O czym chcesz poczytać na blogach?

Django

---- Quentin ----

& s-ka | CzCz - Czasem Czytam | Drogi Pamiętniczku | Filmowo | Filmowy Leksykon Kulinarny | Karaoke | Konkursy | Krwawe efekty specjalne | Lost | NFQ | Poetyczne dale | Recenzje | Różne takie | Seriale | Strefa 11 | Trailery | Usenet | W kilka sekund | Złote myśli Quentina
RSS
sobota, 14 kwietnia 2012
Dawno, dawno temu na odległej plantacji
Dwa lata przed wybuchem Wojny Secesyjnej. Czarnoskóry niewolnik Django wchodzi w układ z niemieckim łowcą nagród doktorem Kingiem Schultzem, który jest zainteresowany schwytaniem byłych właścicieli Django - morderczych braci Brittle. Naszego czarnoskórego bohatera łączy z nimi brutalna przeszłość i tylko on może naprowadzić Schultza na ich ślad. Niemiecki doktor obiecuje Django wolność zaraz po tym, jak tylko złapią Brittle'ów. Żywych lub martwych.

Misja kończy się pełnym sukcesem, a Django odzyskuje wolność. Zostaje jednak u boku Schultza i razem z nim poluje na najbardziej poszukiwanych przestępców na całym Południu i w okolicach. Wprawiając się w sztuce.

11 String Duo - Onet.pl Blog

Grze St,Cyra, był zmarły w 1973 roku - Eddie Condon  - gitarzysta przede wszystkim akordowy.http://www.youtube.com/watch?v=wSM_gLiQfUE , http://www.youtube.com/watch?v=lXMzl9vg6NQ Warto go wspomieć choćby dla tego, że stał się sławny nie tylko jako gitarzysta, ale też jako "band leader", niestrudzony propagator nowoczesnego dixielandu i stylu Chicago, w Nowym Jorku.
Teraz "gwóźdź programu", czyli postać najważniejsza z tego okresu, jeśli chodzi o solowe granie na gitarze. Oczywiście, jak niektórzy pewnie się domyślają, będzie teraz o panu o nazwisku DJANGO REINHARDT.http://www.youtube.com/watch?v=QATIHWbN-sM  , http://www.youtube.com/watch?v=LoIJ4W7kXiQ
Pewne znane źródła podają, że jeśli ktoś, kto słyszał wszystko, co grali wymienieni wcześniej gitarzyści, aż po drugą połowę lat trzydziestych, jechał do Europy, żeby posłuchać właśnie Django Reinhardta, który wywierał ogromny wpływ na amerykańskich muzyków jazzowych, występujących w Europie.
Django pochodził ze starego rodu cygańskiego, który przemierzył pół Europy.

Fineasz i Ferb - moja historia - opowiadanie - Onet Blog - Onet.pl Blog

- Dobrze! - powiedziała pani Clever z aprobatą. - Te informacje musicie pamiętać w liceum. Więc...

Nauczycielka opowiadała dalej o odkryciach geograficznych. Jak dobrze, że za dwa dni zaczynały się wakacje. Miałam nadzieję, że będą one takie jak poprzednie, choć już teraz zapowiadały się inaczej...

Spojrzałam na Ferba. Na historii siedziałam razem z nim w ławce. Przed nami siedziała Ewelina z Ginger, a za nami Fineasz i Django. Wybraliśmy ławki znajdujące się w tylnej części klasy, żeby być trochę dalej od nauczyciela.

Ferb pasjonował się historią. Choć pani Clever opowiadała o rzeczach, o których już od dawna wiedział, to i tak słuchał jej uważnie.

Zaczęłam grzebać w piórniku szukając jakiegoś kawałka kartki. Gdy go znalazłam, napisałam szybko „Kiedy jest dzwonek?” i podałam kartkę Ferbowi. Bardzo często z Ferbem porozumiewałam się w.

