O czym chcesz poczytać na blogach?

Dilmah

W OPARACH ESENCJI

W OPARACH ESENCJI
Archiwum
Luty 2010
Marzec 2010
Czerwiec 2010
Listopad 2010
Styczeń 2012
Luty 2012
Marzec 2012
Kwiecień 2012
Ostatnie wpisy
 • Dilmah Lemon & Lime
 • Harney & Sons Pomogranate ...
 • Żurawina & Rabarbar Vitax
 • Teekanne Lemon Tea
 • Tylos London Finest Earl Grey
 • Ahmad Tea English Tea No. 1
 • Tesco Finest Darjeeling
 • Fenjan Tea Cardamon
 • Tetley Earl Grey & Vanilla
 • Irving Fig & Pear white
Tagi
 • ahmad
 • assam
 • bergamotka
 • biała
 • bioactive

erotyczne-rozmowy.blog

Tego czy jest chore czy zdrowe)

- Wiesz mamo, ja chyba nie jestem bardzo chory bo Pawełek ma gorzej
(rzeczywiście ma gorzej...)

- I wiesz co mamo? Tak bardzo mnie boli serduszko, kiedy patrzę na Pawełka...

Przyznaję, po tym ostatnim pytaniu pobiegłam do łazienki popłakać sobie... wrażliwość dzieci na krzywdę innych dzieci powinna być w naszym szarym, zepsutym, złym świecie powszechna...

skomentuj (5)

Herbata... 2006-08-24 12:08:37

Razem z doktorami czytamy instrukcję obsługi herbaty Dilmah (Karmelowa)

„1 torebkę herbaty zalać wrzątkiem (220ml/osobę), po 1 minucie zamieszać i odstawić na kolejne 2-3 minuty”.

Ponieważ słynę z zadawania trudnych pytań:
„Co zrobić jeżeli zaleje się 200ml ?”

Carolus:
„... nakryć się białym prześcieradłem i pełznąć w kierunku cmentarza...”

dostałam czkawki...

skomentuj (2)

Ponieważ... 2006-08-31 14:20:55

odnalazła blog osoba niepowołana, blokuję archiwum.
.

sluzew-story blog

Iwning Kreatywne Koło Gospodyń Wiejskich, zrzeszające mnie, Iloo, Andu tudzież koleżanki ze studiów podyplomowych sztuk trzy udałyśmy się na set didżejski Fisza do Kulturalnej. Celem wzdychania do Fisza głównie. Zadziałała zasada stara jak świat: ilość promili we krwi stała się wprost proporcjonalna do inwencji twórczej, mającej na celu zwrócenie uwagi wyżej wymienionego na wyżej wymienione. Obradom przewodniczyłam ja jako najbardziej zainteresowana. W pierwszej wersji powstał list z cytatem o słoiku wspomnień i z moim numerem telefonu, stworzony naprędce na papierowym opakowaniu od herbaty expresowej firmy Dilmah. Wersja padła ze względu na małą reprezentacyjność papeterii. Po przejrzeniu zawartości torebek pojawiły się inne propozycje, np. kartka z jadłospisem diety kopenhaskiej. Ostatecznie wybrany został wniosek do nie wiadomo bliżej jakiej instytucji, w każdym razie coś było o hurtowni warzyw i owoców tudzież bananów. Powstał list. To już coś. Tylko, że nikt nie chciał go doręczyć, ze względu na wrodzoną nieśmiałość oraz pewną niefrasobliwość motoryczną spowodowaną promilami. W końcu padło na barmankę, która radosną twórczośc epistolarną doręczyła wraz z kieliszkiem czerwonego wina.

angel-with-black-wings blog

Się na tym, że coraz częściej myślę o studiach, a dokładniej - o ich początku. Ten sam wątek, podobne myśli.
chyba już dość. I znowu pełnia.
Chodzę po domu w białych skarpetkach na zmianę z różowymi zimowymi z granatowymi plastikowymi gwiazkami pod stopami. Oglądam mecze naszej reprezentacji piłki siatkowej w ME.
Zachłystuję się jazzem, odkrywam coraz to innych mistrzów gatunku.
Sprawa balerin wreszcie zakończona, ma nadzieję, że nie będzie już z nimi problemu i będą się dobrze nosić. Podświadomie kątem oka zerkam na milczący ekran telefonu, oczekując jakiegokolwiek znaku od ciebie, przejawu zainteresowania. A jednak. Szybko przyzwyczajamy się do dobrego.
Kupiłam waniliową Dilmah i jakoś mi nie smakuje.

