O czym chcesz poczytać na blogach?

Domeny

bezpiecznasiec.blog

Tagi: domeny, domena, domeny.pl, .co, dotco

skomentuj (0)

Blisko 260 tys. domen .CO 2010-07-28 10:14:26

Od wczoraj liczba domen .CO wzrosła o 40 tys. Obecnie zarejestrowanych jest blisko 260 tys. adresów z .CO. Najwięcej rejestracji zostało złożonych w Ameryce Północnej (123 tys.), Europie (55 tys.) i Ameryce południowej (52 tys.). Otwarta rejestracja domen .CO rozpoczęła się prawie dwa dni temu.

Tagi: domeny, domena, domeny.pl, .co, dotco

skomentuj (0)

Jest już 310.000 domen .CO 2010-07-28 10:15:57

W ciągu 6 dni zarejestrowano na świecie 310 tys. domen z końcówką .CO – informuje serwis Domeny.pl. To wielki sukces nowego rozszerzenia domenowego. Najwięcej rejestracji zostało złożonych w Ameryce Północnej (116 tys.), Europie (81 tys.) i Ameryce południowej (60 tys.).

 

Domeny subiektywnie

Domeny, Wybrać domenę i kliknąć “sprzedaj”, Wypełnić krótki formularz: określić cenę i kategorię domeny, Natychmiast po zatwierdzeniu formularza oferta zostanie opublikowana. Zachęcamy do sprzedaży i zakupu domen na Giełdzie Domen w nazwa.pl. Zespół NetArt

Wizualnie owa giełda jest zgodna z resztą designu strony Nazwa.pl i prezentuje się dość przejrzyście, jednakże bardzo brakuje w niej bardziej zaawansowanych opcji prezentacji i wyszukiwania listy domen. Nie można wyszukiwać domen o określonej długości czy np. nie zawierających cyfr albo myślników. Mamy za to kategorie takie jak domeny jedno- i dwuwyrazowe, domeny IDN (czyli domeny z polskimi znakami), literówki, imiona i nazwiska oraz nazwy geograficzne – nie jest to jednak podział pozbawiony wad, w każdej z kategorii można znaleźć domeny polskie i zagraniczne zupełnie do niej nie pasujące. Są też top-domeny, z których 5 losowo wybranych (z puli… obecnie jedynie 8 domen) jest wyświetlana na górze każdej podstrony giełdy. Domyślnie prezentowana ilość domen na stronę jest dość duża, jednak opcja jej dowolnego definiowania także by się przydała. Nie wiem też dlaczego, ale gdy wejdzie się na stronę główną giełdy to.

Na Temat

Słowa kluczowego – ma szczególne znaczenie dla wyszukiwarek, a większość wejść na stronę pochodzi właśnie z tego źródła, czyli wyszukiwarka kieruje na Twoją stronę największy strumień ruchu. Użytkownicy internetu wiedzą, że też w wynikach ogólnych nie znajdą szybko tego, czego potrzebują i nauczyli się bardziej konkretyzować swoje zapytania; często np. wpisują szukane słowa bezpośrednio w przeglądarkę. Inne słowa są trudniejsze do wypozycjonowania, w związku z czym musisz za nie drożej płacić.
Wartość marketingowa – mówi nam, jakie potencjalne korzyści może uzyskać właściciel domeny.
Możliwość pozycjonowania – szanse wypromowania domeny na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania dla wyrażeń kluczowych.
Współczynnik ruchu – ruch jaki generuje i może generować domena.
Potencjał rozwoju – unikatowe nazwy są dobrem niezwykle rzadkim, a wiele osób jest gotowych zapłacić naprawdę duże pieniądze za dobry, łatwy i tematyczny adres.
Łatwość zapamiętywania – domena musi kojarzyć się z nazwą firmy lub typem działalności, a najlepiej z produktem oferowanym przez firmę, bo właśnie tego szukają internauci.

Jakub Winnicki

Dlatego czasami zamiast wpisać w pasku adresu przeglądarki www.gazeta.pl zdarza nam się wwwgazeta.pl. Ot, zwykły błąd. Reflektujemy się od razu i chcemy wpisać poprawny adres, ale w tym momencie przeglądarka przekierowuje nas na stronę zupełnie niepodobną do popularnego portalu informacyjnego.


Okazuje się, że ktoś pomysłowy i przedsiębiorczy zarejestrował tę domenę i skonfigurował tak, że przekierowuje ona na jego serwis czy e-sklep. Tego typu proceder uprawiany jest już od kilku lat. W 2007 roku media opisywały przypadek pewnego właściciela internetowego sklepu z oponami, który masowo rejestrował domeny ze zjedzonymi kropkami. Dzięki temu zabiegowi liczba odwiedzin na jego witrynie wzrosła z dnia na dzień o kilkaset procent. Od kiedy sprawa stała się głośna, właściciele dużych serwisów zaczęli rejestrować po kilka, kilkanaście domen podobnych do macierzystej lub takich, które mogłyby być wpisane omyłkowo w wyszukiwarce. Coraz trudniej więc zarejestrować taką domenę lub kupić na rynku wtórnym, na giełdzie takiej jak na przykład AfterMarket.pl.
Firmy zaczynają dbać w tym względzie o swoje interesy. Na szczególnie dużą skalę czyni to „Wielkie G”. Zarejestrowało ono bowiem takie domeny.