O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Dług

racjonalnie o finansach

2010
JAKI BĘDZIE PKB? Kilka uwag po lekturze różnych opinii

Trwają dyskusje nad przyszłościę gospodarki, zwłaszcza nad pytaniem - jakie będzie tempo wzrostu PKB. Nie odnosząc się szczegółowo do istniejących poglądów, stwierdzam krótko - mierne. Gospodarka zduszona podatkami, wskutek kosztów obsługi długu, nie osiągnie potencjalnego PKB. W ciągu najbliższych 5 lat nie przekroczy średnio - 3,5 - 3,8%. Może powstać pytanie - czy źródłem są koszty długu? W celu odpowiedzi należy porównać te koszty, w relacji do PKB, w Polsce i w innych krajach Unii. W Polsce są one 2 - 3 krotnie wyższe.

Jak doszło do takiej sytuacji - po doświadczeniach gierkowskich, a jednocześnie po obniżeniu zadłużenia do poziomu poniżej 40% PKB (na przełomie wieków)? Bez udziału wielkich przywódców komunizmu?

Jednym z impulsów była ideologia, która zaistniała, w departamencie długu, w ministerstwie finansów. Jej treść - zwięźle - należy zwiększyć zadłużenie, w celu.

Zabezpieczanie należności i windykacja

Wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego że roszczenia finansowe ulegają przedawnieniu. A jeszcze więcej o przedawnieniu wie, tylko już gorzej jak idzie o znajomość terminów przedawnienia. Na przedawnieniu "wysypują się" najczęściej wierzyciele z tytułu należności gospodarczych a więc głównie z faktur. Wiele osób w tym zakresie nie wie że w większości przypadków (sprzedaż, wykonanie usługi) roszczenia przedawniają się z upływem dwóch lat od terminu zapłaty. A w przypadku należności z tytułu usług transportowych - uwaga, po roku!

Pytania padają, co z długiem, który uległ przedawnieniu, czy już go nie ma? Otóż dług wciąż jest ale problem z uzyskaniem tytułu wykonawczego w przypadku przedawnionej wierzytelności. Do sądu owszem można ją skierować i sąd wyda nakaz zapłaty. Jednak jeśli w sprzeciwie pozwany podniesie zarzut przedawnienia, to leżysz, przegrałeś tzn. poniesiesz koszty procesu i nie skierujesz długu do komornika do egzekucji, bo nie uzyskałeś tytułu wykonawczego i już nie uzyskasz.

Czy można jakoś prowadzić windykację przedawnionej należności? A jakoś można np. wpisując jej dłużnika do Krajowego Rejestru.

Stop Syjonizmowi

Strona główna > Bez kategorii > Jak Wyborcza Grecję ratowała

Jak Wyborcza Grecję ratowała

10 Kwiecień 2012 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Źródło: http://blog.wirtualnemedia.pl

Jerzy Szygiel

„Grecja uratowana” – taki weekendowy tytuł dała Gazeta Wyborcza artykułowi o sukcesie operacji zmniejszenia greckiego długu o 107 miliardów euro przez prywatne banki. Czytając Wyborczą można się zastanawiać, czy warto było tę Grecję ratować, gdyż jej główny publicysta ekonomiczny Witold Gadomski regularnie sugerował, że Grecy to banda skorumpowanych leni i oszustów (przykłady tytułów jego tekstów: „Grecja udaje, że oszczędza”, „Niech Grecja wreszcie zbankrutuje”). Na szczęście dla Gadomskiego tak się składa, że wszystkie instytucje międzynarodowe, które zajmują się greckim długiem, ani przez moment nie myślały o ratowaniu Grecji.

Lutowy raport OECD musiał go zaskoczyć, bo.

Windykacja i nie tylko - Onet.pl Blog

Uprawnionymi do windykacji przymusowej -  do zajmowania ruchomości, wierzytelności i Nieruchomości  i egzekucji z nich. Firmy windykacyjne składając  wnioski  egzekucyjne do komornika wskazują szczegółowo bogactwo Dłużnika, pyzatym bywa to  jedna z procedur wykorzystywanych w drodze windykacji. Przynajmniej w przypadku profesjonalnych firm windykacyjnych, jakie naprawdę robią to, czym chwalą się w swoich ofertach na stronach internetowych. Firma windykacyjna nie większych uprawnień od samego wierzyciela, choć wie lepiej, jeśli z nich skorzystać.  
Ściąganie długów obecnie poprzez firmy windykacyjne stawiane bywa w świetle prawa jako coś normalnego. I z takim powinniśmy się oswajać, bowiem ściąganie długów to nic innego jeśli czynności windykacyjne, jakie są uregulowane prawnie. Żyjemy w czasach, gdy trzeba pilnować swojej każdej złotówki. Prowadząc swoją firmę nieuwaga skutkuje brakiem płynności finansowej, a w dobie kryzysu skutki braku płynności mogą istnieć katastrofalna do naszej działalności. Jak zatem zapewnić sobie takową płynność? Jeśli współpracujemy z wieloma kontrahentami wydaje się istnieć tu niezbędne podjęcie.

Przystanek Wolność | Just another WordPress.com site

Podnieść wiek emerytalny i weryfikować przyznane świadczenia. Zachęcanie ludzi do oszczędzania na własną emeryturę poprzez ulgi podatkowe wydaje się tez być rozwiązaniem mogącym złagodzić upadek. Jednak to wymagałoby od polityków horyzontu dalszego niż najbliższe wybory, co jednak nie jest chyba możliwe. Nadchodzący kryzys zadłużenia emerytalnego był znany od 20 lat i niewiele zrobiono by go rozwiązać, a wręcz przeciwnie – zadłużono państwo jeszcze bardziej. W czasach gdy nawet zrównoważony budżet wydaje się być ekstrawagancją mamy tylko rosnące deficyty. Przygotujmy się zatem na twardy upadek.

