O czym chcesz poczytać na blogach?

Dinozaury

Welcome in my world. - Onet.pl Blog

Na nią.
- Przestań udawać. Myślisz, że nie zauważyłem? Jesteś za stara na trzecią klasę. - powiedziałem i uśmiechnąłem się ironicznie widząc jak jej twarz zmienia się w wściekłą.
- Yghhh.! - wydała z siebie dziwny okrzyk, a jej twarz poczerwieniała ze złości.
- Nie jestem idiotą. Widziałem wywiad z Tobą w telewizji. - powiedziałem i włożyłem dłonie do przednich kieszeni spodni idąc powoli w stronę wyjścia z biblioteki.
- Dobra.! Jestem z show-biznesu.! - krzyknęła za mną, a ja zatrzymałem się tuż za progiem.
- Wiedziałem. - powiedziałem i pomyślałem, że zostanę w szkole. Wróciłem do mojej klasy 210 i gdy otworzyłem drzwi wszyscy się zdziwili. Dinozaurowi nawet wypadła kreda z dłoni z wrażenia bo była w trakcie bazgrania czegoś na tablicy.
- A gdzie Twoja nowa dziewczyna.. znaczy się koleżanka? - spytała Natalie, gdy spiorunowałem ją spojrzeniem za pierwszą część zdania. Usiadłem wygodnie opierając się, obok niej mając dłonie znów w kieszeniach spodni. Dinozaur wrócił do swojej czynności czyli bazgrania po tablicy białą kredą, gdy nagle do klasy wpadła Patrycja. Spojrzała na mnie lecz ja tylko odwróciłem wzrok i zacząłem się śmiać. Natalie dała mi 'kuksańca' w żebra choć i tak się powstrzymywałem od śmiechu. Spojrzałem krzywo na siostrę, bo jakby nie było to zabolało trochę.
- Dlaczego Ty jesteś.

Dinozaury - Onet.pl Blog

Dostępnej dla takich dinozaurów,

jak roślinożerny iguanodon. Ten duży gad miał specjalne zęby trące oraz długie jelita, by lepiej trawić materiał rośliny. Miał ponadto kciuki opatrzone potężnymi kolcami do obrony.

We wczesnej kredzie pojawili się niektórzy najwięksi znanych mięsożerców. Akrokantozaur (Acrocanthosaurus) miał około 12metrów długości, a Gigantozaur (Giganthosaurus) nawet imponujące 14metrów i był największym mięsożernym dinozaurem wszechczasów.

Niektóre roślinożerne dinozaury "wykształciły" własne środki obronne przeciw tym wielkim mordercom. Amargazaur (Amargasaurus), na przykład, dysponował kostnymi kolcami na grzbiecie, zapewniającymi mu ochronę przed paszczą napastników. Inny, hypsilofodon (Hypsilophodon), dzięki dużym oczą mógł z dala dostrzec niebezpieczeństwo i na czas się ukryć. Rzeki i morza we wczesnej kredzie pełne były stworzeń, stanowiących pokarm dinozaurów. Jeden z nich, Barionyks (Baryonyx),

miał nawet na każdym kciuku spory pazur do nadziewania ryb. 

Natalia (18:34)

Blog o dinozaurach kubasiora

Samych terenach.
12:59, kubasior , Dinozaury
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 kwietnia 2009
Welociraptor
Welociraptor-mały drapieżnik, który zamieszkiwał pustynie Gobi w Mongoli (okres kredy). Miał 150 cm długości, a 100 cm wysokości, był upierzony. Niektórzy naukowcy sadzą za próbował latać, ale to nie potwierdzone. Miał długi szpon o długości od 10 cm do 20 cm. Polował na małe dinozaury takie jak; Homocefale, Galimimy, Owiraptory i Protceratopsy.
21:57, kubasior , Dinozaury
Link Dodaj komentarz »
Triceratops
Triceratops-gatunek ceratopsa ,który występował w kredzie i żył w USA. Długośc jego ciała dochodziła od 7 metrów do 9 metrów i do 4 metrów wysokości, ważył 12 ton. Na głowie miał kryze kostną która ocraniała szyje przed atakami drapieżników, do obrony miał też trzy rogi dwa.

Dinosaur Rock - Onet.pl Blog

Zdobyczy mogła poruszać się szybko[109][114]. Z drugiej strony obecne analizy sugerują, że tyranozaur, wolniejszy od współczesnych lądowych drapieżników, mógł być wystarczająco szybki, by polować na duże hadrozaury czy ceratopsy[98][102]. Mógł także chwytać szybszą zdobycz z zasadzki[89].Tyranozaur stał się najszerzej rozpoznawanym dinozaurem, od kiedy w 1905 opisano go po raz pierwszy w prasie. Jest to jeden z nielicznych przedstawicieli tej grupy gadów zazwyczaj nazywany pełną naukową nazwą – Tyrannosaurus rex. Szeroko rozpowszechniony i używany jest także skrót T. rex (często niepoprawnie pisany „T-Rex")[13]. Robert Bakker wspomina o tym w książce The Dinosaur.

Dinozaur to po grecku ''straszny jaszczur''.Wiele ludzi wyobraża sobie dinozaura jako wielka jaszczurkę z ostrymi zębami i długimi pazurami.Wiemy jednak że niektóre nie były ''ludożercami''.Większość była roślinożercami, jadała tylko liście drzew i była łagodna jak baranki jak np.:diplodok,brachiozaur i apatozaur.Dinozaury takie jak tyranozaur czy spinozaur były mięsożerne ale nie jadały tylko ludzi(ponieważ ludzi wtedy nie było).Małe  ''mięsozaury'' takie jak np.:velociraptor czy deinonych polowały w grupach na duże zwierzęta jak iguanodon czy stegozaur.Podsumowanie:Nie myślcie o dinozaurach

Blog smoki3

W zasadzie podobną budowę wewnętrzną.

Komentarzy: 0 2008-02-11

Dinozaury

Komentarzy: 0 Lielynazaura-wielkie oczy w mroku 2008-02-11 Lielynazaura żyła w pobliżu bieguna połydniowego, gdzie co roku przez prawie cztery miesiące panowały nieprzerwane ciemności. Uważa się, że duże oczy i grube nerwy wzrokowe tego dinozaura były przystosowane ułatwiającym widzenie w półmroku. Komentarzy: 0 Dinoptaki 2008-02-11 Bliskimi krewnymi dinozaurów były niewielkie,zwinne, mięsożerne dinozaury przypominające wyglądem ptaki. Miały ciało pokryte piórami puchowymi,.