O czym chcesz poczytać na blogach?

Doświadczenie

Cognition of Cognition | Witryna o rozwoju poznawczym człowieka.

– Teraz, kojarzeniu i przypomnieniu ulegają podobne przeszłe doświadczenia, które wyryły się w naszej pamięci dzięki podobnej świeżości. Spróbuję lepiej skojarzyć Ci to doświadczenie, o którym piszę; pamiętasz jak pierwszy raz w młodym jeszcze wieku byłeś w obcym kraju, po raz pierwszy w ogóle, w zupełnie nowym miejscu, nowym w multisensie. Przypomnij sobie, co wtedy czułeś, jak świeżo i trzeźwo patrzałeś, jak wszystko było wyraźne bezpośrednie, wszystko intensywne, wrzucone w twoje doświadczenie, wywołane do wielkiej jaskrawości, kiedy widzi się wszystko. Pamiętasz te doświadczenia, każdy je miał, ma i  przeżywa?

Z innej beczki; pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zostawiono cię sam na sam z całym (na przykład) świeżym kurczakiem ze sklepu, który miałeś oporządzić, rozłączyć jego poszczególne części i uporządkować, miałeś takie doświadczenie? To bardzo świeże doświadczenie. Pamiętasz, jakie to było doświadczenie, kiedy miałeś je pierwszy raz. Kiedy.

Filozofia dla młodych

Dlatego zwrócił się do wiary sądząc, że znalazł irracjonalne przeżycie. Kierkegaard z pewnością nie zdawał sobie sprawy, że odkrywa nowe źródła doświadczenia, ale jego następcy (zwłaszcza Marcel i Jaspers) znakomicie rozwinęli ten temat. Od tej pory wiara (rozumiana filozoficznie) stała się kategorią opisującą i wyjaśniającą wzajemne relacje pomiędzy ludźmi oraz pomiędzy człowiekiem a Bogiem. Można zatem powiedzieć, że to w filozofii egzystencjalnej pojawiło się doświadczenie wiary, które umożliwia człowiekowi dotarcie do własnej egzystencji (do samego aktu istnienia). Ale nie potrafiono wyjaśnić, jak to się dzieje. Pod wpływem teologii do wiary dodano również miłość i nadzieję. Uznano wreszcie, że w tym przypadku chodzi o relacje osobowe. To rozwiązanie otworzyło przed antropologią nowe horyzonty. Ostatecznie powiązano bowiem relacje osobowe wprost z istnieniem przejawiającym się poprzez własności transcendentalne (prawdy, dobra, piękna)..

Teatr Sztuki - bloog.pl

Teatralne

Prowadzi: Barbara Rogalska - aktorka

Wiek: 6-9 lat

Termin: 15 lutego 2012

3. Jak powstaje lalka teatralna?

Prowadzi: Andrzej Pietrzak - konstruktor lalek

Wiek: 7-12 lat

Termin: 16 lutego 2012

4. Scenariusze z wyobraźni - zabawy teatralne

Prowadzi: Magdalena Jasińska - teatrolog

wiek: 7-12 lat

Termin: 17 lutego 2012Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330824813,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Katowice. Konferencja Naukowa Dramat i doświadczenie

wtorek, 07.

Na sportowo

Kraju. W czasie jego 3-letniej przygody w Polsce miał i sukcesy jak i porażki. Wymieniać już nie będziemy, bo to niczemu nie służy. Zasadniczym pytaniem jest kto teraz poprowadzi kadrę przez najbliższe 3 lata i w Euro 2012. W mediach pojawia się kilka nazwisk. Przyjrzyjmy się kilku wybranym przeze mnie kandydatom, aby następnie ocenić, który z nich powinien objąć schedę po holenderskim szkoleniowcu.

FRANCISZEK SMUDA

 • niemiecka szkoła trenerska
 • bogate doświadczenie
 • 3x Mistrzostwo Polski (2x Widzew Łódź, 1x Wisła Kraków)
 • 1x Puchar Polski (Lech Poznań)
 • prowadzenie zespołu w Lidze Mistrzów (Widzew Łódź)
 • gra w 1/16 finału Pucharu UEFA (Lech Poznań)
 • ofensywny styl gry
 • brak doświadczenia w prowadzeniu reprezentacji
 • prowadzenie zagranicznych drużyn (Altay S.K., Konyaspor, Omonia Nikozja)
 • żywotność na ławce trenerskiej
 • zdecydowane poparcie kibiców
 • 61 lat

parkdziwowstarozytnych.ownlog.com

Chodzi o Średniomorze, to chyba chodzi o Ziemiomorze, czy nie o to chodzi? :P

to nie a propos ostatniej notki Łukasza:
już wkrótce mit o zadaniu na życie


exceptional experience


Link 21.07.2009 :: 01:26 (6)


w sobotę Małgorzata pokazała mi żwirownię. cudowne miejsce, które tak bardzo przypomina góry. poprosiłem ją, aby została na zboczu. pobiegłem na szczyt płaskowyżu. po chwili stałem tam nagi. zacząłem biegać. doświadczenie jedności z naturą. doświadczenie źródła. doświadczenie życia. doświadczenie na wskroś erotyczne. ległem na ziemię, na piasek. doświadczenie źródła. doświadczenie życia. i doświadczenie zdziwienia, spokojne doświadczenie 'a jednak', bo w kontakcie z piaskiem ciało moje poczuło, że tam wróciSzablon: Karolina.
; Dla: Bloguj.net
;

ostin blog


Jeżeli czas i nakłady, są ściśle zaplanowane, nie sposób przewidzieć, jaka część zadania zostanie zrobiona.
Jeżeli zarówno zadanie, jak i nakłady są ściśle określone, nikt nie potrafi przewidzieć, czy i kiedy zadanie zostanie zakończone.
Jeżeli zaś ktoś jest w tym szczęśliwym położeniu, że może dokładnie określić wszystkie trzy parametry to oznacza, że temat którym się zajmuje nie może być zaliczony do prac naukowo-badawczych.
Gdy znany i mający wieloletnie doświadczenie ekspert stwierdza, że coś jest możliwe, najprawdopodobniej ma racje. Gdy tenże stwierdza, że coś jest niemożliwe, najprawdopodobniej się myli.
Ludzie będą działać racjonalnie, jeżeli nie będą mieli żadnej innej możliwości.
Żaden cenny podręcznik, który pożyczyłeś komuś, nie zaginie, oprócz tego na którym specjalnie ci zależy.
Jeżeli fakty nie potwierdzają teorii, należy ją odrzucić.
Doświadczenie może być uznane za udane, gdy nie więcej niż.