Tomasz Kasprowicz

Urodzony w roku 1980, doktor ekonomii, obronił się na Wydziale Finansów Southern Illinois University.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Przystanek Wolość i oznaczony tagami demografia, Dług Publiczny, ekonomia, Przystanek Wolność, Tomasz Kasprowicz, ZUS. Dodaj zakładkę do.

Polityka - konstruktywne wpisy młodego myśliciela

Więcej urzędników potrzeba.
Trzeba upraszczać prawo. Tylko to zmniejszy wydatki na biurokrację. Skrócić niektóre procedury, zmienić prawo podatkowe, wprowadzić podatek bankowy... dużo jest do zrobienia.
Kto się ze mną zgadza ?

Dług publiczny przekroczył 800miliardów złotych. Czas działać, ponieważ gdy dług przekracza pewną granicę, same jego odsetki przekraczają kwotę, którą rocznie możemy spłacić. To tzw. spirala długu. Na jedną osobę mieszkającą w Polsce przypada ponad 20 000 (słownie dwadzieścia tysięcy) złotych. Jeżeli nie zaczniemy go zmniejszać, przyszłe pokolenia i nasza młodzież (w tym ja) będą miały problem, dużo większy niż jest obecnie. Jak zmniejszyć to zadłużenie ? Bez ofiar się nie obędzie. Takiej wielkości długu nie spłacimy z prywatyzacji (na dobrą sprawę to nie mamy już co prywatyzować). Mniejsze emerytury, większe podatki - to wydaje się być.

Kredyty i windykacja

Sprawcy że działał ze złym zamiarem i świadomie wprowadził pokrzywdzonego w błąd, nie można mówić, że doszło do oszustwa. Aby skazać kogoś za oszustwo, nie wystarczy udowodnić, że doprowadzil on inną osobę do niekorzystnego rozporządzania jej mieniem, czyli że (najczęściej) zaciągnął dług, którego nie spłacił. Oto kilka prawdziwych przypadków z długami.

Mam prawomocny nakaz zapłaty z klauzulą wykonalności na kwotę 20 000 zł + odsetki 21 % rocznie + koszty procesu 2 400 zł. nakaz jest z 2008 roku. Do dzisiaj komornik nie odzyskał żadnej należności od dłużnika. Dług powstał w wyniku nie oddania przez dłużnika pożyczki (pożyczyłam mu pieniądze jako osoba prywatna osobie prywatnej ). Dłużnik mieszka w Andrychowie. Dłużnik ma dużo pieniędzy ale ukrywa je w swojej firmie, która jest Sp. z o.o. Jest to firma budowlana , bardzo dobrze prosperująca . Dłużnik ma cały majątek zajęty przez komornika, ale są to nieruchomości, obciążone hipoteką przez banki . Dłużnik załatwił sobie także na żonę alimenty. Tak więc z ew. licytacji pieniądze dostanie żona, banki i komornik. Pozostałym wierzycielom nic się nie dostanie a jest ich wielu . Myślę, że.

Dług publiczny

Gra na giełdzie

Zdążyłem zająć krótkie pozycje na kontraktach na niskim poziomie 2322 pkt. już po węgierskich rewelacjach. Jutro powinno spadać. Wzrosty będą dla mnie dużym zaskoczeniem, więc jeśli kontrakty przebiją poziom 2315 zamknę pozycje nie dyskutując z rynkiem. Zysk z pozycji długiej zajętej podczas ostatniej zwyżki i zamkniętej w ubiegły wtorek wynosi 51 pkt. netto.

 

Dane makro:

Przedsiębiorstw. Warto wspomnieć, że udział wynagrodzeń w sektorze prywatnym w całkowitych dochodach Amerykanów spadł do najniższego poziomu w historii (czyli, że udział różnych przychodów pochodzących z państwowej kasy rekordowo wzrósł), a wynagrodzenia w sektorze publicznym są przecież finansowane z podatków od sektora prywatnego. Prawdziwy proces oddłużania się (tzw. delewaryzacji) świata dopiero przed nami. Dotychczas państwa przejmowały długi przedsiębiorstw, ale kto przejmie długi państw?

buddhaforartemis.blog

Nie marudź, ty wyniuchałeś to miejsce. - odpowiedział mu brat szeptem. - Poza tym spójrz na jej trampki. - skinął głową w stronę zielonookiej, która zaczęła coś rysować w notesie.
Na jej butach były wyrysowane cztery symbole, tak dobrze znane braciom. Shann musiał długo przypatrywać się trampkom, by je zauważyć. Dziewczyna starała się je jak najlepiej ukryć.
- To jeszcze nie znaczy, żebyś zaczął z nią gadać. Zapomniałeś przed kim uciekamy?
- Zauważ, że ta nie gania nas rozhisteryzowana. Wręcz przeciwnie, nie do.Jej Shadow. - Spotkamy się w domu.
Ćma uśmiechnęła się do niej i szybko odeszła w stronę mieszkania. Dojście do drzwi zajęło jej najwyżej pół minuty. Szeregowiec z numerem 69. Zawsze denerwował ją ten numer. Wielu ludzi śmiało się z niej, że mieszka w domu publicznym. W końcu Ćma dała sobie spokój i już nie odpowiadała na tego typu komentarze.
Dziewczyna wyciągnęła z torby klucz, do którego przytwierdziła breloczek z białym królikiem. Włożyła do zamka i przekręciła. Drzwi ustąpiły. Schludność domu była.