O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Design

Galeria Domino Poznań design


 

 

Kanapa i fotel Pop Duo. Biała ze złoconym wewnątrz abażurem lampa Bourgie stoi na całkowicie transparentnym stoliku TipTop. Zaraz obok La Boheme - tym razem jako wazony


 

 

Fotel Pop Duo, a po przekątnej lampa Bourgie na stoliku TipTop oraz białe krzesło Audrey.

W tle nowość fotele Colombo.

 

 

"Kartell - the New Stars"

 

czyli nowości z oferty Kartella na Arena Design: krzesło Audrey

design girl

Władysław Wincze, BIEDRONKA PASIKONIK 1954
 
fot. Jerzy Gładkowski
 
Olgierd Szlekys KONIK 1971
15:45, makolaczowa , historia polskiego wzornictwa
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 marca 2008
19 POLSKI BLOG, CZYLI POWRóT DESIGNSTATION

design po polsku

Powstawała trzy lata. Jej przygotowanie kosztowało 5 mln zł. Remont budynku fabryki pochłonął 10 mln zł.

Muzeum Sztuki Współczesnej

Na terenie dawnej fabryki Oskara Schindlera już w przyszłym roku otwarte zostanie także Muzeum Sztuki Współczesnej. Obie instytucje, choć zupełnie różne, maja funkcjonować na Zabłociu wspólnie jako żywe centrum kultury. Działalność powstającego w dawnych halach fabrycznych kompleksu MSW łączyć ma aspekt artystyczny, i edukacyjny z rozrywką i komercją. Jak przyszło na dom współczesnej sztuki, będzie też miejsce na sklep z dobrym designem, sale audiowizualne i warsztaty dla artystów oraz kawiarnię, restaurację i księgarnię. Projekt muzeum przygotował architektoniczny duet z Florencji: Claudio Nardi i Leonardo Maria Proli. Włoscy projektanci stawiają przede wszystkim na otwartość i prostotę budowli. Aby wywołać wrażenie całkowitej otwartości poszczególnych obiektów, elewacje jednego z nich, biegnące wzdłuż wewnętrznego placu, zostaną zburzone i zastąpione taflą szkła. Trzon całości tworzyć mają hale fabryczne, zaadaptowane na sale ekspozycyjne. Istniejący kompleks uzupełnią nowe budynki, wykonane z barwionego na czarno i biało.

bubusia15.blog

 

Wspominam

 

 

 

 

 

Księga

 

Bliscy

{linki}

 

Wspominam

{archiwum}

 

{blog}

 

 

 

 

design by Moony

Re-design

Cząstkę swoim dzieciom, ale większa chyba odpowiedzialność za "nieśmiertelność" misiów i klocków spoczywa na samych projektantach. Bo projektować dla dzieci jest tak samo trudno jak pisać dla nich książki - wyczują bowiem każdy fałszywy ton, deprecjonując projekt po prostu go odrzucając. Bo, mimo młodego wieku, dzieci to konsumenci nad wyraz dojrzali i znający swoje gusta, szukający w projektach nie tylko oryginalności, co funkcjonalności i dobrej zabawy.

Dlatego po zakończonej sukcesem wystawie Ale zabawki! postanowiono w kolejnym latach przygotowywać nowe, jeszcze pełniejsze ekspozycje dzieł polskiego designu dla dzieci. W roku 2010 w Stalowej Woli otwarto wystawę pod wiele mówiącym tytułem "Dziecinada - polski dizajn dla dzieci". W jej ramach pokazaano prace takich artystów i marek jak: Dominika Laskowska (Akuku), Emocja, Beza Projekt, Izabella Gkagkanis, Justyna Jacyszyn, Kalimba, Ziemowit Kalin, Knockoutdesign, Kompott, Michał Kwasieborski, Basia Lewandowska, Mamama, Ola Mirecka, Mysiadziurka, Miuki, 3Myszy, Puff-Buff Design, Maja Ratyńska, Joanna Rusin i Agnieszka Czop, Simple, Timoore, Magdalena Jakubowska-Miąsek, Oskar Zięta, Anna Żelazowska (Alelale). To grono chyba najlepszych projektantów skupiających się na.

Trendy Design

Projektów. Ma za to ciekawy sposób sprzedaży. Rzeczy stworzone oddaje do sklepu z przedmiotami używanymi, taki lumpex dla przedmiotów codziennego użytku. Następnie sprzedawcy sami ustalają cenę danego przedmiotu a osoby zainteresowane kupnem tych rzeczy informuje gdzie dany sklep się znajduje. Pobiera za to opłatę 10$.

 

Oto jeden taki przedmiot, który trafił do ‘lumpexu’, widelec do makaronu. Po tym jak usłyszała, że ludzie wyginają swoje widelce aby nawinąć na nie większe porcje spaghetti, sama zaczęła je wyginać. Rączkę maluje na żółto i dokleja etykietkę sygnowaną nazwiskiem. Widelce idą za dolara ale sprzedają się jak ciepłe bułeczki bo po jednym dniu nie ma ani jednego.

Widelce: Alewife, do makaronu.

19:48, tomjanx , projekty
Link Komentarze (1) »
niedziela, 06 czerwca 2010
Gdynia Design Days cz2.

W.

Design patterns

TheMakowiec

Instynkt mnie nie zawiedzie…
Tymczasem na winampie leci sobie teraz pewna znajoma, bą, znana nuta… i słowa w jednej ze zwrotek brzmią:

"Now I know we said things
Did things
That we didn’t mean
And we fall back
Into the same patterns
Same routine
But your temper’s just as bad
As mine is
You’re the same as me
But when it comes to love
You’re just as blinded
Baby please come back
It wasn’t you
Baby it was me
Maybe our.

  • Kwiecień 2010
  • Marzec 2010
  • Luty 2010
  • Styczeń 2010

Adapton

Można zajrzeć do:

Hartmann F. 1942. Das statische Wuchsgesetz bei Nadel und Laubbaumen. Neue Erkenntnis über Ursache, Gesetzmassigkeit and Sinn des Reactionsholzes. Springer, Vienna. 111 pp.

Hellgren J. M., Olofsson K., Sundberg B. 2004. Patterns of auxin distribution during gravitional induction of reaction wood in poplar and pine. Plant Physiol. 135: 212-220.

Kojs P., Rusin T. 2011. Diurnal strains in plants. In Encyclopedia of Agrophysics. Edited by J. Gliński, J. Horabik and.

19202122232425
262728293031  

  • Wszystkich wizyt: 8437
  • Dzisiaj wizyt: 22
  • Wszystkich komentarzy: 6

Najnowsze komentarze

  • ~website design o Trochę inaczej o odkryciu naukowym…
  • ~pkojs o Dlaczego.