O czym chcesz poczytać na blogach?

Deutsche bahn

REACTOR BLOG - bloog.pl

    | Filozofy od GOCHY
  • | Grafiki MONIKI
  • | Nutki od ZIUTKI
  • | Rymowanki ANKI
  • | Ubaw po pachwiny MALWINY

Gala boksu: PKP vs Deutsche Bahn

wtorek, 05 stycznia 2010 15:20

smog blog

    smog.info

http://www.dbecoprogramm.com/?ID=22

Za obejrzenie tego ekologicznego materiału edukacyjnego, Deutsche Bahn przekaże 10 eurocentów na organizację Bergwald Projekt. Pieniądze zostaną spożytkowane na ochronę lasów i sadzenie nowych drzewek. W ciągu swojej 20-letniej działalności, organizacja.

Carpe jugulum - Onet.pl Blog

2010 nadchodzi liberal. i okaże się ze będziemy jeździć niemieckimi ekspresami po PL." - straszy na Twitterze poseł Paweł Poncyliusz. Jego partyjny kolega, Bogusław Kowalski, dopytywał się w czasie posiedzenia Komisji infrastruktury, czy Deutsche Bahn przejmie niebawem przewóz pasażerów na trasie Berlin-Poznań-Warszawa. Oto wraca widmo złego Niemca. Tym razem nadjeżdża po polskich torach, żeby zniszczyć rodzimą branżę kolejową. Z kolejowej retoryki PiS i niektórych związkowców prawdą.

Blog Filipinki


Na blogu u-filipinki, są nowe foty Farkiego. Dzisiaj się tak bardzo spieszyłam do szkoły, że nie dałam mu rano łiskasowego śniadania, wybaczył mi, przyszedł na obiad. Kochany kot!

die Notbremse - hamulec bezpieczeństwa
der Bahnsteig - peron

Filipinka, 2004-05-25, godz. 23:02:54
skomentuj (1)

Ofercie DB* jaką jest Bayern-Ticket. Za cenę 25 €, można się przemieszczać dowoli po całej Bawarii maxymalnie 5cio osobową grupą. Czyli mnie taki wypadzik do Monachium kosztował w dwie strony zaledwie 5 €.
*DB – die Bahn albo Deutsche Bahn sama nie wiem dokładnie, ale jest to taki niemiecki PeKaP

… i jeszcze coś. Nauczyłam się za młodu mówić na Niemcy ‘Rajch’ (Reich). Wygodniej w języku potocznym było mi używać tego słowa. Zresztą tak.

Bursztynowa kropla szczescia

Sylwestrowa fanstastyczna! Poznalam znajmychi przyjaciol J. - swietni ludzie, od samego poczatku zlapalam z nimi swietny kontakt. Mam nadzieje, ze sie jeszcze kiedys spotkamy... :)
A potem juz trzeba bylo jechac do Szwickowa. Z Legnicy szynobus linii Deutsche Bahn do Drezna wyjechal nawet o czasie. Niestety. Okazalo sie, ze Niemy nie zatankowali odpowiednio duzo paliwa, a polska strona podobno nie ma uprawnien by niemieckie sklady tankowac. I trzy godziny zesmy stali doslownie 15km od granicy! W oncu przjechala.

Dziewczyna z woda mineralną niegazowana!

Ambasady piekla i inne refleksje

Ze kazdy narod uwaza koleje panstwowe za ambasade piekla w swoim kraju - wiadomo (copyright Artur). Oczywiscie w Rzeszy nawet ambasada piekla jest lepsza niz u nas, choc ostatnio Deutsche Bahn zastrzegla sobie, ze 5 min spoznienia to nie spoznienie, a oplata manipulacyjna za wypisanie biletu moze przekraczac 50% jego wartosci - powialo ze wschodu, zeby nie powiedziec PKP :)

Kiedy juz jednak fala zniesmaczenia minela (po tym, jak niemily.