O czym chcesz poczytać na blogach?

Długość fali

013 świetlany

Na pytanie postawione tak śmiało w tytule rozdziału słownik, czy encyklopedia usłużnie nam podpowiedzą, że: światło jest falą elektromagnetyczną.

Najczęściej też większość typowych źródeł dokładniej określi, że długość owej fali zawiera się w pobliżu połowy milionowej części metra (pół mikrometra).
To, że właśnie taka długość fali elektromagnetycznej jest przed ludzi widziana, wynika budowy i z specyficznych właściwości oka. 
Okazuje się, że narządy wzroku.

Z najlepszych ustrojów politycznych. Bo ciągle będzie mu dźwięczało pytanie:
Ale "czym" właściwie jest to światło?
Niestety, natura światła wciąż jest pewną zagadką, jako że nie znamy w pełni natury "medium" owej fali elektromagnetycznej, czyli samego zjawiska elektromagnetyzmu, a do tego nie wszystkie aspekty ruchu falowego są zrozumiałe. A przecież „falowość” światła to tylko jeden aspekt jego natury – ma ono dodatkowo drugie swoje oblicze: kwantowo.

:>

Wielokrotnie złożonych. Widać nie jast stworzony po to, by na jego stronach pojawiło się coś zrozumiałego czy mądrego :P

A tak na zakończenia- wiedzieliście, że z fizycznego punktu widzenia Iori ma przewagę nad Kyo? Jego fioletowy płomień ma najniższą długość fali, czarwony płomień Kusanagiego zaś najwyższą, a z prawa Wiena wynika, że im większa długość fali, tym niższa temperatura...
...
Wiedziałam! Wiedziałam, że nadejdzie kiedyś dzień, kiedy wiedza fizyczna do czegoś mi się przyda :D

skomentuj (5)

"Oswoić" to znaczy "stworzyć więzy".

| skomentuj! (0)


dLaCzeGo NieBo JeSt NiEbiEsKie?!

Pytanie:

Dlaczego niebo jest niebieskie?

Odpowiedź:

Światło słoneczne jest mieszaniną wszystkich kolorów tęczy, z których każdy ma swoją długość fali.

Fale czerwone i żółte są najdłuższe, zaś niebieskie i fioletowe - najkrótsze. Światło ulega rozproszeniu trafiając na cząsteczki (gazy i pył) znajdujące się w powietrzu. Najsilniej rozpraszane jest przy tym światło o małej długości fali -.

032 zielono uff!

 jest jedną z addytywnych barw podstawowych, w kole barw dopełnia kolor karmazynowy, jest barwą powszechnie spotykaną w naturze. Rośliny są zielone, ponieważ zawierają chlorofil. Ten kolor uzyskuje się z żółtego i niebieskiego.

Światło zielone ma długość fali około 550 nm.
14:25, snyewy
Link Komentarze (1) »

lasers blog

- by wymienić baterie laser rozkręcamy, wyjmujemy zużyte baterie lub akumulatorki i wkładamy nowe. Jakość wykonania oraz świecenia jest bardzo zbliżona we wszystkich modelach Laser Pen Pointer (o tej samej mocy). Wszystkie lasery mają jeden wspólny parametr Wavelength (długość fali) = 532nm. Zdarzają się egzemplarze, które świecą nieco słabiej niż reszta - wynika to z tego, że te kusząco tanie modele posiadają słabe diody tzw. noname'y - z doświadczenia wiem, że lepiej wybierać te z markowymi układami optycznymi i uważać na.