O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Drgania

Wish something would change today...

***


...

Staram się przyzwyczaić do nowej sytuacji, ale za cholere nie mogę... Cały mój świat od jakiś 3 tygodni stoi na głowie... Matura za pasem, a ja mam tyle problemów, ze nie mogę się na niej skupić, bo ciągle myślę o czymś innym... eeeehhhhh... Ale najbardziej ostatnio to przeraża mnie myśl o tym, ze ja juz pisze mature, potem studia albo praca i sru w dorosłe życie... A ja mam juz 19 lat... Dla mnie to egzamin dojrzałości to tak za 2 lata proszę, może wtedy będę gotowa psychicznie na to wszystko... Ten czas leci jak pojebany, nie ma co...Drgania w epicentrum...

2006-04-14 | 16:12:11

skomentuj (0)


***


I'm happy... I'm feeling glad... I've got sunshine in my bag...

Nareszcie mam sie z czego cieszyć...
Własnie...
Ko...Drgania w epicentrum...

2006-04-17 | 10:04:08

skomentuj (2)


***

historia księżycowego wojownika

/> MF; nie nauczyl cie ataku tornado<br /> JA; co jak to dziala?<br /> MF: musisz sie skupic na swoim zywiole a wtedy mozesz zamienic sie w tornado lub twoje dlonie<br /> JA; super a jak mam to zrobic<br /> mf; mysl o swoim zywiole i nie rozpraszaj sie<br /> zrobilem tak jak kazal mistrz fung . poczulem lekkie drganie powietrza ktore roslo i roslo . az nagle moje dlonie zmienily sie w male traby powietrzne<br /> JA; mistrzu fung udalo sie<br /> MF nie do konca mlodziencze musisz ty zamienic sie w tornado. po 1 godzine bylem juz bardzo zmeczony postanowilem ze jak sie juz nie uda to dam sobie spokoj znow poczolem drgania powietrza az nagle...<br /> D; mistrzu fung nowe wu sie uaktywnio<br /> nagle wkurzony na doja myslalem ze go rozwale od stup zaczol robic sie maly wir powietrza az w koncu zmienilem sie w tornado .<br /> mf; brawo raimundo udaolo ci sie . gdy juz z czlowieka tornado zmienilem sie w raia ktorego znacie poszlismy do reszty oswiadczyc o nowym wu. mnisi pytali mnie co ja robilem ( szczegolnie omi) ale nie zdazylem powiedziec bo<br /> D; to wu to skarabeusz tutenhamona pokrywa twoje cialo niezniszczalnym zlotem wu jest chyba w egipcie<br /> C; to lecmy po to wu <br /> O; moze zamiast doja uzyjmy..<br /> JA; wiem o co ci.

dodajnowy | Just another WordPress.com site

Zaprogramować wodę z zadaną informacją uzdrawiającą. Każdy człowiek jest w stanie celowym, mentalnym oddziaływaniem zmienić energetyczne parametry wody. Naukowcy ustalili, że ludzkie słowa kształtują tzw. solitony (z ang. – „samotnik”). Solitony stanowią szczególną postać ruchu falowego, samopodtrzymującą się falą o niezmiennym kształcie i rozmiarze,  może oddziaływać na materię, ponieważ w pewnym sensie zachowuje się jak cząstki. Są użytecznym nośnikiem informacji.

Solitony powstają w efekcie interakcji tzw. fononów wyswobodzonych przy zetknięciu się elektronów z fotonami, wskutek czego przenoszą dalej drgania, czyli informacje. Drgania te

Reklama : stojaki sklepowe

posiadają ogromne znaczenie dla procesów życiowych organizmu ponieważ nie tylko przenoszą informacje, ale transportują także energię. Drganiami solitonów są np. impulsy nerwowe.

Każda rzecz, każda istota w Kosmosie wibruje, drga. Wibrują elektrony, wibrują atomy, drży liść na drzewie, drgają krople wody w strumieniu wywołując drgania powietrza, które odbieramy jako szmer wody, bije w końcu nasze serce. Dlaczego wszystko wibruje, drga, przesyła energię w przestrzeń? Ponieważ każda rzecz, każda istota nosi w sobie wbudowaną energię, dzięki której.

