O czym chcesz poczytać na blogach?

Dracula bram stoker

booklandia-filmowa blog

Osobowości. Czasami odnosiłam wrażenie, że Dacre bardziej wzorowal się wizerunkiem Draculi z filmów, zwłaszcza ze słynnej adaptacji z Garym Oldmanem, niż tym, który stworzył jego przodek. Zaś wrzucenie do historii samego Brama Stokera było już zupełnie niepotrzebnym grzybkiem. Barszcz i bez niego był wyjątkowo ciężkostrawny.
Podsumowując, jeżeli mamy do wyboru książę Dacre'a Stokera / Iana Holta i jakąkolwiek inną powieść,.Mam złe nowiny. Pod pieknym języku nie pozostał nawet ślad. Bohaterowie mówią do bólu współczesnym językiem, zaś ich maniery zdecydowanie nie pasują do 1912 roku.
Zgodność z oryginałem jest znikoma. Dracula jest moją wielką niespełnioną, nieodwzajemnioną miłością, ale według Stokera był bezdusznym mordercą i krwiopijcą. Przerebianie go na głównego zbawiciela ludzkości spełnia wprawdzie moje fantazje, ale z logiką ma niewiele współnego. To samo ma się do sensowności. Nagle wszyscy.

...w labiryncie moich myśli i niespełnionych marzeń... - Onet.pl Blog

Mam olbrzymią prośbę do osób odwiedzających tego bloga:

Czy moglibyście pomóc mi znaleźć pełną polską wersję e-booka Draculi (Bram Stoker)? [Angielską już mam w swoim posiadaniu]

Jeżeli ktoś ma link to oczywiście też bardzo bym prosiła.

Mój e-mail: araviiane@gmail.com - tak na wszelki wypadek ;)

Arie..

Jak to w Rumunii

Postaci były tylko częściową inspiracją. Reszta to wytwór wyobraźni pisarza i legend. Historyczna postać – Wlad Palownik, okrutny hospodar z Wołoszczyzny (dziś południowa część Rumunii) był synem Wlada Dracula („drac” oznacza w języku rumuńskim i smoka i diabła). Wydaje się, że w legendzie przydomek Wlada-ojca i uczynki Wlada-syna zlały się w jedno, i w ten sposób.

Rumunia - tropami księcia Drakuli
 Każdy kto przeżył włóczęgę po rumuńskich bezdrożach ze zrozumieniem przyjmie tezę Brama Stokera, autora powieści Drakula, że książe-wampir musiał się urodzić gdzieś tutaj. I dziś Rumunia zdaje się być odizolowana od świata na wielu płaszczyznach… Niby Europa, ale obca. Opisana, ale wciąż.

For what we want most, there is a cost that must be paid in the end.


2002-09-20 01:58:59 >> Dracula

Ten film zawsze mnie inspirowal.
Zawsze wzruszal. Jedyny film tego typu na ktorym leje lzy jak grochy.
Bo to najpiekniejsza milosna historia pod sloncem.
Bram Stoker spojrzal na schemat i dostrzegl w nim cos zupelnie innego, nowego...pieknego.
Fabula znana od stuleci. Watki zaczerpniete z faktow historycznych. Jak dotad ukazywano nam Hrabiego jako bezlitosnego, bezdusznego.

Żona dla Śmierciojada - Onet.pl Blog

Uśmiechów. Pochodnia zadrżała w dłoni lokaja.
    W tym samym czasie zdrowy rozsądek i zmysł estetyczny Severusa wydawały już pierwsze jęki. Oto na początku długiego podjazdu, prowadzącego spod bramy do budynku Malfoy Manor pojawił się powóz. Wyglądał na pokątne skrzyżowanie neogotyku z neobarokiem, jakie mogło przyśnić się komuś z ekipy Disneya po bardzo długim i ciężkim dniu pracy… Tak, Disneya..Po jednego z moich ulubionych kompozytorów, Wojciecha Kilara, i tę jego niepokojącą nutę, która przyda się w dalszej części odsłony. Utwór „Lucy’s Party” pochodzi ze ścieżki do filmu „Bram Stoker’s Dracula” - W motywach muzycznych.
* Tłumaczenie:

books, apples and classical music

Na dodatek będą to drugie z rzędu urodziny spędzane w całości poza Wrocławiem [rok temu było to w mieście Łodzi, gdzie nawet psom chodzenie szkodzi]. z okazji prezentów kupiłam sobie najnowszego Pratchetta, Bram Stoker's Dracula na dvd i płytę Franza Liszta...

[no i tą motorolę v3, ale to z moich pieniędzy, więc się nie liczy]

dwudziestka to brzmi strasznie. nie będę już mogła używać np. kosmetyków z serii.