O czym chcesz poczytać na blogach?

Doktryna

rybinski blog

Tym całkiem odosobniony, w relatywnie choćby normalnym kraju, ze stabilnym rządem i rozsądnym parlamentem. Dlatego nie uważam za ważne paragrafu 4a i sposobu, w jaki do niego doprowadzono, tylko co z niego wynika.

A obawiam się, że znów nic dobrego. Że dalej będziemy mieli igrzyska, wrzaski, bijatyki. I to wszystko adresowane do nas, do społeczeństwa, żebyśmy nie przestali traktować ani na chwilę tego jarmarku poważnie. Na to jest jeden sposób. Wyluzujmy się. Zajmijmy się czymś innym. Jak stracimy zainteresowanie, może politycy też oprzytomnieją.


rybinski 2006-02-15 08:57:36
skomentuj (44)


Zbrodnia, kara i doktryna

99 Professoren, Vaterland, du bist verloren. 99 profesorów, Ojczyzno, jesteś zgubiona. To sławny bon mot Otto von Bismarcka. A u nas apel przeciwko zaostrzaniu przepisów prawa karnego podpisało aż stu profesorów. Sytuacja jest więc krytyczna, tylko nie wiadomo jeszcze, dla kogo. Dla profesorów czy dla reszty społeczeństwa.

Mimo przywoływania przez sygnatariuszy apelu groźby powrotu PRL, a nawet stanu wojennego, cała rzecz (pomijając kwestie personalne) sprowadza się do obrony oświeceniowej doktryny, że człowiek rodzi się dobrym, dopiero wadliwe stosunki społeczne czynią z niego przestępcę, dlatego celem prawa nie powinno być.

litery

Pomoc. Jednak warunkiem jej otrzymania jest szereg warunków, jakie rządy zagrożonych krajów muszą spełnić. Warunków stojących w sprzeczności z demokracją, reform wprowadzanych od kuchni przez elity polityczne popierane przez zagraniczne korporacje. Są to warunki zapisane w Konsensusie Waszyngtońskim, w dokumencie – podstawie zalecanej polityki gospodarczej Stanów Zjednoczonych, neoliberalnej i antyetatystycznej.

Receptą na kryzys jest, wedle słów noblisty Miltona Friedmana: więcej kryzysu. Tylko wtedy bowiem społeczeństwa przeżywają szok i może zadziałać doktryna szoku. Zaszczuci przez wydarzenia na placu Tianmen ludzie nie wyszli ponownie na ulicę ze strachu o własne życie, gotowi zaakceptować każdą, nawet najmocniej uderzającą w ich interesy reformę gospodarczą. Aby w podobny sposób zastraszyć Irakijczyków, Amerykanie stworzyli całą strategię. Najpierw na antenie telewizji satelitarnej roztaczali wizje uderzenia porównywalnego tylko z Hiroszimą, a gdy już uderzyli, dopilnowali, aby przerażeni ludzie stracili możliwość komunikowania się ze sobą. Nie działały radia ani telewizje, nie działały telefony. Przerażeni ludzie nie wiedzieli, co z ich najbliższymi. Wojska stabilizujące tylko przyglądały się, jak.

porozmawiajmy o Biblii - Onet.pl Blog

Boga.

 Ja zabijam i Ja ożywiam,

 Ja ranię i Ja sam uzdrawiam,

 że nikt z mojej ręki się nie uwalnia."

Doktryna o "Trójcy" jest tłumaczona z pozycji Nowego Testamentu jako "prawda  tam objawiona". Jak wiemy takiego terminu "trójedyny bóg " w Biblii nie ma. Już to jest wielką przestrogą aby się zastanowić. Bo Biblia wielokrotnie przestrzega aby nic do niej nie dodawać ani nic z niej nie ujmować/ 5 Księga Mojżeszowa 13,1/

.

To List do Hebrajczyków 1, 8

" Lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków,

Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.

To jest przykład jak można stosować teksty do obrony doktryny. I dowolne manipulowanie tekstami pozornie wydaje się spójne i logiczne. Bo cóż ja mogę powiedzieć człowiekowi na to?  Aby dojść do prawdy co ten tekst mówi trzeba dokonać analizy biblijnej zaczynając od Starego Testamentu. A tu chodzi o pozornie drobną różnicę / NIe Syn Bóg  równy Ojcu , ale Boży Syn/.

Trompkaja i jazz - Onet.pl Blog

Współlokatorki Młodszej. Młodsza ma jeszcze jedną magiczną cechę. Mianowicie jak coś powie, to zawsze roztropnie. Jej puenty potrafią zwalić z nóg nawet najbardziej betonowego gbura. 

Są jednak takie chwile, kiedy Młodsza milknie. Zdarzają się one przede wszystkim wtedy, gdy śpi. Czasem również Młodsza zamiera w  reakcji na bezgraniczną nudę. W szczególności wtedy, gdy zaczynam snuć rozważania powiązane tematycznie z Bardzo Poważnym  Drugim Kierunkiem. I tak wczorajszego wieczoru siedziałyśmy sobie w kuchni. Młodsza powolnie smarowała  kanapkę dżemem, ja zaś robiłam drobne review przed egzaminem magisterskim.

- Doktrynę nazizmu cechuje postawienie  dobra ogółu nad dobrem jednostki, antydemokratyzm, a co za tym idzie,  zasada wodzostwa, Młodsza słuchaj i zapamiętaj,  FUHRERPRINZIP!

Młodsza miała jednak minę obojętną i dalej niewzruszenie smarowała kanapkę dżemem.

- Nazizm jest związany również z nacjonalizmem i teorią wyższości narodu niemieckiego należącego do "rasy aryjskiej" ,  wywodzonej , Młodsza słuchaj, bo to ważne!, od ARIóW-.