O czym chcesz poczytać na blogach?

Domy drewniane

Blog marcioch82

Historia domów drewnianych 2011-01-14 W Polsce budownictwo drewniane było popularne od wieków. Niemal w każdej wsi czy mieście możemy spotkać zabytkowe domy z drewna lub inne zabytki znamienne dla tego rodzaju budownictwa. W przeszłości tendencja ta wynikała przede wszystkim z obfitości lasów dostarczających tego cennego budulca. Przez wieki sprzyjał jej wolny postęp industrializacji spowodowany licznymi.Prefabrykowanych zajmuje zaledwie kilka dni.
3.Domy drewniane mogą być budowane nawet zimą. Oprócz fundamentów ich powstanie nie wiąże się z jakąkolwiek koniecznością wykonywania prac mokrych, takich jak betonowanie.
4.Domy drewniane charakteryzują się również niewielkim ciężarem. Lekka konstrukcja znacznie ogranicza wielkość wykorzystanych fundamentów. Zaleta ta wpływa również na redukcję kosztów budowy drewnianych domów.
5.Domy z drewna.

Grafomanski - bloog.pl

Dawniej domy z drewna traktowano jedynie jako domki letniskowe- wypoczynkowe. Wówczas właściciele domów wynajmowali turystom taki domek na wakacje.
Sytuacja ta przetrwała do dzisiaj jednak dodatkowo ludzie zaczęli dostrzegać w nich jeszcze większe piękno. Domy z drewna dają nam o wiele większą szansę na zdrowsze życie. Sam zapach domu sprawia, że nie chce nam się z niego wychodzić, pragniemy w nim spędzać jak najwięcej czasu. Poza tym kto z nas nie marzy o tym by usiąść przy domowym ognisku jakim jest kominek i wypić kubek dobrej kawy. Takiej atmosfery nie zastąpi nam nic, tylko dom drewniany. Dzisiejsze drewniane domy posiadają różną konstrukcję. Dodatkowo każdy z nas ma możliwość wyboru z jakiego drzewa chce wybudować sobie swój dom marzeń. Czasami warto dać ponieść się emocjom i spełnić swoje marzenia. Taki dom to marzenie nie jednego z nas. Takie domy.

Totaldramabigfun - Onet.pl Blog

Musi wiązać się z z wielkimi kosztami czy też z nieporządkiem na terenie budowy. Nie musi też oznaczać długiego czasu oczekiwania na wprowadzenie się do własnego domu. Nie wielu w to wierzy, a powinni. Staje się to możliwe dzięki rozwiązaniu które się zwie domy drewniane z bali.
Domy drewniane z bali to są budynki o konstrukcji szkieletowej, do których budowy używa się grubych desek zwanych balami. Te domki różnią się od znanych już na naszym rynku domów kanadyjskich materiałami użytymi do budowy ścian.

robertowa - Onet.pl Blog

Mimo, że wszyscy, zarówno budowniczy jak i architekci, podkreślają, że nie ma nic bardziej pewnego i stabilnego jak dom, który jest budowany z cegły, murowany to i tak bardzo wiele osób decyduje się na domy drewniane letniskowe, a to wszystko wiąże się z ich niepowtarzalnym klimatem, przywołującym wspomnienie natury.
Wiele osób myli się myśląc, że wspomniane już tutaj przed chwilą domy drewniane letniskowe są domkami na tak zwanej kurzej łapce, czyli innymi.

I już po wszystkim

Wczoraj po południu.Zapóściliśmy sie z K w bliżej nieznane tereny naszego osiedla (chyba nawet wyjechaliśmy za miasto).Stoi w lesie, jest cały z drewna i ma wykusz z kamieni.Idelanie dobrane proporcje, współgrające drewno z mocarnymi kamieniami.A w oknach zielone, drewniane okennice.

Stoi na wzgórzu, ale wcale nie widać go z drogi.Za drzewami kryje swoje skromne uroki.Z drugiej strony drewniana, zadaszona altana - w sam raz na wspólne śniadania przy śpiewie skowronków.

I będę mieć kiedyś taki dom.Drewniany - z zielonymi okiennicami.

16:44, wacienka
Link Dodaj komentarz »
.

Z pamiętnika Przylgi

I złożyć zamówienie na wybrany model. Wszystko wydaje się przebiegać prosto jak kiedyś sklejanie modeli do kolejki HD (?) ileś tam – czystko, schludnie i błyskawicznie. W moim – złożonym z bali domu – mogłabym zamieszkać już na wiosnę, gdyż domy drewniane nie muszą odstać aby osiadać. Mogłabym już wczesnym latem zapraszać znajomych na długie wieczorki przy świeczce, grillu i piwku, a jesienią siedzieć przy kominku pisząc kolejny odcinek bloga.