O czym chcesz poczytać na blogach?

Dorota terakowska

Blog Cytatnik

Wielka jest potęga zła, gdy ktoś raz odda się w jego władzę przemożną!"

"Nauka nigdy nie jest jałmużną." 

"Lustro pana Grymsa" Dorota Terakowska 2012-04-04 "Człowiek ma prawo rządzić własną planetą, ma prawo wędrować do gwiazd i zwiedzać inne światy, ma prawo budować i tworzyć, a nawet niszczyć to, co jest jego, gdy straci rozum, ale nie ma prawa.

Raj za rogiem | Recenzje książek i filmów, a czasem trochę prywatnych przemyśleń autorki.

I młodzieżowej. Świetną zabawą było dla mnie tropienie tych wątków, ale także zaczęłam czytać o tarocie, tak jak Ewa, żeby w pełni zrozumieć wszystko, co działo się w powieści, choć dodam od razu, że nie jest to konieczne. Wydawało mi się, że wyrosłam z młodzieżowych książek, ale Terakowska przekonała mnie, że są takie tytuły, po które wartą sięgnąć bez względu na wiek. Ta powieść jest najlepszym przykładem, bo pozwala na powrót do krainy dzieciństwa. Mnie uśmiech nie schodził z twarzy, kiedy czytałam. Cieszy też fakt, że na własnym podwórku mamy tak.

7 komentarzy

Filed under Książki

7 odpowiedzi na „“W krainie kota” Dorota Terakowska

mysli nieuczesane - Onet.pl Blog

W Jego imieniu, czego On chce, co myśli, kogo kocha, a kogo odrzuca, co jest dobre, a co złe. Gdy robisz interesy na drewnie, ono zawsze może zburtwieć, spróchnieć, mogą je zjeść korniki i straci swą wartość. Interes ubijany na Bogu zawsze jest dobry, i w dodatku nie ma końca."

(Dorota Terakowska - "Samotność Bogów")

 

Na własność... Od rzeczy najmniejszych poprzez człowieka aż do Boga... Właściwie wszystkiego pragniemy na własność... Człowiek rodzi się egoistą a najtrudniejszą nauką wyniesioną z dzieciństwa jest to, że nie wszystko może mieć na.

Dali)

 

"Głos Bogów jest słabo słyszalny, a oni sami bywają omylni; to tylko ludzie, w Ich imieniu, uzurpują sobie prawo do nieomylności."

(Dorota Terakowska - "Samotność Bogów")

 

Właściwie nie wiem co można dodać do tych słów... Może tylko, że zonwu Dorota Terakowska zawładnęła moimi myślami. Cała prawda... Właściwie nic dodać nic ująć. Właściwie pochylić się tylko w sobie i spróbować poukładać myśli i tysiące dowodów, że właśnie odkryłam to, co takie oczywiste i to, co od dawna już wiedziałam nienazywając...

 

Dobra książka to rodzaj alkoholu - też idzie do głowy - Onet.pl Blog

No, to już jakoś wygląda

03 listopada 2010
Tam gdzie spadają anioły - Dorota Terakowska
Tytuł: Tam gdzie spadają anioły
Autor: Dorota Terakowska
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 312

  

Zanim sięgniesz po książkę...

Sofi Oksanen
16:25, bliteracka , 1. Klasyka, Historia, Powieść obyczajowa, Romans
Link Dodaj komentarz »
Dorota Terakowska - "Poczwarka"
Dorota Terakowska znana jest przede wszystkim jako autorka książek dla dzieci i młodzieży. Tym razem stworzyła historię o dorosłych i dla dorosłych – o tym, że życia nie da się zaplanować, gdyż pisze ono własne scenariusze; my.
Romans
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2 , 3 , 4
następne