O czym chcesz poczytać na blogach?

Diagnostyka

Rak szyjki i trzonu macicy

czwartek, 07 lipca 2011 14:09

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Leczenie raka trzonu macicy”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Leczenie raka trzonu macicy”
 • Diagnostyka i badania rak trzonu macicy

  Pobranie materiału do badania cytologicznego umożliwia wykrycie raka szyjki macicy, czasami daje niewielką możliwość wykrycia raka trzonu macicy przed pojawieniem się objawów. W pozostałych przypadkach do rozpoznania dochodzi na podsta­wie widocznych już objawów. Zaawansowanie cho­roby może być określone w wyniku biopsji tkanko­wej (potwierdzającej diagnozę) i badania krwi. Ustalenie ostatecznego rozpoznania możliwe jest dopiero po wykonaniu zabiegu chirurgicznego.

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  brak
  Kategoria:
  • badania i diagnostyka raka trzonu macicy
  Autor

 • z medycyną jak z miłością- nigdy do końca i nigdy na pewno.. - bloog.pl

  Ogarnięty, chyba nie dam rady tego wszystkiego poupakowywać na pólki i do szafek..ale. No :)

  Brat  mi się żenić będzie :)) Normalnie ..!!.. ojej :)

  Zaskoczenia w sumie wielkiego jakiegoś nie ma, jest ze swoją Piękną od 5 lat prawie.. ale , że tak hop siup - pozałatwiali już prawie wszystko, to .. no TO - zaskoczenie :)

  Znaczy się w przyszłym roku w wakacje w moim Domku będzie rewolucja :)  hm.. chyba do tego czasu już znajdę sobie jakąś osobę towarzyszącą ? a zresztą-  kto powiedział, że bez towarzystwa chromosomu Y nie można się dobrze bawić? :)

  Ach! wzruszona żem jest po prostu bardzo

   

  A i kolejną dobrą wiadomośc mam :) na wyraźną prośbę grupy nasza diagnostyka zakończy się kolosem nie w Wielki Piątek, a dzień wcześniej - w czwartek po zajęciach :) A to oznacza, że spokojnie mogę się nie szarpać teraz w środku nocy z porządkowaniem pokoju :) to czego nie zdążę jutro- dokończę w czwartek.. w środku nocy

  ***

   

  Z luźnych gadek w czasie części praktycznej na mikrobach :

  - (..) a jak nam zabiorą ten staż, a jeszcze ginekologia na ostatnim roku, to ja nie mam pojęcia jak niby miałbym poród odebrać!

  - a czego ty sie M. boisz, przecież kobieta sama rodzić będzie, czysta fizjologia.. najwyżej za ręke ją potrzymasz, lub oberwiesz po głowie, jak się zezłości albo ją skurcz mocniejszy złapie :P

  - no ale jakby trzeba było.

  stomatolog-rzeszow.blog

  (wysoki rozpad tkanki kostnej, powody finansowe pacjenta). Wpaja się 2 czy 4 implanty w oddziale międzybródkowym natomiast piastuje protezę popartym na listwie albo zatrzaskach. W sprzyjających warunkach całość leczenia wolno wykonać w zaciągu jednego dnia.

  W pomyślnych przesłankach możliwe istnieje założenie eksperymentalnej fermaty rozrywkowo po zabiegu wstąpienia implantu. Dziwnie ważne jest to w dziale wyśmienitym jamy ustnej jak zależy nam na wysokiej stylistyce. Stale decyzję o takim leczeniu podejmuje lekarz.

