O czym chcesz poczytać na blogach?

Dioda

PROJEKTY KUCHNI

Nadblatowej pomiędzy meblami. Rzeczywiście nie jest łatwo zdecydować co wybrać, ponieważ jest wiele materiałów i producentów oferujących przeróżne rozwiązania. Wszystko zależy od wystroju, stylistyki i charakteru kuchni. Postaram się dzisiaj pokazać coś oryginalnego i nietypowego, być może Wam się spodoba i zainspiruje do stworzenia podobnych rozwiązań.

Szkło w kuchni każdy zna, jest popularne i często stosowane szczególnie w projektach kuchni bardzo nowoczesnych. A gdyby tak podświetlić szklaną tafle? Oto efekty jakie można uzyskać podświetlając szkło diodami LED.
System iluminacji na diodach LED powstał niedawno i jest nowatorskim rozwiązaniem dla projektantów oświetlenia. Cały system składa się z modułów liniowych, zazwyczaj oferowany jest w kilku kolorach. Długa żywotność tych systemów nawet do 60 000 tysięcy godzin oraz możliwość monochromatycznego światła to bardzo duże zalety tego rodzaju oświetlenia. Można też podświetlić barek przy aneksie kuchennym, meble lub inne elementy dekoracyjne w kuchni.

>> Opowiadania komediowe i rymowe - Comedy.xx.pl << - Onet.pl Blog

 

 

 

- (...) nieprawdaż ???

- Doda: 100 punktów. Shikamaru: 2 punkty. - wydał

werdykt sędzia.

- Spoko stary! Jeszcze 99 punktów i wygramy! - wtrącił

Bogumił.

- Buahahahaha!!!!!!!!! - wybuchła ze śmiechu Doda.

- Ech.... ciężkie zagrobowe życie ducha... - westchnął

Shikamaru.

- Jutro druga runda! - powiedział Sędzia-kobieciarz.

 

W ten wolny dzień Shika był u kosmetyczki.

Nie będziemy przedłużać - tym razem dajemy fotę bez cenzury:

 

 

 

Po 23 godzinach i 59 sekundach:

 

- No i została minuta! Chyba przegracie z kretesem! -

powiedziała Dioda.

- JAK ON SIE SPÓŹNI, TO JA SIĘ PRZEBIORĘ! - krzyknął

Ekrany diodowe, ekrany led

Ekran LED

Ekran LED opiera swe działanie na wyświetlaniu obrazów na bazie diod, które emitują widzialne światło. Ta technologia nie jest zakłócana przez słońce, ponieważ przez cały czas padania promieni słonecznych obraz jest tak samo widoczny i czytelny. Budowa ekranów LED jest specyficzna, są one odporne na zniszczenia mechaniczne, a przy tym ekran LED może mieć dowolny kształt i wielkość. Do podstawowej jednostki akwenu LED zaliczamy piksel. Piksel jest zbiorem kolorowych diod ( zielonych, czerwonych, niebieskich), które są widoczne dla obserwującego w postaci jednego punktu. Jednak to nie piksel decyduje o wartości, jaką posiada ekran LED. Doskonale opisuje tą wartość pixel pitch, odległość między środkami dwóch sąsiadujących pikseli. Mniejsza odległość miedzy dwoma pikselami sprawia, że obraz jest dokładniejszy i wyraźny nawet z dużej odległości. Ekrany LED wykorzystywane są głównie jako reklamy, a także do wyświetlania wyników podczas imprez sportowych, do obsługi imprez eventowych. Kurtyny służą do obsługi imprez scenicznych, pozwalają.

Blog oswietleniowy - wszystko o świetle i oświetleniu - historia, lampy, porady.

Notki
System opraw LED line 2. 2008-11-12
Korzystając z systemu LED line 2 osoba projektująca oświetlenie może dobrać strumień i fotometrię wiązki światła do oczekiwanego efektu świetlnego. Diody te są zoptymalizowane do czterech zastosowań, przez co w całości korzystamy z ich właściwości. Optymalizacja ta dzieli diody pod względem długości zasięgu świecenia: od 1 do 2 metrów wysokości ( dla balustrad lub niskich ścian), od 4 do 5 metrów ( poziom kolumny lub pierwszego piętra), do wysokości od 5 do 9 metrów ( wysokość trzeciego piętra), od 9 metrów do 20 metrów (wysokość komina). W zależności od projektu ilość wykorzystanych diod LED może wahać się od 10 do 40 na metr. Przy użyciu dodatkowej soczewki możemy osiągnąć efekt rozszerzenia kąta świecenia do 2 x 270 wzdłuż podłużnej płaszczyzny źródła oprawy świetlnej.

antynapadowy

Przemysłowej. W większości wypadków atrapy kamer wyposażone są w diody i inne elementy, stanowiące o większej wiarygodności urządzeń i tym samym lepszym działaniu prewencyjnym. Wbrew ogólnym domysłom, atrapy mogą bardzo dobrze spełniać swoja rolę odstraszającą – potwierdzają to badania i doświadczenia policji na temat spadku ilości niebezpiecznych zdarzeń w miejscach gdzie zainstalowano kamery.

Przykładowe atrapy kamer CCTV

=> Atrapa kamery kopułkowej SE 1500B

  * do zastosowań wewnętrznych
* migająca dioda LED
* zasilanie 3×1,5V AA
* wymiary: 110 x 110 mm

=> Atrapa kamery z podczerwienią

    * do zastosowań wewnętrznych
* zasilanie 2×1.5V AA
* migająca dioda LED
* statyw w komplecie
* wymiary z statywem : Ø 80 x 170mm
* waga : 350g