O czym chcesz poczytać na blogach?

Dohc

Nieznane brzegi

Nie mogłem z niej wysiąść.

Pobyt na stoisku Forzaitalia.pl był bardzo sympatyczny, bo klub zrzesza pasjonatów, którzy samodzielnie przechodzą od podwórkowych spotkań do salonowych wystaw. Kibicuję im i zachęcam do odwiedzania strony forzaitalia.pl. Jak zapewniają nie mają nic wspólnego z Silvio Berlusconim.

 

Następnie poszedłem do właściciela repliki fiata 125p akropolis. To ten sam samochód, który gościł na łamach pierwszego wydania Classicauto. Gadaliśmy o skrzyniach biegów i innych szczegółach istotnych przy wkładaniu do Kanta silnika dohc. I ogólnie o tym, co się dzieje w środowisku fiaciarzy.

Podsumowując, wizytę na Moto Nostalgia oceniam bardzo pozytywnie. Bardziej niż targi, było to spotkanie towarzyskie, ponieważ świat zabytkowej motoryzacji w Polsce można podsumować tytułem właśnie wydanego filmu dokumentalnego o Czesławie Mozilu: W moim maluteńkim świecie.

DŁUGOTERMINOWY

Kia SOUL – nowośc w stajni Kia

KIA SOUL jest pięciodrzwiowym hatchbackiem z napędem na koła przednie, wysoką linią dachu oraz niezwykle długim rozstawem osi.
Gama jednostek napędowych obejmuje 128-konny, 16-zaworowy Diesel DOHC CRDi o pojemności 1,6 litra, wyposażony w elektrycznie sterowaną turbosprężarkę o zmiennej geometrii kierownic spalin (VGT) oraz opcję filtra DPF. Jego wersja standardowa posiada moc 128 KM oraz wysoki moment obrotowy 260 Nm.KIA SOUL oferowany będzie także z silnikiem benzynowym Gamma o pojemności 1,6 litra, wyposażonym w wielopunktowy elektroniczny wtrysk paliwa oraz układ zmiennych faz rozrządu VVT. Ta 16-zaworowa jednostka zbudowana jest z aluminium i wytwarza 124 KM przy 6300 obr/min oraz moment obrotowy 156 Nm przy 4200 obr/min.

Ja Pan własnego losu, szacunek kliku osób ...Minimalne poprawki wprowadzane sukcesywnie wyeliminowały praktycznie wszystkie (w istocie bardzo niewielkie) wady i XXI wiek GS 500wchodzi jako maszyna trwała, niezawodna i bardzo ekonomiczna.
Zacheca niska cena czyli 18500 zlJezeli ktos woli wersje bardziej sportowa to suzuk wprowadzilo na rynek taki model o nazwie GS 500F. cana(19990zl)

Dane techniczne:

liczba cylindrów 2

układ silnika rzędowy

liczba suwów 4

poj. Silnika (ccm) 487

moc maks. przy obr/min (KM) 47,7 - 9200

moment obrotowy przy obr/min (Nm) 40,2 - 7500

wtrysk paliwa

rozrząd / liczba zaw. na cylinder DOHC/2

prędkość maksymalna (km/h) 170

liczba biegów 6

starter elektr.

wysokość siedzenia (mm) 790

masa suchego motocykla (kg) 173

zbiornik paliwa (l.) 20


skomentuj (1)


Petrolface on road

Just another WordPress.com weblog

Trochę o motocyklu KLE500-B rok- 2007

Moc Max:  33KW (45 PS) przy 8300 r/min

Moment Max:  41 Nm przy 7500

Waga:  181 kg

SILNIK

Typ: DOHC, 2 cylindrowy, 4 suwowy,chłodzony cieczą

Pojemność 498 cm3

Gaźnik:  2szt -  KEIHIN CVK34

Typ świec:  NGK DR9EA lub x27ESR-U

Olej silnika typ: SAE 10W40 API SE, SF, SG, SH, SJ lub SL z JASO MA

Pojemność oleju: 3,4 L

Pojemność płynu chłodniczego 1,7 L

Przekładnia: 6 -cio biegowa

Przełożenie wstępne:  2,652 (61/23)

Przełożenie końcowe: 2,588 (44/17)

Przełożenie całkowite na 6 biegu: 5,847

Przełożenie biegów:

  1. 2,571
  2. 1,722

MotorbikeSite

Zgodnie z panującym obecnie trendem wszystkie marki prezentują stale nowości, a przynajmniej “odświeżone” motocykle. Yamaha YZ 250F doczekała się modyfikacji bardzo wcześnie i w sprzedaży dostępną była juz w ubiegłym roku.Maszyna została wyposażona w aluminiowa ramę o zmienionych parametrach. Ponadto zmieniono kształt kanapy na bardziej płaski. Zmianie uległy również owiewki, które mają poprawić chłodzenie i oddawanie ciepła przez silnik. Również zbiornik paliwa został zmieniony. Jednak najważniejszy jest silnik, chłodzony cieczą DOHC został zmodyfikowany pod względem charakterystyki i w obecnej wersji cechuje go lepsze oddawanie mocy. Inżynierowie zastosowali lżejsze i mocniejsze sprężynki zaworowe oraz zmienili 3 i 4 przełożenie skrzyni biegów. Nie zapomniano równie o komforcie dlatego też kierowca nie będzie musiał używać teraz zbyt dużej siły do wciskania sprzęgła. Nowy YZ 250F to bez wątpienia profesjonalny motocykl off-roadowy. Dzięki zmianom jest jeszcze lepszy niż jego poprzednie wersje, a być może jest lepszy od swoich klasowych rywali.