Magia świata Romów - Onet.pl Blog

Minęło odkąd ostatnio coś napisałam, ale musicie mi to wybaczyć:) Chociaż z drugiej strony nie mogę się tłumaczyć tym, że mam często zbyt aktywne tryb życia, za dużo zajęć itd bo powinnam była znaleźć czas i od czasu do czasu coś napisać. No tak, moja wina.
Nawet nie wiecie jak wspaniale się czuję, kiedy czytam Wasze wpisy, ile radości i satysfakcji mi dają. Aż się chce dalej pracować. Jeśli jeszcze niektórym z Was nie odpisałam, na pewno to nadrobię, ale musicie mi dać jeszcze troszkę czasu do świąt. Tak, w święta powprowadzam pewne zmiany na stronie, napiszę nowe notki.
Pamiętajcie, że zawsze możecie zgłaszać Wasze propozycje i uwagi, każdą dokładnie przeczytam i wezmę pod uwagę.
Tymczasem do zobaczenia wkrótce;)
Marta
Tolerancyjna (19:25)
Jest już pierwszy podróżnik

26 sierpnia 2007
Biografie- Django Reinhardt

Jazzowy blog

Coleman Hawkins. Inny Amerykanin, puzonista Dickie Wells – odbywający europejskie tournée z Teddym Hillem – demonstruje na płycie jedne ze swoich najlepszych improwizacji. Natomiast Eddie’ego Southa, surowszego i ostrzejszego niż Stephane Grappelli, można by chyba nazwać skrzypcowym alter ego Reinhardta. Sporo miejsca zajmują tu oczywiście nagrania słynnej formacji Hot Club de France, odznaczającej się świetną grą zespołową, na tle której fajerwerki gitary brzmią jeszcze efektowniej. Doskonała próbka artyzmu Reinhardta z najlepszych czasów.

The Sheik of Araby - Django Reinhardt & Stephane Grappelly

Written by mckomo

6 Lipiec 2011 @ 18:31

Napisane w Bez.

Tłumaczenia - Onet.pl Blog

Biggi mubbo wa ET to Zet
Asi tsu zala makyuni biggi biggi mubbo from East to West
Asi waga waga ma eh eh waga waga ma eh eh
Tendency suna tsibuye cuz this is africa...

Tsamina mina eh eh
Tsamina mój eh eh
Waka Waka eh eh
Waka Waka eh eh
Tsamina mina zangalewa
Tsamina mój zangalewa
Anawa aa
Anawa aa

Tsamina mina eh eh
Tsamina mój eh eh
Waka Waka eh eh
Waka Waka eh eh
Tsamina mina zangalewa
Tsamina mój zangalewa
This time for Africa
Tym razem Afryka

Django eh eh
Django eh eh
Django eh eh
Django eh eh
Tsamina mina zangalewa
Tsamina mój zangalewa
Anawa a a
Anawa aa

Django eh eh
Django eh eh
Django eh eh
Django eh eh
Tsamina mina.

Komputerowe Katharsis


Django oparte jest o wzorzec projektowy MVC i od samego początku zwraca uwagę swoim przejrzystym i estetycznym zaprojektowaniem. Używając mi. in. kilku innych moich ulubionych wzorców projektowych:

DRY czyli unikanie niepotrzebnej i szkodliwej redundancji w kodzie.. cierpienie dużych projektów, nad którymi ciężko zapanować po latach dopisywania kolejnych funkcjonalności i zmianach koncepcji…

explicit jest lepsze niż implicit, czyli unikamy MAGII w kodzie. I działania poprzez tzw. efekt uboczny.

louse coupling and tight cohesion – fundamentalny wzorzec projektowy Django. Czyli minimalne zależności poszczególnych warstw/modułów projektu oraz silna spójność w obrębie warstwy/modułu. I tutaj im mniej zależności między poszczególnymi warstwami tym lepiej. A spójność im większa tym lepiej. Spójność modułu jest odwrotnie proporcjonalna do jego odpowiedzialności.
Przykładem nagminnym rozpowszechnionym w oprogramowaniu komercyjnym wysokiej zależności między modułami jest komunikowanie się dwóch modułów poprzez globalne zmienne. Bądź sterowanie z modułu Y modułem X poprzez ustawienie flagi x przez moduł Y. Innym jest przekazywanie parametru do funkcji poprzez.