O czym chcesz poczytać na blogach?

Don kichot

MDK – blog

Zabraknąć elementu sztuki; fotografii, obrazu, dzieła , które w jakimś symbolu, skrócie, emblemacie czy wyrazistym znaku zbliży nas do charakteru kultury na spotkanie z którą się wybieramy.

Wybór symbolu, który chcielibyśmy zaproponować podczas spotkania z kulturą Hiszpanii, a który  określałby najmocniej charakter hiszpańskiej kultury był oczywisty – Don Kichot. Czy można bowiem znaleźć symbol wyrosły na glebie kultury półwyspu iberyjskiego, który pochwałę tej kultury głosiłby donośniej i wyobraźni narzucał się z większą siłą?

Sprzyjało nam szczęście; Instytut Cervantesa w Warszawie prezentował kiedyś wystawę exlibrisów z motywem Don Kichota, wystawę znaków z imponującej kolekcji Pana Józefa.

Marteczka's blog

Szablonik zrobiła moja przyjaciółka Ola. Zapraszam na jej bloga, znajdziecie szablony wprost dla siebie.
skomentuj (3)


2003-09-11 22:24:13
Teatr Małych Form
Nie wiem, czy wy wiecie, że jestem członkiem kółka teatralnego KAMERATA? Nie? No to już wiecie! Dzisiaj występowaliśmy na a SPOTKANIACH TEATRALNYCH. Wystawialiśmy Don Kichota. Wszystko by było OK., ale z dramatu wyszła nam komedia. Po pierwsze Mateusz (Don Kichot) do przedstawienia musiał przykleić sobie sztuczne wąsy i małą bródkę. Ciągle je poprawiał. W pewnej scenie, gdy zaczął jeść cebulę, zauważył, że odpadły mu wąsy!! Widownia prawie się udusiła ze śmiechu!! W następnej scenie Ola grała księżną. Mateusz miał.

My mystery...

Heeelooł .. witam w ten cudowny i jakże uroczy dzień jakim jest NiEdZiElA.. - dzień narzekania.. chyba tak się przyjęło.. muszę dokończyć poprzednią notkę, a tak mi się nie chce... yyyh.. chyba sobie zaraz kawę zrobię hmm? Noom.. w sumie nie głupi pomysł :P na czym ja tam skończyłam?? Chyba na tym, że siedzieliśmy u MoJeGo: Ja, PaNi BiAła i DoN KiChOt :) .. piliśmy wódkę.. ale ja mało.. bo nie lubię.. tylko drinka.. PaNi B. też drinka.. w ogóle wszyscy mówili o niej, że jest głupia i pusta itd. w sumie na taką wygląda.. ale w gruncie rzeczy chyba tu nie chodzi o głupotę tylko o jej dziwny sposób bycia.. noo sama nie wiem.. ma dziwne zajawki :P heh.. np. siedzimy, pijemy a ona mówi do DoN kIcHoTa, że muszą.

"-Ale przecież ona ciągle sie uśmiecha. -To spójrz na nią, gdy jest sama..."

nioo wiec pozdrawiam wszystkich sedecznie dziekuje za komentarze;] a szczegolnie dziekuje Madzi ze była i non stop jest ze mna;] Beti ktora mnie wspierała swoimi słowami;] i tak ogolnie AniB,Pati,PatiN,KasiD,Bartkowi,MateuszkowiJ,i F,Ewelinie,Agusce i wszystkim pozostałym czytajacym i komentujacym mego bloga:*:*Czasami trzeba być głupim don Kichotem walczyć o prawdę ciągle od nowa sprzedawana za garść srebnikow wciąż Wierzyc w miłość gdy inni śmiać się będą głośno na wskroś współcześni dlatego ciało on zasłoni cały horyzont i by nie zwątpic ze kiedys przyjdzie sprawiedliwość której się nie da kupić za nic
Czasami trzeba być wśród wielu bardzo samotnych nie wstydzić się ze.

Magda M - moja historia - Onet.pl Blog

- nie idź do niego  - przecież wypowiedział słowa,które cię zabolały - nawet za tobą nie wyszedł - to znaczy,że już cię nie kocha i nie jest wart twej miłości.
Miłowicz wiedziała,że powinna posłuchać się serca,jednak do jej głowy,przyszły czarne myśli:
- Ciekawe,co oni robią w domu sami? we dwójkę?
- Pewnie leżą już w łóżku. Nie nie nie !!!!!!!!!! Co się z tobą dzieję.Przecież on,nie mógłby mi tego zrobić - takie myśli krążyły cały czas w.

16 października 2008
,,Don Kichot'' - relacja
Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!
Notka najprawdopodobniej będzie jutro.Ale nie obiecuję.Wiecie jak to jest:P
Dzisiaj byłam w teatrze na sztuce ''Don.

Blog Kacpra Krzysztofika

2010-07-23

Komentarzy: 0 Don Kichot 2010-07-23 Czuje się jak Don Kichot, dwa wiatraki przy mnie w pokoju w pracy, upał jak w espańa(31,5 C w pokoju), walka z utopią w administracji... Tylko giermka nie ma by pracował za mnie:). Lipcowy dzień powszedni Polaka
Komentarzy: 1

bocianica.blog.pl

Tym mądry, z tamtym głupi(...). Można wieć powiedzieć, że w każdym momencie jest 'stwarzany' przez innych."
Chcesz być człowieku sobą. Mówisz co myślisz, robisz to, co uważasz za słuszne. Starasz się nikogo nie krzywdzić. Owszem - jesteś głośny, bywasz władczy. Ale robią z ciebie małego terroryste, rzuacjącego się o wszystko potworka - bluźnierczego Don Kichota walczacego z wiatrakami.

Forma, forma.


skomentuj (3)


2006-02-15 23:09:23

Masło, myszka

Mam dobry ser żółty w lodówce:) Tak dobry, że już go prawie nie ma. Tak jak i z pół bochenka chleba. Nie ma bata żebym po takich ilościach nie miała w nocy koszmarów. Ale po całych dwóch. Pierzaki mówisz? No to ja musze uwierzyć na nowo. Choć może być trudno.

Lepiej żalować, że się coś zrobiło, niż, że się czegoś nie zrobiło.
Zasada, o której tak jakbym trochę zapomniała.


skomentuj (0)

2006-02-19 11:28:35

"Take a moment to relax. Before you do anything rash.

Don't you wanna know me?,
Be a friend of mine.
I'll share some wisdom with you.
Don't you ever get lonely,
From time to time
Don't let the system get you down"

Moje misz-masze muzyczne. :) Nie wiem od czego to zależy, ale.. co tu dużo mówić - lubię je. Choć czasami zadziwiam sama siebie. ;)
Pogoda ładna. Słonko świeci..