O czym chcesz poczytać na blogach?

Droga ekspresowa

Alternatywny uklad komunikacyjny Warszawy - Onet.pl Blog

Tendencjami wyprowadzania ruchu tranzytowego poza obreb miast, ale wrecz ze zdrowym rozsadkiem. Miasto ponosi wszystkie negatywne konsekwencje istnienia bardzo ruchliwej trasy tranzytowej w jego obrebie, nie majac z tego zadnych korzysci. Korzysci te sa czysto iluzoryczne, poniewaz na drodze ekspresowej uzyskuje sie wieksza przepustowosc kosztem ograniczenia skomunikowania trasy z miejskimi arteriami, a co za tym idzie dzisiejsze korki sa jedynie przenoszone w inne miejsca. Zmiast na trasach komunikacyjnych tworza sie one na nielicznych wjazdach na trasy ekspresowe. Tak zaprojektowany.Sluzylby do ominiecia stolicy przez tranzytmiedzynarodowy i dalekiego zasiegu, z roznych kierunkow. Zarowno od strony A2jak drog ekspresowych S7 i S8. Ring ten laczylby sie z A2 w rejonie Baranowa,przechodzac w rejonie Tarczyna, Gory Kalwarii, Minska, Stanislawowa (na tymodcinku pokrywajac sie z droga krajowa nr 50) skrecac bedzie na pln zachod wkierunku Serocka wzdluz doliny rzeki Rzadzy, nowym mostem pod Serockiem wzdluztrasy nr 50 w kierunku Modlina. Trasa ta mialaby charakter bezplatnej autostrady.Dwa pierwsze ringi natomiast bylyby drogami typu GP. Dwujezdniowymi na calej swej.

Blog o nauce jazdy

 • >Znak stop tak samo określa pierwszeństwo przejazdu jak znak ustąp pierwszeństwa
 • >Tramwaj wyjeżdżający z drogi podporządkowanej
 • >Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu kontra znak stop
 • >Skrzyżowanie, na którym droga z pierwszeństwem przejazdu skręca
 • >Pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym plus tramwaj
 • >Skrzyżowanie równorzędne oraz strefa zamieszkania
 • >Rondo bez znaków mówiących o pierwszeństwie przejazdu
 • >Skrzyżowanie równorzędne i tramwaj
 • >Przecięcie się torów jazdy samochodu i tramwaju
 • >Jakie są dupuszczalne prędkości na drogach ekspresowych
 • >Dopuszczalne prędkości na terenie zabudowanym
 • >Maksymalna dopuszczalna prędkość na drodze dwujezdniowej
 • >Kto może wyłączyć światła w czasie postoju w korku
 • >Czy można używać światła drogowe na.

 • Blog monischa

  30 listopad 2010

  Zima pojawiła się jak co roku całkiem niespodziewanie i tradycyjnie już zaskoczyła wszystkich - i drogowców, i kierowców, a nawet zagorzałych zwolenników podróżowania zbiorkomem. Aczkolwiek bzdurne wydaje mi się zrzucanie winy na służby oczyszczania miasta zważywszy na fakt, że śnieg sypał nieustannie przez kilkanaście godzin, a poza tym nie wymyślono.
  Mnie szykują". Owszem, jeżdżę szybko, czasem ostro, ale zarazem dostosowuję się do warunkow na drodze, do możliwości własnych i samochodu. Gacek nie jest rakietą ze swoim silnikiem 1.3 i maksymalną prędkością 170 km/h, jaką z niego wydobyłam raz na autostradzie i raz na drodze ekspresowej, zatem jeżeli wyprzedzam tira, to tylko pod warunkiem, że nie jedzie nic z naprzeciwka, bo rozpędzenie mojego autka  nawet po redukcji biegu chwilę czasu zajmuje. Nie wyprzedzam na obszarze zabudowanym, na podwojnej ciągłej ani na trzeciego (no raz mi się zdarzyło.

  Albania

  Realizacji marzeń, dużo uśmiechu i chęci zaglądania na mój blog;)

  Dziś chciałabym poopowiadać trochę o albańskiej infrastrukturze, a bliżej zwyczajnie o drogach, bo przecież tylko tak możemy poznać ten piękny kraj. Muszę przyznać, że Polacy nie mają dużej siły głosu w komentowaniu albańskich asfaltów lub ich braku, bo sami niestety nie mamy czym się chwalić, a to co u nas nowe oznacza że jednocześnie płatne. Założyłam jednak.

  Ma mowy o przesmerfastycznych parkingach, zajazdach czy dobrze wyposażonych stacjach benzynowych (choć dla chcącego znajdą dla Ciebie wszystko). Coś na podobiznę autostrady znajdziemy między Tiraną a Durres, ale nie ma co się krzywić na jej widok, trzeba cieszyć się tym co jest. Droga ekspresowa (bo ja nie potrafię nazwać tego autostradą) jest np. ze stolicy Tirany do Prisztiny i trzeba przyznać, że to był dobry pomysł. Drogi górskie to już wyższa szkoła jazdy, latem jeszcze do przetrwania ale zimą mogą przerazić niejednego europejskiego rajdowca. Są wąskie,.

  a-net blog

  Pseudoerotycznych fotek z cycem na wierzchu tylko po to, aby potem mieć co wstawić na portale randkowe. Powiedziałabym raczej, że czułabym się jak ostatni debil, gdybym patrzyła na takie zdjęcie. A mimo to, lubie męskie towarzystwo. Nie żeby moje Ściśnięte Cycochy, czy TGW nie były mi drogie. Są. I to bardzo. Tylko z facetami gada się zupełnie inaczej. Bardziej konkretnie. I mają zupełnie inne poczucie humoru. No i właśnie. Tu zaczynają się schody. Bo kiedy dziewczyna jest wyluzowana, to część Panów uznaje, że nie ma zasad. Usłyszałam ostatnio, że nie jestem.
  Patrząc na poziom tych dwóch dyskusji przyszła mi do głowy takie przemyślenia:
  - w czym jest gorsza nagość w własnym samochodzie od nagości na ulicy na przykład w czasie Love Parade, która odbywała się w Berlinie;
  - dlaczego nie mogę jechać nago samochodem po drodze ekspresowej, za to mogę dyndać goła na drzewie na swoim podwórku przy tejże ruchliwej drodze;
  - dlaczego mignięcie golasa w samochodze miałoby powodowac większe zagrożenie na drodze niż widok np. nagiego biustu Igi Wyrwał na billboardzie z reklamą "CKM";
  -.