak.Albo jakims innym kraju... A na codzien wykonywac ten moj ukochany zawod... Miec swoja rodzine itd...

  Co roku te same marzenia z okazji wakacji i tego zabójczego zapachu świata...
  Zauważyliście, że każda pora roku pachnie inaczej?

  EDIT 23:06

  Zapomnialam!
  Zauwazylam, ze nie mam najmniejszej ochoty wykorzystywac.Przezorność. Boze. I pomyśleć, że kiedyś, jeśli ci idioci nie wybiją całej ludzkiej rasy, to przyszłe pokolenia będą się cuzyć o tym co się teraz dzieje. "Czasy Saskie", "Druga Wojna Światowa", "Ogólnoświatowy terroryzm"... To jest smutne. Naprawdę. Bo ci egoistyczni idioci myślą, że oni naprawdę robią wszystko w słusznej sprawie. Neonazizm. Tez.

  logos.blog

  Kolejne pytanie - czy dzisiejszy człowiek potrafiłby stanąć u boku swego sąsiada, kolegi z pracy, sprzedawcy z osiedlowego sklepu czy zupełnie obcego człowieka z ulicy w walce z wrogiem. Wiem, że czasy bandyckich napaści takich, jak druga wojna światowa, już się skończyły [ale czy na pewno? spójrzmy na USA i Irak - niby powód amerykanów szlachetny, tylko czy potrzebne były AŻ TAKIE środki?]. Ciekawa jestem tylko czy nasze wychowanie się nie zmienia? Kiedyś ludzie bardziej.

  Podróże różne

  Co wtedy. Co innego zwiedzać świątynie w Bangkoku,  lenić się na rajskich wyspach na morzu Południowochińskim.  Ale żeby jechać nad rzekę …, tylko dlatego że ktoś, kiedyś nagrał film wojenny o amerykańskich jeńcach.

  Druga Wojna Światowa trwała w Tajlandii, od roku 2482 – 2488 (  Tajowie mają uzgodniony inny lokalny kalendarz)

  Oczywiście gdy zobaczyłam to miejsce, od razu wiedziałam, jak bardzo się myliłam w ocenie wyobraźni, bo Kwai to nie.