  powrót do bandy

  RYTM LECZENIA

  Bliźniacze leczenie przebiega podług pryncypialnie wyrobionych stomatolog Rzeszów procedur. Pierwsza wizytacja poświecona egzystuje przepastnej diagnostyce, na jaką montuje się:
  - wywiad, jaki daje na wygranie informacji na problem potrzeby natomiast wyczekiwań pacjenta, wyzwala film całościowego stanu zdrowia pacjenta (ze fenomenalnym wpędzeniem choroby serca, płuc, wątroby, tarczycy stomatolog Rzeszów, możliwej cukrzycy, osteoporozy czy zakłóceń zamarzania).
  Rudymentarne są również dane o nawykach sanitarnych pacjenta - znakomita czystość głębi wokalnej ma niebagatelne przesłanie w powodzeniu leczenia.
  - badanie kliniczne - podczas tego nieodzownego elementu diagnostyki, obejmującego zdumiewająco gruntownie możliwe miejsce umiejscowienia implantu, lekarz szacuje:
  - tkanki zetlałe - stan diafragmy śluzowej (grubość, kolor, ruchomość);
  -.

  Badania USG – diagnostyka ultrasonograficzna

  Kanały:
  Wpisy
  Komentarze
  Diagnostyka radiologiczna »

  Badanie USG

  Badanie ultrasonograficzne czyli USG

  Badanie to jest jednym z powszechnie stosowanych w diagnostyce lekarza praktyka. Najczęściej USG jamy brzusznej, które jest bardzo pomocne w różnicowaniu ostrych stanów brzucha. Pozwala ono na ocenę wielu narządów : nerek, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego. Diagnostyka ultrasonograficzna w gabinecie lekarskim pozwala zaoszczędzić czas na dodatkowe badania. Na tej stronie prezentuję najnowsze doniesienia medyczne z zakresu radiologii.

  Four-dog - bloog.pl

  Podziel się:
  Tagi: rozstępy w ciąży
  Trackback: http://bloog.pl/id,330492194,trackback

  komentarze (0) | dodaj komentarz

  Diagnostyka w różnych dziedzinach życia

  piątek, 21 października 2011 17:33
  Jednym z terminów, który stosowany jest w wielu dziedzinach życia codziennego jest diagnostyka. Jest to termin, który stosuje się w medycynie, psychologii, technice, laboratorium, weterynarii, samochodach. Termin ten określa umiejętność szacowania, rozpoznawania. W medycynie termin ten określa rozpoznawania chorób na podstawie objawów, wyników badań lekarskich, badania obrazowego, badania przedmiotowego oraz wywiadu lekarskiego konsultacji.
  Dzięki rozpoznaniu danej dolegliwości, choroby można zastosować odpowiednie leczenie aby ją zwalczyć. Diagnostyka psychologiczna polega na ocenieniu stanów i cech psychicznych człowieka poprzez przeprowadzenie wywiadu, przeprowadzenie testów psychologicznych, obserwacji pacjenta. W technice polega na rozpoznaniu stwierdzeniu stanu technicznego maszyn lub urządzeń technicznych..

  Choroby prostaty

   Wpisu „Samokontrola”
 • Diagnostyka i badania chorób prostaty

  Objawy wskazujące na powiększenie gruczołu kro­kowego wymagają różnicowania pomiędzy BPH a rakiem prostaty. W takiej sytuacji lekarz bada gru­czoł palpacyjnie per rectum - stwierdzenie wyraź­nych zgrubień lub guzkowej powierzchni stercza wskazuje na nowotwór. Zakażenie wyklucza się poprzez badanie moczu lub wydzieliny z cewki mo­czowej. We krwi chorych szuka się markerów no­wotworowych, a zwłaszcza oznacza stężenie PSA (w ok. 10-20% BPH również stwierdza się pod­wyższone stężenie tego białka). Przeprowadza się także badania ultrasonograficzne pęcherza moczowego i stercza oraz w razie potrzeby wykonuje się cystoskopie pęcherza mo­czowego.W razie zapalenia prostaty w moczu można wykryć czynnik infekcyjny, a w badaniu palpacyjnym stercz jest tkliwy i bolesny, o napiętej po­wierzchni.

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  brak
  Kategoria:
  • badania i diagnostyka chorób prostaty
  Autor(