O czym chcesz poczytać na blogach?

Dotacja

Silny Aleksandrów Kujawski - społeczny blog o życiu w Aleksandrowie Kujawskim. - Onet.pl Blog

Nie podjeli jakiś przełomowych dla miasta decyzji, a tu już mają podziękowania. No chyba, że osoby, które ten transparent stworzyli mieli jakieś tajne informacje od jednego z radnych, który jest też zatrudniony w MCK. Możliwa jest też inna wersja. Po prostu decyzje radnych zapadają w MCK i dlatego autorzy transparentu wiedzą, że radni podejmują tzw. MĄDRE DECYZJE.

Zastanawia mnie co oznaczają te MĄDRE DECYZJE.Warto nad tym się zastanowić. Nie ukrywajmy prawdy, że pod hasłem MĄDRYCH DECYZJI kryje się większa dotacja dla MCK. Wiadomo jest, że Radni, którzy są w większości z Platformy Obywatelskiej nie pozwolą, aby ucierpiała jednostka kierowana przez innego czlonka Platformy Obywatelskiej, w której zatrudniony jest jeden z radnych Platformy Obywatelskiej. Nazwiska są powszechnie znane więc nie muszę ich wymieniać.

Patrząc na projekt budżetu autorstwa Pana Burmistrza wiadomo jest, że wzrost nakładów na MCK odbywa się kosztem ważnych społecznie jednostek takich jak Warsztat Terapii Zajęciowej czy Gimnazujm Towarzystwa.

Blog politycznie sfrustrowany

Partię dostaną następujące kwoty: Platforma Obywatelska Rzeczpospolitej Polskiej 40 430 797,40 zł  Prawo i Sprawiedliwość 37 805 465,31 zł Polskie Stronnictwo Ludowe 15 119 448,77 zł Sojusz Lewicy Demokratycznej 14 388 733,69 zł Socjaldemokracja Polska 3 545 050,33 zł Partia Demokratyczna - demokraci.pl 2 398 122,29 zł Unia Pracy 521 330,94 zł. Jak widać kasy jest dużo i dzielić jest co. PO postanowiła w ramach oszczędności zamrozić te dotacje. Jednak posłowie SLD, PSL i PiS sprytnie ustawę przerobili i zamiast subwencji zawiesili ich waloryzacje. Czy to dobrze czy źle to zależy jak postrzegamy role dotacji dla partii.

Gdy dotacja zostały wprowadzone po raz pierwszy za rządów SLD głównym deklarowanym celem było zwalczanie korupcji politycznej. Bez wątpienia wprowadzenie finansowania z budżetu zwiększa przejrzystość życia politycznego i przyczynia się do zmniejszenie zależności polityków od możnych sponsorów. Jednak z pewnością wysyp reklamówek i wielkich plakatów w czasie kapani wyborczych nie jest naszym celem a jest to najbardziej widoczny efekt wprowadzenia dotacji. W Europie pieniądze otrzymywane z tego rodzaju subwencji są wykorzystywane do tworzenia nowoczesnych Think Tank-ów nowoczesnych ośrodków rozwoju myśli politycznej. Ośrodki tego typu.

Dotacje w Rzeszowie są do wzięcia!

Dotacje w Rzeszowie

Autor: dotacjewrzeszowie Data: 8 Kwiecień 2009

  • In: Dotacje
  • Comment!

Dotacje w Rzeszowie, zarówno dla osób już prowadzących działalność, jak i dla rozpoczynjących nową  działalność gospodarczą będą do wzięcia. Należy obserwować komunikaty Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, ponieważ to WUP wyznacza odpowiedzialnych za podział środków Unujnych beneficjętów. Podejmuje decysje na podstawie wyników konkursu.

Na stronie Programu operacyjnego Kapitał Ludzki znajdziemy wiele przydatnych narzędzi, takich jak Generator Wniosków o Dofinansowanie, czy choćby Ulotki informacyjne Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Tagi: Dotacje, Dotacje Rzeszów

Dodaj komentarz

Dotacje, kredyty i dofinansowania

22
23242526272829
30

Księga gości
 
O mnie
doradcaUE
Słówko o mnie
Zobacz mój profil
Notki
Bezpłatne szkolenie o dotacjach! 2010-08-12

Dotacje Unijne

Możliwość odrzucenia dokumentów w KRS oraz zapewni profesjonalną i szybką obsługę prawną. W pilnych przypadkach prawnicy są w stanie przyspieszyć proces rejestracji spółki.
Dotacja z PUP, Dotacje z PUP - Czyli krok po kroku jak pozyskać fundusze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej 2012-01-10
 Zanim zdecydowałam się na rozpoczęcie działalności długo zwlekałam z decyzją o jej.

Aktywne szukanie szczęścia

Pytań moim zdaniem. Za wysoka stawka. W jednym miły Pan poprawił mi deklarację VAT i uffffffff udało się. Wyszłam z poczuciem ulgi i szczęscia. Zupełnie jak ponad tydzień temu z ZUSu gdzie obliczałam stawke na styczeń i zawsze wychodziło mi jakoś inaczej. O grosz, ale kto mafirmę ten wie że taki grosz jest czasem przyczyną dramatu.

 

Zus składamy do 10 nastepnego miesiąca.

Zaliczke na podatek do 20 nastepnego miesiąca już pitów nie musimy składać co miesiąc.

Deklarację Vat do 25 następnego miesiąca.

12:32, dotacja , PROZA żYCIA CZYLI PROWADZENIE FIRMY OD PODSZEWKI.
Link Dodaj komentarz »
piątek, 16 lutego 2007
Kasa leży na ulicy...

... pomyslałam. Dlaczego by po nią nie sięgnąć? Zresztą czym się ryzykuje poza ugraniem 20 000 i zusem na pół roku. Szczególnie ten zus mi sie spodobał. Firme trzeba prowadzić rok i potem już tylko odpowiada się przed Zusem, US no i Panem Bogiem ;p

 

Działanie 2.5 Promocja Przedsiębiorczości w podregionie.