Drozda i Psy

Fal dźwiękowych z łatwością się przez nie przebija. Patrząc się na czuwającego wilka można odnieść kolokwialne wrażenie, że jego uszy i nos, górują nad jego głową. Patrząc się na większość psów, odnoszę wrażenie, że góruje nad psami ludzka głupota. Bo to przecież nie psy zamówiły u Pana Boga długie i obwisłe uszy. Gdyby tak było, to na miejscu Bassetów złożył bym pozew do Trybunału Europejskiego. Niektórzy ludzie dla estetyki dziurawią sobie uszy i zawieszają na nich ozdoby, ale nie widziałem nikogo kto by tak wyciągnął sobie małżowiny, żeby ocierały się o chodnik. No jak tu napisać teraz, że psy są wrażliwe na drgania powietrza przenoszące fale dźwiękowe o częstotliwości między 15 a 40 000 Hz, ba nawet niekiedy do 80 000 takich jednostek. Przecież taki Basset czy Spaniel nie dość, że mają zatkane uszy własnymi uszami, to jeszcze dźwięki do nich dochodzące muszą się przebić przez szum ocierających się o podłoże końcówek małżowin.

Głos ludzki to drgania o częstotliwości od 128 do 3070 Hz, większość hałasów prowokowanych przez człowieka to drgania o częstotliwości nie przekraczających 2000 – 3000 Hz. Zatem psy gotowe są usłyszeć wszystko co robimy i mówimy, nawet gdy drzemy struny głosowe na strzępy, nawet gdy łkamy.

Najciekawsze zjawiska świata - Onet.pl Blog

Pozostałaby nie zauważona, gdyby nie sejsmolodzy i ich niezwykle wrażliwe czujniki - sejsmometry.
W przeszłości, w celu określenia intensywności trzęsienia ziemi - wielkości wyzwalanej energii - sejsmolodzy stosowali skalę Richtera. Została ona tak nazwana od nazwiska amerykańskiego specjalisty Charlesa F. Richtera, który wprowadził ją w 1935 r. Ostatnio sejsmolodzy wolą posługiwać się skalą Mercalliego, która została zaproponowana przez włoskiego sejsmologa, Giuseppe Mercalliego w 1902 r. i pozwala szacować skutki trzęsienia ziemi. Wyróżnia ona 12 różnych poziomów zaburzeń.


Na przykład:
Stopień 2: Nieznaczne drgania. Lekkie kołysanie się zawieszonych przedmiotów.
Stopień 5: Drgania dość mocne. Skutki są wyraźnie odczuwane, płyny wylewają się z naczyń, wypadają szyby z okien.
Stopień 7: Wstrząsy bardzo silne. Walą się kominy, pękają ściany i odpadają tynki.
Stopień 8: Zniszczenia. Słabsze konstrukcje, pomniki, ściany zostają zburzone.
Stopień 10: Klęska. Wiele budynków legło w gruzach, grunt popękał. Możliwość wystąpienia osuwisk i tsunami.
Stopień 12: Katastrofa. Wielkie zniszczenia i odkształcenia terenu.
Ziemia jest bardzo pofalowana na znacznym obszarze. Przedmioty „fruwają”.

Gdy następuje.

lululu at ownlog '11

Tak po prostu, w poniedziałek wieczór. Tak po prostu, zamiast piwa, zamówiłem drinka. Kolejny kamyczek do ogródka tych, co mówią, że prawnicy są drętwi. Owszem, po raz kolejny, nie przeczę.W garnku, podczas wrzenia wody dzieją się rzeczy straszne. Przerażająco faluje wszechkształtna toń, dno zdaje się wibrować, pokrywka wznosi stukot do nieba. Wszystko wokoło jest opanowane lękiem przed kipieniem, przed ostatecznym końcem tego szaleńczego widowiska. Nie sposób zapanować nad zmysłem wzroku, który chce dostrzec najdrobniejszy szczegół. Czemu skupia się na znikomych punktach? Liczy się wrzenie, proces, działanie. Drganie cząstki, drganie masy cząstek. Jakaś idea i pomysł, poruszyciel i pierwsza przyczyna... Drganie? Drżenie.
Link 20.07.2008 :: 18:23 Komentuj (4)

