O czym chcesz poczytać na blogach?

Dodatek mieszkaniowy

MOJE STRZEMIESZYCE

więcej przeczytacie na stronie: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4361480.html

Krzysztof Markowski

07:20, strzemieszyce
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 sierpnia 2007
Jechali na dopalaczu...

Uzbrojeni i pijani konwojenci wieźli ponad 2 miliony zł. Policja zatrzymała ich w Dąbrowie Gorniczej. W miejscu gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 km/h panowie jechali 90 km/h i na dodatek na podwójnym gazie.

Więcej przeczytacie tutaj:  www.gazeta.pl

 

 

05:42, strzemieszyce
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 lipca 2007
Dodatki mieszkaniowe...

Urząd Miejski zapowiedział zwiększone kontrole dokumentacji przy wnioskach składanych o przyznanie dodatku mieszkaniowego. Kontrole te spowodowane są plotkami jakoby przyznawano dodatki osobą, które na to nie zasługują. (więcej o tym piszą na stronie):.

edekjoachimiak.mblog.pl - mBlog.pl

2012-02-21 | 13:00:14
autor: edekjoachimiak | skomentuj (116)

Jednym z zadań własnych gminy jest wspieranie Mieszkańców w formie przyznawania i wypłacania dodatków mieszkaniowych. Ocenę słuszności złożonego wniosku podejmuje się po analizie trzech czynników – czy wnioskodawca posiada tytuł prawny do danego lokalu | najem lub własność , dochód na 1 członka rodziny zamieszkującej oraz powierzchnię zajmowanego lokalu. Dodatek przyznawany jest przeważnie na pół roku w formie decyzji administracyjnej. W roku 2011 wydano 963 decyzje pozytywne i 46 decyzji negatywnych co stanowiło 5757 dodatków. Średnia kwota jednego dodatku wynosiła 178,72 zł a ogólna kwota w ciągu całego roku wyniosła 1.028.895,56 zł. Jak pokazują dane.

Problemy społeczeństwa polskiego

Bezdomność

Zgodnie z Ustawą o pomocy społecznej, za osobę bezdomną uważa się „osobę niezamieszkującą w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych i nigdzie niezameldowaną na pobyt stały w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych”.

Jednak jak podkreśla wielu badaczy, bezdomność jest przede wszystkim zjawiskiem społecznym, niepoddającym się opisowi w kategoriach czysto prawniczych. Ani formalne prawo do zamieszkania w danym lokalu ani.

Przemoc w rodzinie, likwidację hoteli pracowniczych, opuszczenie domu dziecka, czy szpitala psychiatrycznego bez określonego miejsca powrotu. Powodem takim może być również brak tolerancji i zrozumienia dla osób przebywających cieżkie, a czasem nawet śmiertelne choroby, jak choćby AIDS. Bezdomnymi są też obcokrajowcy, uchodźcy bądź osoby czasowo przebywające na terenie danego kraju.

Published in:

Blog chwilewspomnien

Babci  w tym tłumie ludzi,ale postanowiłyśmy pójść piechotą i na tym drugi parkingu dostrzegłyśmy samochód wujka,i jakoś dojechaliśmy na cmentarz,tam jak wujek wysiadł to się przywitałyśmy,był taki biedny trząsł się cały taki jakiś wychudzony i malutki i tylko nadstawiał te swoje ucho bo nic nie słyszał,na dodatek miał z tyłu kurtkę całą brudną jakąś ubieloną w czymś,na cmentarzu nikogo znajomego i ciekawego nie spotkaliśmy,Justyna spacerowała się po cmentarzu z babcią pod rękę a Ja szłam z tyłu z wujkiem bo Roman to już w ogóle poleciał całkiem przodem żeby z nami nie iść,potem wróciliśmy do domku.miły czas spędzony z mamą;) 2011-10-15  Mama była niecały tydzień czasu,z początku się nie cieszyłam,ale potem już było fajnie i się cieszyłam bardzo.Pierwszego dnia siedzieliśmy w domku,potem we wtorek pojechaliśmy pozałatwiać sprawy po dodatek mieszkaniowy,ubrałam się w żakiecik w kratkę od Cioci i niby się nie pomalowałam(tzn tylko podkładem i zrobiłam tuszem brwi i związałam włoski w kucyk)ale mi się podobało nie wiem no wyglądałam tak niewinnie i uroczo zarazem,tam w środku bardzo zle się czułam bo wszyscy tam byli tacy biedni a i stali w kolejce żeby płacić.

Blog z4bk4

2011-08-31

Dziś całkiem miły dzionek. Pominę oczywiście fakt, że mi się zachorowało i muszę siedzieć w łóżku, żeby dojść do siebie.
W pracy spokój, tylko do 12 potem poczęstunek i podziękowania za pracę w czasie targów. Na dodatek dostałam wolne, aż do poniedziałku. Zdążę się może wykurować do tego czasu :).
Co będę robiła przez te dni jeszcze nie mam pojęcia, ale napewno godnie je wykorzystam (nie wychodząc z domku oczywiście).
Jutro mam zaproszenie na urodzinowego grilla Julii, ale nie wiem czy będę  na siłach żeby być i.

Jakąś blokadę do tego debilnego języka i nie potrafię się go nauczyć....
Wczoraj wieczór był po prostu świetny. Byłam z Marzeną i jej dziećmi w wesołym miasteczku. Oczywiście jestem cykor i na niczym nie jeździłam, ale bardzo mi się podobało. Te światła, dosłownie cudne.
Dostałam też od Marzy wniosek o mieszkanie. Ona jest dosłownie kochana. Nie prosiłam jej, żeby mi to załatwiała. Sama z dobrego serduszka poświęciła czas i pojechała po niego. Takiej koleżanki, to ze świecą szukać.
Zaprosiłam ją jutro na ploteczki, to mi jakoś miło sobota minie, bo jak zwykle spędzę ją sama w domu. No ale jak się chce do czegoś w.

urywki życia - Onet.pl Blog

6 zł. w naszej ulubionej kawiarence, ale ok. nie to nie. Można kawkę wypić w domu. Ale.... Nasze spotkania w szerszym gronie czyli z mężami, prawie zawsze sprowadzają się do finansów. Jako że jestem m.in kadrową, co chwila muszę przypominać ile wynosi najniższa krajowa i tym podobne zagadnienia. Wiem także, że pobierają zasiłki i dodatki mieszkaniowe i podczas gdy my jeździmy autem za 2000 zł, oni za przeszło 20 000 zł. My nie pobieramy zasiłków, bo nasze zarobki w całości są legalne i w całości opodatkowane. Oni dostają minimum, resztę biorą do ręki. Ale nie o to tu chodzi. Tak naprawdę nigdy nie interesowała mnie zawartość ich.