O czym chcesz poczytać na blogach?

Dochód

Finanse dla każdego

Opłat zmiennych zaliczamy rachunek za wodę, za gaz, za elektryczność, ale także rachunek za telefon zależny od liczby minut, przez które rozmawialiśmy. Do sposobu rozliczenia tego typu opłat dojdę jeszcze później, kiedy to przybliżę istotę rezerw.

 

 

17:15, azdarian
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 marca 2010
Domowy budżet - część II - Dochód

Ustalmy teraz, co rozumiemy przez pojęcie dochód:

Dochód - w znaczeniu konsumenckim można przyjąć, że dochód to źródło, z którego czerpiemy pieniądze. Są to więc wszystkie wpływy pieniężne, które otrzymujemy. Najczęściej są to wynagrodzenia za pracę, ale równie dobrze mogą to być:

- renty,

- emerytury,

- zasiłki,

- stypendia,

- wpływy z różnego rodzaju umów: np. umowy najmu z tytułu wynajmu mieszkania lub domu,

- wszelkiego rodzaju odsetki np. z lokat bankowych, które mają zazwyczaj jednorazowy charakter, tzn. są wypłacane raz na.

Jacek Żalek - blog oficjalny - Onet.pl Blog

Głosy nawołujące do podjęcia przez rząd kroków mających na celu „wyrównanie” niesprawiedliwych dysproporcji.

Politycy, którzy chcą państwa socjalnego nie dążą do niczego innego, jak tylko do zabierania bogatym i dawania biednym. Mimo tego, że troska o biednych jest jak najbardziej szlachetna, to takie działanie można nazwać zwykłym rabunkiem. Skutkiem takiej interpretacji równości jest zawiść oraz wypaczone spojrzenie na kwestie związane ze sprawiedliwością. Zobaczmy, jak wygląda proces rozkładu dochodów.

Wyobraźmy sobie dwa niemalże identyczne kraje, których populacja liczy po 10 milionów mieszkańców, a dochód narodowy wynosi 100 miliardów euro (albo jakiejkolwiek innej jednostki monetarnej). W kraju A dochód na każdego mieszkańca wynosi równo 10 tysięcy euro, natomiast w kraju B występuje zróżnicowanie, które przedstawia się następująco (zaczynając od najbogatszych):

- 0,2% ludności ma dochód 500 tys. euro na osobę;
- 0,8% ludności ma dochód 125 tys. euro na osobę;
- 4% ludności ma dochód 50 tys. euro na osobę;
- 20% ludności ma dochód 10 tys. euro na osobę;
- 50% ludności ma dochód 6 tys. euro na osobę;
- 25% ludności ma dochód 4 tys. euro na osobę.

Pytanie brzmi: Który kraj ma większe szanse na.

sowa

Ze względów dobrze uzasadnionych dajemy od pewnego czasu po polsku pod uwagę postulat wprowadzenia Bezwarunkowej Pensji Powszechnej dla Polaka. Nie jakiegoś zasiłku wypłacanego bezrobotnym obywatelom z łaski rządzących nimi polityków, którzy potrafią zajmować w rządzie pozycje Ministrów Pracy, ale nie potrafią zapewnić wszystkim obywatelom pracy, lecz postulat zasadniczej, powszechnej i niezbywalnej, gwarantowanej przez państwo pensji umożliwiającej ludzką egzystencję w Polsce XXI wieku.

Prof. Götz Werner określił wysokość des Grundeinkommens na 600 do 800 euro ; przy dzisiejszych cenach chleba i igrzysk w Polsce Zasadniczy Dochód/ Pensja dla Polaka winna wynosić od 2.400 do 3.200 złotych. Każdy zaś Polak, który będzie miał pracę, będzie chciał i będzie mógł pracować, będzie zarabiał dużo więcej ponad to. Każdemu zaś, komu wydawać się będzie ta kwota zbyt dużą sumą, przypomnieć należy, iż nie tak dawno jeszcze pensje w Polsce wypłacane były w milionach. Rzecz w proporcjach.

Zasadniczy dochód w Unii Europejskiej jest postulatem, który winien stać się punktem programu politycznego partii narodowej Polaków nie szukających rozwiązań w historycznych manuskryptach, lecz potrafiących na swój sposób rozegrać swoją własną partię w.

Praca chałupnicza

    Do archiwum
  • Skocz do wyszukiwarki

Praca chałupnicza

Wpisy

  • poniedziałek, 08 sierpnia 2011
    • Praca chałupnicza

      Ogólnie rzecz biorąc, affiliate marketingu są bogatym kilka osób! Albo innymi słowy, te, które odnieść sukces w affiliate marketing bardzo ładny dochód, natomiast nie powiedzie się, dobrze. Nie udaje im się. Sukces w affiliate marketing jest logiczny i bardzo prosty sposób pomiaru przez ile pieniędzy zarabiasz robi. Jeśli robisz tyle żyć na to, dobrze to jesteś sukces! Także ci, którym udało się znacznie tyle, że mogą żyć z dala od swoich wysiłków marketingowych zwykle wiedzieć, jak dwukrotnie ich dochody. Oto niektóre aspekty partnerski marketingu po stronie gospodarki: 1. Pasywnego dochodu. Zarobki affiliate marketingu są w prawie każdy sposób pasywny dochód. Możesz stworzyć stronę internetową, która będzie nadal generować przyzwoite miesięcy ruchu po miesiącu, a.