O czym chcesz poczytać na blogach?

Dostawcy internetu

NH project, czyli Nowa Huta, dom i ja

- bardzo alternatywny gość. Tak gdzieś przez pół godziny próbował zrozumieć system peszli wmurowanych w ścianę na klatce schodowej (ps. jaka jest liczba pojedyńcza od słowa peszli??? peszel, peszl?). Podczas sławetnego remontu bloku (podobno było to 5 lat temu) weseli robotnicy ucieli i zamórowali kable od internetu i tv kablowej, które wystają u nas w mieszkaniu. Teraz jest to nie przydatny kawałek druta. Gość z UPC w końcu się poddał twierdząc, że jedynym wyjściem jest poprowadzenie kabla po ścianie, na zewnątrz. To wykonania takiej operacji potrzeba jest zgoda administratora, który jak to usłyszał.

Jest osobiście odpowiedzialny za nadzorowanie remontu klatki schodowej, tego podczas którego, weseli budowlańcy poprzecinali kable od internetu i spieprzyli co się tylko dało jeśli chodzi o prowadzenie kabli w ścianie - stad pewnie jest to dla niego drażliwy temat :)

Na ratunek przyszedł jednak lokalny dostawca internetu. Dwóch całkiem sprytnych gości najpierw szło śladami swojego poprzednika z UPC, aż w końcu wynaleźli sposób na dostanie się kablami na.... poddasze, a z tamtad przewiercili się do pawlacza nad drzwiami. I tak oto mamy internet, dzięki mieszkaniu na ostatnim piętrze. Dzięki temu mamy też.

aartecki.blog

Ochrona praw autorskich, która ma nam przynieść profity oraz satysfakcję z tego, że nikt bez naszej zgody nie wykorzysta naszego wysiłku intelektualnego w rzeczywistości pozwala rozbudować aparat inwigilacji i kontroli oraz uniemożliwić swobodę wypowiedzi. „Porozumienie zakłada, że dostawcy Internetu zostaną zaangażowani w walkę z piractwem. Będą oni musieli monitorować działania abonenta (sic!) i blokować dostęp do stron „podejrzanych o udostępnianie nielegalnych treści". Taki zapis otwiera oczywiście szerokie pole do interpretacji, nie mówiąc już o kosztach planowanego.

Wolna Palestyna

23 stycznia 2012 – Polski blackout przeciwko ACTA

Filed under: Wiadomości — Wolna Palestyna @ 11:27

Nie dla ACTA!

Nie dla cenzury internetu!

„Polski” rząd podpisze ACTA 26 stycznia 2012!

Czym dokładnie jest ACTA?

ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) – Międzynarodowe porozumienie, które już niebawem może zmienić także Twoje życie. ACTA w założeniach ma walczyć z podrabianiem towarów i piractwem. W rzeczywistości sprowadza się do tego, że każdy Twój ruch w internecie będzie śledzony przez dostawcę Twojego internetu oraz rząd, a ewentualne naruszenie (nawet nieświadome) praw autorskich będzie wiązało się z odcięciem dostępu do internetu oraz karą.

Ponadto Twój dostawca internetu będzie miał możliwość, a nawet obowiązek, blokować wszelkie strony, na których znajdują się materiały.

By dojść do źródła trzeba płynąć pod prąd...


yyy...
yyy...witam... no ja tu zostalem troszke tak jakby wydelegowany... poniewaz.. yy.. wlascicelka bloga na ktorym wlasnie Siedzisz...no coz.. jest zima.. rozne rzeczy sie dzieja.. okazalo sie ze internet tez mogl zachorowac.. trudno.. czekajmy na nia cierpliwie.. mam nadzieje ze nasz kochany dostawca internetu, ktorego nazwy nie bede tutaj podawal.. bo mam jeszcze resztki rozumu.. zmobilizuje sie troszeczke i postanowi podjac jakies kroki w celu naprawy internetu.. tak myslalem sobie ze jak jej nie ma to moglbym tutaj pisac co chce .. bo jak jej nie ma to i tak tu nikt nie w chodzi a ona nic nie zobaczy.. przeciez.