O czym chcesz poczytać na blogach?

Detoks

Dziennik Terapeutki - Onet.pl Blog

Proszę o komentarz

14 czerwca 2011
"ON" ("użycz mu pogody ducha, aby godził sie z tym, czego nie może zmienić"
Odwiedziny....
To twój ostatni dzień na Detoksie. Dwa tygodnie zeszło zanim doszedłeś do siebie. Jeszcze trochę trzęsą ci się ręce, jeszcze trochę wolniej kojarzysz i trudniej ci się skoncentrować, ale już jest dobrze. "Jest dobrze." powtarzasz sobie w duchu te słowa niczym mantrę, "Niczego więcej mi nie trzeba.", ciągniesz dalej "Jestem już mądry, nigdy więcej tak się nie stanie". Bardzo potrzebujesz tych zapewnień, bardzo potrzebujesz w nie uwierzyć, mimo trudnego do wytłumaczenia zwątpienia, które pojawia się na krótko po każdym z nich. Zdecydowałeś się. "Żadnej terapii. Nie będą ci więcej prać mózgu, dwa tygodnie wystarczą, (przecież.

SZARA MYSZKA

Mimo, iż nie zdążyło się przerodzić we właściwe fałdki?

Jest ich trochę.
Zaczynamy.

fot. shutterstock

Dzień z sokami
Do detoksu płynami należy się przygotować – dwa-trzy dni przed kuracją należy zrezygnować z kawy, alkoholu i ciężkostrawnych, smażonych potraw. W dniu oczyszczania pijemy wyłącznie naturalne, bezcukrowe soki z owoców i warzyw, które dostarczą organizmowi niezbędnych witamin, minerałów oraz składników odżywczych. Dzień detoksu rozpoczynamy od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny – pobudzi on nerki do pracy. Wodę pij przez cały dzień – to najlepszy sprzymierzeniec oczyszczania.  Jeden dzień na płynach wystarczy, aby żołądek się obkurczył. Sprawi to, że po kuracji wystarczą nam mniejsze posiłki by zaspokoić głód.

fot. delima

Dzień ryżowy
Rzecz dla niecierpliwych. Przez cały dzień jemy tylko jeden produkt – mogą to być banany (maksimum 6 sztuk!) lub ryż. Bogaty.

365 dni - czyli alkoholika ble, ble, ble. - Onet.pl Blog

Im kazały.
Ile razy było słychać w wypowiedziach:
-Jestem tu bo żona zagroziła rozwodem-
Jeszcze inni (i ci najbliżej byli „dobrowolności”) skorzystali z odwyku bo mieli w tym jakiś własny interes. Np. odzyskać prawo jazdy.
Ale wszyscy odbywali terapię.
Co dziwne już w jej trakcie widać było kto ile z niej wyniesie. Kto na niej skorzysta. Komu jest potrzebna tylko do osiągnięcia jakiegoś doraźnego celu.

Dobra.
Do kwadratury koła!!!
Jeden z moich znajomych z odwyku ukończył terapię. „dobrowolnie” z powodu żony.
Nie pił miesiąc. Po tym miesiącu trafił na detoks.
Dlaczego?
Bo zapił.
Dlaczego zapił?
Bo zawsze jak mu się udawało coś osiągnąć to pił. Wiedział, że jak wypił to musi iść na detoks (taka wiedza wyniesiona z odwyku). No to poszedł.
Wyszedł z detoksu, dał sobie miesiąc odpoczynku i znów detoks. Tym razem bo mu się coś nie udało. A przecież jak kiedyś coś nie szło tak jak trzeba, to pił.
Dobry również jest powód z "Małego Księcia"..
Zresztą każdy powód jest dobry.
Siła przyzwyczajenia. Nawyki wypracowane latami dają znać o sobie i są silniejsze od myślenia o konsekwencjach, od myślenia o rodzinie. Chęć wypicia jest.

zycie na plycie - Onet.pl Blog


27 grudnia 2009
detox

jestem na detoksie...
nie tylko ja...moje stopy, ręce, usta, nogi, uszy, włosy też...
same ich końcówki...
na detoksie...od butów na 10 cm obcasie, od niezliczonej ilości pierścieni, od pomadki, kolczyków, od lakierów i suszarek...
od cywilizacji. od emocji. od wrogów i przyjaciół...
dobrze mi na detoksie.
nie tylko mi...moim stopom, połamanym palcom, włosom też...
jestem na detoksie... od telefonów, Internetu, alkoholu, papierosów, telewizji a nawet radia...
widzę tylko zmieniającą się pogodę za oknem, odróżniam dzień od nocy, zapalam kolejne świeczki,
wkładam drewka do kominka, przykrywam się kocem i zatapiam wzrok w książce...
dobrze nam tu razem...na detoksie...wszystkim...
na detoksie ... od Ciebie też...

 

annamaria (20:24)

Zdrowienie psychiczne

W gruncie rzeczy każdy może spróbować swoich sił, ale będzie mu zdecydowanie trudniej. Na terapii możemy rozmawiać na bieżąco z psychologami, psychoterapeutami. Możemy mówić, co leży nam na sercu, a oni mają wystarczającą wiedzę, żeby nam pomóc. Decydując się na samodzielną pracę zostajemy z tym wszystkim sami.

Komentarzy: 0 Proces zdrowienia 2011-07-12 W bardzo trudnych przypadkach potrzebne jest odtruwanie alkoholowe. Alkoholik powracający z ciągu doświadcza najróżniejszych reakcji organizmu: zmiany temperatury, dreszcze, drgawik, omamy słuchowe, fałszywe zapachy, drżenie rąk, wymioty. Żołądek nie trawi żadnego pokarmu, a mózg myśli tylko o alkoholu (odtrucia alkoholowe Warszawa).
Komentarzy: 0 Pomoc psychologiczna - detoks alkoholowy Warszawa 2011-07-12

czymjestdda.blog

Leczenie wrócił tym razem trzeźwy czy pijany. Czy będzie w domu awantura czy też nie. Mała przekazała słowa na papier: „Było świetnie, głośno się śmiałam”.

Tagi: alkoholizm leczenie

skomentuj (0)

Chęć normalnego życia. 2011-09-15 18:24:49

Potem zabawa trwała na całego, dziecko wpadło w rytm normalnego życia. Chciała pływać, chciała się bawić. Do tej pory głębokim pragnieniem i snem dziecka był fakt, aby ojciec przeszedł detoks alkoholowy. Na obozie wszystko wyglądało zupełnie inaczej a mała mogła zająć się sobą

Tagi: detoks alkoholowy

skomentuj (0)

Normalność. 2011-09-15 18:25:30

Pomimo początkowych trudności z adaptacją mitingów i rozmów z terapeutami, dziewczynka poczuła się jak u siebie w domu, takim gdzie detoks alkoholowy Warszawa nie jest codziennością. Dziewczynka nareszcie poczuła się swobodnie i potrafiła rozmawiać.