O czym chcesz poczytać na blogach?

Dingo

♥Pies, przyjaciel człowieka♥ - Onet.pl Blog

0 - Ej... Klawiatura nie gryzie!

04 lipca 2007
Zgłosiłyśmy się do konkursu!
Hej przyjaciele piesków!  Właśnie zgłosiłyśmy się do konkursu na naj bloga

 

Proszę o głosowanie na nas!!!!!!!!See You  
Paula i Ewelka (19:34)
5 Psiaczki was kochają! :*

03 lipca 2007
Dzika żyjące psy Australijskie Dingo

Fan Klub - H2O- wystarczy kropla

Słodkiej wody stanowi kilka jezior znajdujących się na wyspie, są to jedne z najczystszych jezior na świecie. Najbardziej popularnym jest Jezioro McKenzie znajdujące się niedaleko miasteczka Eurong – wielu turystów zatrzymuje się tutaj na krótką kąpiel. Piasek tam się znajdujący to bardzo czysta krzemionka, sama woda ma charakter nieco kwasowy, a charakterystyczną jej cechą jest, że zmienia kolor pod wpływem moczu. Innym popularnym miejsce na kąpiel jest strumyk Eli znajdujący się we wschodniej części wyspy.

Na wyspie mieszka spora ilość psów dingo, są to jedne z ostatnich genetycznie czystych dingo znajdujących się w Australii, obowiązuje całkowity zakaz przywożenia psów na wyspę. Turystów uprasza się o nie karmienie dingo; według ekspertów dingo nigdy nie atakują ludzi bez uprzedniej prowokacji, jednak w 2001 mały chłopczyk został w niejasnych okolicznościach zagryziony przez psa dingo.

Oryginalna nazwa wyspy nadana jest przez dawniej mieszkających tam aborygenów australijskich z plemienia Butchulla to "K’gari" (raj). Wszyscy mieszkający na wyspie aborygeni wyginęli po przybyciu.

Moje kochane pieski!! Witam was w świecie psiaków!! HIHI

Ten wrazliwy kolos reaguje najlepiej na konsekwentne, pelne wyrozumialosci wychowanie. Zmiana tonu glosu wystarczy, aby nauczyc go, co jest sluszne, a co nie. Surowosc przyprawia go o szalenstwo. Raz czegos nauczony dog de Bordeaux jest zawsze posluszny, nie ma tez sklonnosci do klusowania. Nie lubi specjalnie biegac, potrzebuje jednak swobody ruchu i sporej przestrzeni zyciowej. Jest doskonalym str˘zem i obronca. Nigdy nie atakuje bez przyczyny i ma niezawodne wyczucie prawdziwego i domniemane go zagrozenia.

 • wielkość:   68 cm
 • masa:   co najmniej 55 kg
 • pochodzenie:   Francja
 • umaszczenie:  czerwonobrĄzowe
 • grupa FCI:   116/II.2
 • 18:24, kiciutka11
  Link Dodaj komentarz »
   

  Dingo australijski (oraz dingo leśny - Hallstrom-Dingo) został odkryty dopiero w 1956 r. na Nowej Gwinei. Dingo nie umie.

  moje życie

  Młodszy przyniósł ją we wrześniu 2003 r.Ja nie chciałam, żeby przynosił, ale M pozwolił.Jak ją zobaczyłam to nie chciałam jej oddać.Miała miesiąc życia i była wychudzona-jej matka nie chciała karmić jej i jej brata.Sąsiedzi wzięli psa, a my sukę.Odrobaczyłam ją-widziałam dwa robale , które z niej wylazły.A ona była taka malutka, ze mieściła mi się w ręce.Szybko zaczęła rosnąć.Dingo- nasz pies- ja tolerował.A ona z biegiem czasu zaczęła nim rządzić.Wtedy zaczęliśmy ją nazywać jędzą i zołzą. Gdy miała cieczkę- a potrafiła mieć długo-biedny Dingo nie chciał jeść.Teraz gdy już Dinga nie ma, ona nie ma cieczki.Czasami jest rozkoszna-wtedy nazywana jest psiukiem, lub psiućką.Ma w sobie bardzo dużo energii-plenty of energee-jak mawiała nasza sąsiadka w Szkocji.Niestety nie mogłam przez nią pracować, gdy tylko wychodziłam z domu to wyła i Dingo do niej dołączał.Skargi od sąsiadów.Jak jechaliśmy na zakupy dawaliśmy psom przekupstwa-jakieś suszone uszy, kości itp.Dingo kiedyś jak był sam nie wył, ona go nauczyła.Czego nie mogę jej oduczyć to skakania, kiedy wypuszczam ją na dwór.No i robienia i szukania dziur w siatce.

  zwierzęta domowe - Onet.pl Blog

  * badania krwi, wykazujące w budowie białek określonej grupy największe podobieństwa do krwi wilka
  * badania etologiczne potwierdziły zbieżność zachowań społecznych wśród watah wilków i sfor psów.

  Do kilku pozostałych teorii można zaliczyć tę do której przychylał się m.in. Karol Darwin. Sądził on że swój udział w powstaniu psa domowego mają kojoty i szakale, zwłaszcza na terenach ich naturalnego występowania (Ameryka Północna i Azja Mniejsza).

  Istniała także hipoteza mówiąca o istnieniu wymarłego już, wspólnego praprzodka psa domowego, zbliżonego do psów dingo, czy psów pariasów.

  Najstarszymi tekstami, świadczącymi o współistnieniu psa i człowieka, są teksty pochodzące z okresu kultury Sumeryjskiej[5].

  Psy pochodzą prawdopodobnie z jednego obszaru Ziemi, Azji Wschodniej, gdzie wydzieliły się z gatunku wilka. Rozprzestrzeniły się potem po całej planecie, konkurując z miejscowymi populacjami wilków. Świadczy o tym ich mniejsza różnorodność w miarę geograficznego oddalenia od Azji Wschodniej. Po udomowieniu psa przez człowieka nastąpiła mutacja w jednym z genów (został on ostatnio zidentyfikowany), w wyniku której.