 Kiedy nie masz Rolling Stonesów, musisz ich sobie wymyślić. Szczególnie wtedy, kiedy mieszkasz  na krótszym końcu Alei Słonecznej w Berlinie Wschodnim. Wczoraj obejrzałem ten film ("Aleja Słoneczna") i jestem pod wielkim wrażeniem. Niby nostalgia, niby paskudni dedeerowcy, ale ponad tym wszystkim kilku chłopaków i łącząca ich przyjaźń.


Tak, jak to ujął Michał Witkowski - każdy ma swoją fototapetę. Dla.

Drgania i fale

Blog zuniecio

Mój blodizo na onecie :)
Mój blodzio na Tenbicie :)
Ale Nuda... Zaczynam szaleć na bloguu... YeaH :D coraz bardziej zaczynam kapować o co chodzi  w tym :D hehe bo jestem 1 raz na blogu na interii :D:PP:*:* .

Siemanko :) Jak tam :) hehe ja włąśnie skończyłam się uczyć :P a uczłam się z : 

- fizyki o falach i drganiach ;/ (bo jutro ma być kartkówka)
- historii (bo jutro MOŻE pan zrobić niezapowiedzianą ;/)
- niemieckiego bo może pani pytać ;p
- anielskiego bo.

The Magical - Onet.pl Blog

- Tommy – wybąkała w końcu. – Przyczepił się do mnie i nie chce dać spokoju, chociaż mówiłam mu, że nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Skoro werbalne argumenty nie są w stanie go przekonać… - wzruszyła ramionami. – No,.

To było dziwne… zupełnie, jakby nikt jej nie gonił. Cóż… to nawet lepiej dla niej. Teraz nie mogła tracić czasu na czcze rozmyślania. Powierzchnia Przejścia przestała falować. Po drugiej stronie Lexi dostrzegła korytarz z białego marmuru i dwóch Strażników pilnujących bramy. Nie czekając dłużej, dziewczyna przekroczyła ramę i zanurzyła się.Zabrakło mu tchu. Wstrząsnął nim bolesny impuls, rozszedł się w jego ciele jak trucizna. Zacisnął ręce w pięści. Ze zdziwieniem stwierdził, że wyczuwa napięcie swych mięśni, drganie każdego ścięgna, paznokcie wbijające się w skórę wnętrza jego dłoni. Spróbował zrobić krok do przodu. Zachwiał się gwałtownie, tracąc grunt pod nogami. Żołądek.

myśli i słowa

Wodzace za jedna postacia
znudzenie niesierpliwosc moze strach
dzwieki przeplatane czyms z ust do ust
przekaz informacji i jego ocena
drzenie rak wprawia w elikatne drgania kartke bialego papieru
jedyna mysla-uciec
schowac sie w tlumie i cicho..ogorywacza
zlosc, krytyka
chwile gy masz ochote wyciagnac zza plecow niesamowity
Nie zgasisz nie zjesz.. nie masz mnie chociaż jestem tuż pod toba
szelest liści na leśnym duktu szlaku.. zanurzmy się w głebinach naszych oceanów
w wspanialych falach naszych serc.. wiem że potrafisz, wiem ze porafimy
nie chcę już słuchać o wartości wszystkiego.. chcę wsłuchać się w stukot końskich kopyt
posłuchać pieśni skał i lasu.. czy wiesz jaką hisotorie niosą piaski?
ile smutku jest w kropli deszczu spływającej wzdłuż kory sosny za zakrętem
ile ma dopowiedzenia sarna przy zachodzie słońca na leśnej polanie
a może mała wiewiórka zbierająca ostatnie orzechy rozsypane pod sklepem na rogu
...gdzie.