"Cisza, przyjacielu, rnie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli."

I zapisuję treści notek, by przytrzymać skrzydła myślom i nie pozwolić im odlecieć.

angel-with-black-wings 2005-09-23 23:54:38
skomentuj (6)


blueszcz blog

Artystyczna albo duchowa. Jeśli nie jest się obdarzonym żadną z nich, nie można długo wędrować.”

postscriptum
"Sputnik Sweetheart"
skomentuj (0)


2005-04-11 02:27:05
Wiosna, lato, jesień, zima...i wiosna
Film zjawiskowy. Niezwykły. I w niezwykłym miejscu oglądnięty wraz z An, a także z mężczyzną pachnącym Fahrenheitem, i jeszcze paroma innymi nieznanymi mi zupełnie osobami. „Kiniarnia”. Miejsce trochę baśniowe i trochę nie z tej epoki. Urokliwa salka skryta w piwnicach śródmieścia. Był barek, była kawa lavazza, dilmah o posmaku karmelowym, ekran, owszem-nie za duży ( tak, zgadzam się z moim bratem- niektórzy mają dziś większe w domu), stare drewniane pianino i... I projektor.

Projekcja rozpoczęta. Jeszcze przez parę sekund uwodził mnie zapach mężczyzny przy stoliku obok. W przyciemnionej sali, czując się zupełnie bezkarnie, zerkałam na jego szyję. Ale na następne półtora godziny moje zmysły zwróciły się ku filmowi. To było kino nie tyle fabuły, co kino nastroju... Oniryczne wręcz krajobrazy i ten dom na wodzie, na środku jeziora. Gdybym kiedyś znalazła się w takim miejscu, zapłakałabym. I płakała.

kas

kas

i'm ready


Link 02.06.2007 :: 23:46 Główna Komentuj (2)

Film obejrzałam, co mi się spodobał. Kawa i papierosy Jarmuscha. Nawet przez myśl mi przeszło, czy by nie zacząć palić. Kofeina z nikotyną.

Dziś siedziałam w czasie niekończącego się deszczu z dziadkiem w kuchni. Szaro, mokro, zimno. I tak sobie siedzimy, geny wspólne. Ja mam kubek jerusalem wersja żółta z kawą z mlekiem, dziadek dilmah biały cienkie ścianki z herbatą. O chodzeniu żeśmy poglądy wymienili, do odległego kościoła na przykład. O pierwszych komuniach, gdy nie ma miejsca w kościele dla starszych osób z kulasami. O tym, że od kilku dni ciężko jest, mniej żwawo, noga boli. A potem o wesołych sprawach. Że kiedyś było włamanie (początek mi umknął, gdzie, kiedy, komu), banda chodziła, po Radzyniu oczywiście. I był czternastolatek, co miał 22 włamania na koncie. Bo miał dwa nazwiska. Jego ojciec, rosłe chłopisko, większość życia w kryminale przesiedział. Tak trudno dziś dobrać się małżeństwom. I bogaci się rozejdą, rozwody teraz wszędzie. Czasem znajdą się tacy, którym nikt nie przepowiada wspólnego życia. A pasują do siebie,.

Dom Herbat Blog | Herbata – Wszystko o herbacie

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Jedna odpowiedź na „Herbata na jesienne wieczory

 1. fionka

  Czy jesień czy zima nie ma to jak herbaty aromatyzowane. Ja cały dzień popijam dilmah migdałową-moim zdaniem najlepsza na zimowe wieczory.