O czym chcesz poczytać na blogach?

Dramaty

no bo jestem - bloog.pl

| dodaj komentarz

internetowe wypociny jak rzecze pan

poniedziałek, 09 lipca 2007 0:03
Ubolewam, bardzo nad... no nad czym ja tak ubolewam??? Ano nad skrajną gruboskórnością facetów. Dlaczego mi sie tak wydaje???? No mam faceta w domu a dziś na dodatek przyjechała jego młodsza wersja i wiecie co dramat. Są tacy sami. Nigdy tego nie pojmę jak to jest, że można podać im metodę na rozładowanie wszelkich napięć występujących na styku nieba i ziemii, bo ja o niebie on o chlebie... Jak zwykle zupełna kakafonia emocjonalna i nie tylko. A ten taki owaki w ząbek czesany nic nie kuma-tabula raza jedna. Jest kurna całe życie jak piepszony student; zakuć, zaliczyć, zapomnieć... . Odporny na wiedze i nie do wydziobania. No i na dodatek wiecznie zdziwiony jak by mnie pierwszy raz widział???? Czasem mam wrażenie, że mówie po chińsku. Nic to jednak. Dzis wydarłam mu z gardła mój obiecywany prezent. Ta wybrałam sobie złotą branzoletkę i.

Dedykowane wszystkim filozofom i alchemikom

Którzy reklamują jakąś szkołę językową i są z tego powodu szczęśliwi, chociaż pada. Sam deszcz jest bardziej prawdziwy. Jest mokry. W każdym punkcie, a nie tylko w bucie przez dziurę, w dłoni z komórką, na twarzy. Dzięki temu mogę myśleć. Świat jest piękny i idealny, jeżeli można wyjść do miasta i 2 godziny przeznaczyć na to, co zajmuje 30 min autobusem i 15 samochodem. Spotkać się ze znajomymi, wygłupiać się będąc już poważną osobą. "Przypadkowa przyjemność" jak mówi artystka. "Magia" jak mawia wielu. Takie chwile tworzą wspomnienia, myśli, słowa. Pierwszy raz od dłuższego czasu - nie obrazy.
Fascynują mnie dramaty, bo człowiek staje prawdziwszy. Może nawet nie przed sobą, ale przed drugim, jeżeli z nim rozmawia. Musi się trochę obnażyć. Zdaje sobie sprawę być może ze swojej naiwności. Kiedy mówi coś przed drugim, jest pewien, że pojawi się jakaś opinia. Więc być może świadomie pewne treści pomija, ale zdaje sobie sprawę z ich nacechowania.
Te 2 godziny to nie jest czas stracony. Nie jestem człowiekiem zachodu. Może kiedyś byłem, może tak myślałem. Może znowu nim się stanę, gdy się zacznie znów rok akademicki, gdy wróci pośpiech, nawyki i niewyspanie. Teraz i naprawdę bardziej się czuję wschodni. Wiem, że to jest.

mojafilmoteka.blog

Jej przez ciężko ją doświadczający los. Produkcja ma bardzo ciekawą formę. Często wracamy do czasów młodości głównej postaci filmowej. Jej życie pokazane jest w bardzo barwny sposób. Liczne wątki o skomplikowanym charakterze nie pozwalają nam się oderwać od ekranu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć akcji filmu co trzyma nas w napięciu. Jedyne co w filmie mnie denerwowało to bardzo duża liczba zaczętych a niedokończonych wątków. Fabuła nie jest dograna, można powiedzieć, że to "sieczka" niekompletnych scen. Wątki nie są chronologiczne i utrudniają oglądanie filmu. Jednak jest on jedną z bardziej interesujących pozycji dramatycznych.

7,2/10 

skomentuj (1)

Duma i uprzedzenie [2005] - reż. Joe Wright 2010-03-08 15:53:19

Dramaty historyczne zazwyczaj nie przyciągają zbyt wielkiego grona osób przed ekrany, jednak ten film mimo iż jest tego typu gatunkiem kreuje inne spojrzenie na obrazy ówczesnego świata. Jest to piękna i poruszająca historia rodziny Benet'ów mającej pięć córek: Elizabeth, Jane, Lydia, Kitty i Mary. Fabuła filmu skupia się na przeżyciach głównej bohaterki, którą jest Elizabeth ( w tej roli Keira Knightley, wspaniała.

bez wzajemnoœci...

