O czym chcesz poczytać na blogach?

Dobre filmy

I can see your face

Samymi jak każdy z nas.


skomentuj (0)

2010-04-14 21:11:25
pamięć
Żałoba narodowa. Co to w sumie tak na prawdę oznacza? Odwołane wszystkie większe imprezy. Strony internetowe zapełnione informacjami o katastrofie pod Smoleńskiem. Minuta po minucie, filmy, reportaże, relacje... Uszanować żałobę narodową. Uszanować zmarłych. Smutek, złość, może u niektórych pretensje, melancholia, zaduma. Jedyne co nam pozostaje w tej chwili, to modlitwa za nich wszystkich. Ostatnio przeczytałam, że: 'w wierzeniach afrykańskich istnieje pogląd, że ktoś umiera naprawdę dopiero wówczas, kiedy umrze ostatni z tych, którzy go znali i.
Z moją En. Takich typowych, babskich plot. No i oczywiście szajb i faz. Miło jest powspominać historie typu "kanapka" czy "Tooooomeeeeek!". Z trudem w tej chwili przypominam sobie "Teatrzyk pod różową kaczką" i wszystkie wierszyki. Ale świadomość, że to gdzieś jest, że mam co wspominać jest piękna. No i świadomość tego, że gdy nam dopisują dobre "humory" to niewiele ludzi nas rozumie:) (a po prawdzie to nikt nas w tedy nie rozumie...:))
...spacerów nad Odrą czy kiwania się:) Historyjek związanych z Anielką, Klementynką, Zuzanką, Becią no i Tymkiem. Jak dziś pamiętam jak się czułam, gdy cały dzień nie miałam od Adama wiadomości..

KF Wschód na Zachodzie Obwarzanek

Oddała bransoletkę. Czy nie jest to trochę symboliczne zerwanie z życiem tam na Białorusi, gdzie prawdopodobnie, była dobrą, troskliwą córką i tak dalej? Bransoletka to później byłby trochę wyrzut sumienia? Zostawiając Habiba i pamiątkę po matce, tam w mieszkaniu, tak naprawdę zostawia wszystko to, co wartościowe w jej życiu. Co mogło być bardzo dobre. Ale wzięła pieniądze.

Ostatnia scena przedstawia Asie zbiegającą po schodach. Wzięła już pieniądze od Habiba (stosując szantaż emocjonalny). Na chwilę się zatrzymuje. Jakby chciała wrócić. Jednak po chwili zbiega. W dół..

Może wydać się jakimś szalonym kalamburem.

Ale blog ten ma właśnie Was wtajemniczyć.

Dyskusyjny Klub Filmowy.

Myślę, że  skrót DKF sprawia najmniej problemów. Dyskusyjny Klub Filmowy to zwyczajnie spotkania grupy ludzi, oglądającej wcześniej wybrane filmy, a po obejrzeniu dyskutującej nad nimi, a także nad problematyką, którą te filmy poruszały i tak dalej.

Wschód na Zachodzie.

To już brzmi jak oksymoron, jest niezrozumiałe jak fraza: "Gdy byłem na wschodnim zachodzie budziło mnie kwilenie białych kruków". Jakie kwilenie, jakie białe.

Rzeczy tego świata nie są wieczne i dlatego te chwile są piękne...

Nie drażnię

 • służę pomocą nie na każde zawołanie

 • PODĄŻAM ŚLADEM SERCA

 • to co kocham : narazie to rodzinę ale przydałoby się jeszcze jedną osobę ;)

 • Der Beste Tag meines Lebens - jeszcze nadejdzie

 • żałuje czegoś w życiu?? - po dłuższym zastanowieniu odpowiem: NIE ponieważ wszytsko co przeżyłam - dobre czy złe - nauczyło mnie czegoś

 • moje marzenie: jeżeli ktos mnie dobrze zna - to będzie wiedział co, ale tak naprawdę to są 2 marzenia - takie najbliższe narazie

