O czym chcesz poczytać na blogach?

Doping

silesiaultras blog
WDŚ 2009 r.

Frekwencja: Równie wysoka ale kibice Ruchu nie wykupili wszystkich biletów ....punkt dla Górnika
Oprawy: TU wygrywa zdecydowanie Ruch.....Sektorówka "Niebieska Ferajna" spowodowała ekstaze wśród wielu kibiców Niebieskich...fantastyczny widok 1:1
Doping: Tego dnia Górnik zdecydowanie lepszy na trybunach jedyne co przemawia za Ruchem to niebieskie peleryny (wyśmiewane przez kibiców Górnika) które dały świetny efekt... 2-1 dla Górnika


Z tego podsumowania jasno wynika ze derby nie mogą być wyznacznikiem tego ,który z klubów ma lepszy doping ...gdyż jego jakość zależy od tego jaki wynik jest na boisku

silesiaultras 2009-08-16 17:49:07
skomentuj (0)


Górnik vs Ruch czyli porównanie 2 śląskich firm na płaszczyznie kibicowskiej

   Na wstępie chciałbym zaznaczyc iż żadna z tych 2 drużyn nie jest bliższa mojemu sercu...mienie sie kibicem śląskich drużyn ...i żadna z nich nie będzie faworyzowana w tym tekście . Najpierw trzeba sobie zadać pytanie dlaczego porównujemy Ruch i Górnik ...odpowiedź jest bardzo prosta są to 2 największe kluby na śląsku z największą rzeszą.

Antydoping – zwalczanie dopingu w sporcie.

Ciężki trening prawdziwych sportowców - zatrzymaj doping!

Doping sportowy – to nienaturalne zwiększanie wydolności fizycznej oraz psychicznej zawodnika sportowego, uzyskane metodami poza treningowymi. Jest on w sporcie zakazany. Doping ma służyć uzyskaniu jeszcze lepszych rezultatów sportowych. Niestety zjawisko to jest całkowicie sprzeczne z pojęciem sportowej rywalizacji. Doping w sporcie uznawany jest jako próba oszustwa. Dlaczego bowiem jedni zawodnicy ciężko trenują przez wiele lat, by uzyskać dobry wynik sportowy, drudzy wybierają drogę na skróty. Sport jest czymś wyjątkowym, podobnie jak igrzyska olimpijskie.

Olimpiada walczy z dopingiem w sporcie

Sport ma za zadanie zjednywać ludzi, potrafi łagodzić konflikty wojenne. Idea sportu nie pozwala na stosowanie metod, których jedynym celem jest oszukanie pozostałych zawodników. Niestety im więcej dyscyplin sportowych, tym.

wiernosc.blog

hahaha< Tyle to ja z 1 aferzystą moge wyrwać. Niektórzy twierdzą, że i tak postęp w ciągu roku zanotowali i ich doping już tylko w 70% procentach to było ciśnięcie na Wisłe i nasze zgody (przez pozostałe minuty pewnie nic nie śpiewali).Odnośnie samego meczu jeszcze to na sektorze przepychanki z policją, która się cofa w rozwoju: wjechała w sektor gospodarzy i próbowała zdjąć nasze szale (CHWDP i tylko niech żaden idiota nie pisze, że Wisła to policyjny klub bo już mi się to nudzi:D). Po meczu klimat Świętej Wojny odczuło kilka osób z jednej i drugiej strony błoń, kilku zawiniętych, słowem Kraków wita.
Ostatni mecz z Dyskobolią i 0:4 w plecy heh. Ostatni raz tyle bramek Wisła straciła równe 18 lat temu i to w.

Pride

Tylko ludzie naiwni mogą myśleć inaczej. Najlepsze jest to, że czysty sportowiec w 99 przypadkach na 100 przegra i potem jest poddany miażdzącej krytyce - w końcu zawiódł oczekiwania.

Wyobraźmy sobie dwóch zawodników o dużym talencie, trenujących optymalnie, pośiwęcających sportowi całe życie, trzymających ścisłą dietę, prowadzących prawidłową suplementację. Jeden z nich pomaga sobie dodatkowo zakazanymi środkami, drugi nie. Zgadnijcie który będzie szybszy/bardziej wytrzymały/ silnijeszy?

Tak naprawdę mnożenie zakazów mija się celem. W sportach, gdzie są wielkie pieniądze wykrywanie dopingu jest w zasadzie niemożliwe. Im więcej pieniędzy w danym sporcie tym mniejsza wykrywalność. Legalizacja dopingu to tak naprawdę wyrównanie szans bogatych z biedniejszymi oraz zwiększenie bezpieczeństwa zawodników. Nie są to moje abstrakcyjne tezy. Profesor Jan Chumra myśli podobnie, a to jeden z najlepszych fachowców od przygotowania fizycznego, ceniony fizjolog.

"Dzisiejszy sport - to heroiczna walka o rekordy świata, rekordy olimpijskie. Za wszelką cenę, kosztem zdrowia, a nawet życia, bo gra toczy się o gigantyczne pieniądze. Dlatego na świecie jest coraz więcej.

Sprawcy Zamieszania

Miłych i niemiłych. Przynajmniej nie jest nudno, w niedziele walczą w Pruszkowie. Jeśli udałoby się im tam zwyciężyć, to kibice w swoich prywatnych rankingach przyznają im punkty jak za dwa zwycięstwa. Obecne mecze z drużyną z Pruszkowa to już nie to samo, nie te oprawy spotkań i nie ta atmosfera. Wciąż jednak pokonanie tego rywala w hierarchii kibicowskiej jest wyżej niż Sudety Jelenia Góra czy Azs Awf Katowice, nic oczywiście tym zespołom nie ujmując.

Mecz z Sudetami kibicowsko był słaby. Wielu z nas jechało na niego prosto z meczu Jagiellonii, zdążając na styk lub dojeżdżając dopiero na II kwartę. Doping był daleki od dobrego i mogę chyba powiedzieć, że najsłabszy w rundzie. Nie tylko, jeśli chodzi o poziom decybeli, ale również o zachowanie na trybunie. Jeden taki mecz w rundzie wystarczy, więcej takiego nie będzie. Nie ma co się o tym meczu rozpisywać, należy o nim szybko zapomnieć. Został nam tylko jeden mecz u siebie w tym roku i potraktujemy go prestiżowo pod względem dopingu.

Na koniec kolejne przegrane derby z Turem. Tym razem w sparingu 68:82, rozegranego na rzecz chorej uczennicy SP 47. Idea szczytna, informacji zero. Gdybym nie zajrzał na forum, w którym jeden z naszych zadał pytanie dlaczego.