Uczucia od miłości! Tylko jak odróżnić zwykłe zauroczenie od tego prawdziwego uczucia ?!?!?!?!?!?!?
Dobra teraz o czym innym :P Może potem jeszcze wrócę to tego tematu :P
Ach ta szkoła.... :/
Tak do samej szkoły to nie mam nic, ale mnie jeżeli chodzi o wstawanie do niej to dostaje szału! Ja w ogóle w nocy to mi się lepiej myśli i można powiedzieć, że jakoś kontaktuje :)
Chodzę spać tak gdzieś koło godziny pierwsze, drugiej w nocy :P Chociaż ostatnio jeszcze później, bo mam straszne problemy z zaśnięciem :/ Tak naprawdę czuje, że zasypiam koło 5 rano :/ A o siódmej ,albo ósmej musze wstawać do budy :/ Dramat
Jak się nie wyśpię to potem przez cały dzień chodzę jak jakiś ćpun :P
Najchętniej to w życiu bym tylko spał :) Kocham spać :P:):):P
Jeżeli chodzi konkretnie o szkołę to Ci nauczyciele są jacyś dziwni wszystko odkładają na ostatnią chwile! Tak w skrócie opisze moje poniedziałkowe lekcje :P
Pierwsza byłą Historia :/ Myślałem, że tam zasnę z nudów ! Nic nie pamiętam z tej lekcji
Jakoś zleciało... Następna była ścieżka, baka wystawiała oceny :/ Nawet nie wiem skąd mam Bdb. Przecież nie miałem żadnej oceny ani nic ,ale mam to mam trzeba się cieszyć !
Boże później musiałem.

Naruto i Hinata Lovestory - Idą cały czas przed siebie, czy zniszczą wszystkie przeszkody? - Onet.pl Blog

     (Hanabi; 19.01.2010)
  • Rozdział 11 (Hanabi; 09.12.2009)
  • Rozdział 10 (Hanabi; 17.10.2009)
  • Rozdział 9 (Hanabi; 03.10.2009)
  • Rozdział 8 (Hanabi; 19.09.2009)
POLECAM
ANIME

Oczywiście:
NARUTO SHIPPUUDEN (G: Akcja, Komedia, sztuki walki)
UMINEKO NO NAKU KORO NI (Gatunek: Dramat,Akcja,Horror,Kryminał)
HIGURASHI NO NAKU KORO NI ( -//- )(KEI I REI)
BLEACH (G: Akcja, Komedia)
CLANNAD AFTER STORY (G:Dramat, Romans)
KANON 2006 (G:Dramat, Romans, Fantasy)
AIR ( the 1000 summer) (G:Romans, Dramat)
KAZE NO STIGMA (G: Fantasy, Akcja)
RideBack (G: Akcja, Dramat, Mechy)
K-ON (G: Muzyczne, Komedia)
FATE/STAY NIGHT (G: Dramat, Akcja, Fantasy, Romans)
DEATCH NOTE (G:Akcja, Dramat, Kryminał, Fantasy, Romans)
0-7 GHOST (G: Dramat, Fantasy, Komedia, Akcja)
AI YORI AOSHI (G: Romans, Komedia)

Polityka, miłość i...

                                                                        (30.01.2012)

 

                                    ĆWIERKAM  DO  PREMIERA

            Artykuł premiera Tuska „Trzecia fala nowoczesności”, który ukazał się 19. marca 2011 w Gazecie Wyborczej dał mi pewną satysfakcję. Spośród pięciu najważniejszych priory­tetów na przyszłość (Unia Europejska, innowacyjność i edukacja, rozwój młodych Polaków, efektywne gminy, finanse) jako trzeci wymienił ten, o którym pisałem miesiąc temu w swoim blogu „Prawdziwy dramat”. Wątpię, aby premier miał czas na czytanie blogów, więc satysfakcja polega na wspólnym dostrzeganiu spraw do poprawy. Co prawda, premier widzi, że „młodzi ludzie [...] często bywają gorzej wynagradzani i żąda się od nich dłuższego czasu pracy”, ale rolę państwa w zmianie tej sytuacji ogranicza do edukacji i pomocy w zawarciu „kontraktu dla młodych”. Pomiędzy pracodawcami i poszukującymi pracy? Związkami zawodowymi? Młodymi pracownikami? Bankami a młodymi klientami? – Tego premier już nie wyjaśnia.

            Młodzi, to nie tylko pracownicy. To nasz potencjał rozrodczy,.