O czym chcesz poczytać na blogach?

Dialogi

Biblia Vaksinara

Mówię nie.

Odpowiedz
 • #10 by Cedrik on 15 Kwiecień 2010 - 09:18

  Hm. Dosyć kontrowersyjnie.

  Ekumenizm… cóż, nie może to być tak, że rezygnujemy z czegoś w zamian za co innego. Jak powiedziałeś – religia to nie polityka (aczkolwiek polityka w KK istnieje). Ale myślę, że sam dialog z innymi religiami jest czymś dobrym. Widzisz, istnienie obok siebie jest fajne i w ogóle, ale rodzi podziały. A tego przecież nie chcemy, choć i tak są. Wiesz, że ludzie mają skłonność do przesady, podziały zmieniają się w nienawiść.
  Myślę, że dialog jest potrzebny. Ale jako dialog, rozmowa, stosunki przyjazne, nie zamykanie się na resztę. Takie jest moje zdanie.

  Co do sprawy meczetu – każda przesada jest zła. Może być jakiś, czemu nie? Członkowie innych religii powinni mieć się gdzie pomodlić. Byle nie robić z tego szopki, albo wystawiać, by drażniąco mieszało się z naszą kulturą.
  Samo.

 • Marek Raganowicz alias Regan | Blog o myślach, ludziach, ścianach i drogach…

  Swoisty zestaw ulubionych cytatów. Są nawet grupy skupione wokół powiedzonek z Pulp Fiction, Rejsu, czy innych. Dialogi mogą być jak znaki szczególne, po których rozpoznajemy ludzi o podobnym poczuciu humoru, rozumieniu kontekstów i sytuacji.

  Według teorii idealny dialog powinien:

  1. Charakteryzować mówiącego.

  2. Przybliżać nam bohatera.

  3. Rozstrzygać jakiś problem lub dylemat.

  4. Przekazywać informacje.

  5. Być wprowadzeniem do następnych wydarzeń.

   Popatrzmy, co na to Quentin Tarantino:

  Oczywiście, że jego dialogi w Pulp Fiction były wybitne i przeszły do klasyki, ale mam jeszcze jeden fragment. Tym razem jest to rozmowa z Twin Peaks Davida Lyncha.

   

  Na początku wspomniałem o dialogach w literaturze, teatrze i innych dziedzinach sztuki. Jedną z moich ulubionych scen jest pojedynek na miny w Ferdydurke. Gombrowicz, fantastycznie połaczył tam literackość i teatralność dialogu:

  „Miętalski skurczył się, skulił i uderzył w niego z dołu następującą przedrzeźniającą, druzgocącą kontrminą: także przewracał, także podniósł, wybałuszył, także.

  Dobra Żona

  Dialog trzeci - Rzecz o Literaturze

  -No, to mamy dwie prośby, jedno twierdzenie i jedną onomatopeję.
  -Co mamy?
  -No, "ti-dit" to jest onomatopeja.
  -Wiesz, a ja myślałem, że onomatopeja to jest Pan Tadeusz.

  Dialog czwarty - Intymny

  -Fajne masz włosy na rękach.
  -No. Ale zobacz, tu nie ma włosów, i tu, i tu. Nawet symetrycznie.
  -Ale dlaczego nie ma?
  -Powycierały się od onanizmu - wyznaje grobowo MM.

  Styczeń 2006
  Ostatnie wpisy
  • Dialogi na cztery nogi - ...
  • Z cyklu - Wielkie Monologi
  • Jeremiada
  • Retrospekcja cichaczem
  Pisz blog
  Dodaj blog do ulubionych
  Wersja mobilna

  Internauci komentują

  Części Placu Męczeństwa Smoleńskiego Prawdziwych Polaków możemy podziwiać dwa mniejsze wymiarem a jednak bardzo szczególne pomniki:
  Bohatersko Walczącego o Dobro Prawdziwych Polaków Ojca Rydzyka i Niestrudzonego Sługi Ciemnoty Katolickiej Kardynała Prezbitera Dziwisza. Między tymi pomnikami stoją dwa skromne popiersia Nieustannego Sługi Prezydenta i Premiera Nieustraszonego Bojownika o Peron we Włoszczowie Wicepremiera Przemysława Gosiewskiego oraz Generała Który się Mgle Nie Kłaniał Dupoliza Andrzeja Błasika.

  

  13:47, dialogi.narodowe
  Link Dodaj komentarz »
  niedziela, 24 kwietnia 2011
  Szaleniec

  Artykuł znaleziony na onet.pl (Link do artykułu) - o 28-letnim internaucie, który lekko postradał zmysły na skutek dużej ilości spamu, jaki otrzymywał.

  Jeden z komentarzy:

   

  U nas cała partia oszalała po przegraniu wyborów.
  la2010

  Do Celu - Onet.pl Blog

  (Zauważyłem, że uwielbiamy wręcz usprawiedliwiać siebie przed działaniem, najczęściej zrzucając winnę na innych: państwo, sąsiadów, kolegów, rodzinę, firmę, szefów. Prawda jest taka - chciałeś coś zrobić, a nie zrobiłeś to zacznij od znalezienia przyczyn takiego stanu rzeczy u siebie).

  7. Cierpliwość i konsekwencja są kluczowe przy realizacji własnych celów.

  8. Jeżeli chcę coś osiągnąć to muszę dokładnie wiedzieć co to jest.

   

  To jest część z moich przekonań w które głęboko wierzę. To dzięki nim moje nastawienie do życia, mój dialog wewnętrzny, moja jakość życia uległa znacznej poprawie. A jakie tym masz przekonania? Wpisz swoją własną listę. Jeżeli Ci się nie chce to pomyśl o tym przez chwilę. W co wierzysz? Uwaga!!! Zwróć uwagę, które z tych przekonań mogą Cię ograniczać, wpływać negatynwnie na Twoje życie, które z nich możesz nazwać "antyprzekonaniami". Pomyśl o tym przez chwilę. Jeżeli masz takie to zastanów się, czy nie chciał byś ich przypadkiem zmienić? Zwróć w tym momencie uwagę na Twój dialog wewnętrzny. Czy motywuje Cię on do zmiany, czy też wprost przeciwnie.

  Jeżeli podjąłeś decyzję, że chciałbyś zmienić.