 • ulubiona piosenka "In The End" Linkin Park

 • moja klasyka HH - "Jestem Bogiem" PFK, "Chwile Ulotne" PFK, "Ja to Ja" PFK, "Czerwona Sukienka" FISZ, "Seniorita" Pezet/Noon

 • jestem uparta

 • ulubiony kolor: niebieski i czarny

 • kolor moich oczu to ... zielony

 • nosze 4 pierścionki

 • uwielbiam oglądać dobre filmy

 • z gazet czytam tylko MANGAzyn

 • Cenię sobie twórczość Orsona Scotta Carda, Stevena Eriksona oraz oczywiście Mistrza (czytaj J.R.R. Tolkiena)

 • ulubiony słownik : nie istnieje

 • nie jestem fanem jednego tytułu :) jak to nazywają - podoba mi się dużo mang

 • nad moim ekranem od kompa stoi śliczny szary miś z.

 • literowki.blog

  Wit słoneczko moje najdroższe jedyne. Dowodem na to, że wnioski naukowców mnie się nie tyczą jest to, że ostatnio nie trafiam ani na najlepiej radzącego sobie partnera, ani na takiego co ma najlepszy zestaw genów, ani nawet takiego, który będzie dbał o potomstwo. Trafiłam na Błazena. A że nie chcę publicznie źle o nim pisać, to po prostu nie napiszę nic, bo chcąc napisać coś dobrego, musiałabym kłamać.

  Tyle prywaty, a co w szerokim świecie?

  Olejniczak pokazuje nagą klatę. Wszyscy pytają czy politykowi wypada? A czy to ma znaczenie, czy wypada? W ogóle czy kiedyś któryś polityk przejmował się tym, co mu wypada, a co nie? Olejniczak nie jest w moim typie, ale jestem pewna,.

  12:27:12

  Vicky Cristina Barcelona. Film mówiący o wielkich uczuciach, wielkich dylematach, przedstawiający niezwyczajną historię w bardzo zwyczajny sposób. Nie dziwię się, że krytycy ocenili ten film jako płaski i nijaki. Na szczęście Woody Allen już od dawna nie musi się przejmować tym, co piszą krytycy. Może robić naprawdę dobre filmy. Czasem w naszym życiu dzieją się rzeczy niewyobrażalne, których nigdy nie przewidzielibyśmy, a gdyby ktoś nam przepowiedział, to zaprzeczylibyśmy, że taki obrót spraw jest w ogóle możliwy. Jednak stają się. A my wtedy uważamy je za równie naturalne jak smarowanie chleba. O tym właśnie jest ten film.

  Kiedyś straciłam głowę,.

  panzdzislaw.blog

     Wiecie czego się boję chodząc do kin niekomercyjnych? Że przed wejściem, na „parkingu” dla rowerów będą stały wspomniane w poprzednim tekście holenderki... Tego bym nie zdzierżył. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Ano trzeba sobie zrobić kino w domu. Pościągać filmy z torrentów (tak, jestem złodziejem) i wybrać te, które nas interesują, a wyprawę do kina zostawić na inną porę roku. Jak nie będzie można się poruszać rowerami po chodnikach. Ostatnimi czasy i tak mam tendencję do oglądanie filmów z lat siedemdziesiątych, więc wiele na omijaniu kin nie tracę. Wracając do ciekawych tytułów, jakie ostatnio pojawiły się w repertuarach.   Jak jeszcze pracowałem, zdarzało mi się wychodzić w przerwie na papierosa przed galerię. Jeżeli miałem zetkę (zamknięcie restauracji) to trafiałem na ludzi, którzy akurat wyszli z kina i komentowali filmy. Zdziwilibyście się jakie są zdaniem „mieszczuchów” dobre filmy. Większość polskich komedii jest„super”. Dla mnie są super obciachowe, ale widocznie dla dużej części społeczeństwa są po prostu super. Fajne są też amerykańskie komedie romantyczne i amerykańskie filmy akcji i generalnie amerykańskie kino jest fajne według ludzi, którzy stoją pod galerią. Ale co ja tam wiem? Wyszedł taki z fastfuda i się będzie.