O czym chcesz poczytać na blogach?

Desiderata

MYŚLI - PRZYTOOLmnie

I rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. 

Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. 

Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. Wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. 

Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki jaki być powinien. 

Tak więc bądź w pokoju z Bogiem cokolwiek myślisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. 

Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny.

Bądź uważny, staraj się być szczęśliwym."

Tagi: desiderata
12:51, przytoolmnie ,.

Przeszłość zapisana w pamięci staje się częścią teraźniejszości - Onet.pl Blog

Że muszę to tu napisać.
Coach Carter to naprawdę wartościowy, nie zwykły film o sporcie i trenerze ale i film, który świetnie ukazuje ludzkie wartości, dążenia. Pokazuje to czego sie boimy, jak osiągamy cel, którą drogę wybieramy.A najlepsze w tym wszystkim jest to, że napisało to samo życie bo jest on oparty na faktach. Polecam każdemu. To naprawdę ciekawa historia wspaniałego człowieka, który z ogromną charyzmą walczył o dobro innych i jednocześnie realizował swoje marzenie. Walczył o to by wygrały jego zasady i idee jakim poświęcił swoją pracę. Bardzo podobała mi się gra Samuela L. Jacksona, który idealnie nadawał się do roli Kena Cartera. I oczywiście Channing Tatum :D
_________________
muzyka z filmu:
Citizen Cope - Let The Drummer Kick
ann (17:16)
Skomentuj

26 listopada 2007
Moja desiderata

"Twoja wolność jest ograniczona wolnością drugiego czlowieka"

 A może jestem tylko idealistką i patrzę na świat przez różowe okulary ? Może jak twierdził Różewicz - człowiek młody patrzy na rzeczywistość inaczej - optymistycznie, buntuje się przeciw bierności, obojętności, chce zmieniac świat.....aby potem w wieku dojarzałym samemu stać się obojętnym ?...

 

18:20, beacia88
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 września 2005
Desiderata - recepta na życie
 

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.

 O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie, bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swą prawdę jasno i spokojnie, ale wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych - oni też mają swoją opowieść. Unikaj głośnych i napastliwych, są udręką dla ducha Porównując się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz gorszych i lepszych od siebie.

 Niech twoje osiągnięcia,.

enigmatycznie..

Kupsztal
Mafisz =*
Pysieq
Pytung
Zuzinka
Smaczne i zdrowe =)
Fajne zdjęcia
Jacek Kaczmarski
Jackass
Mistrz Stanisław
Ojciec Dyrektor
Poema
SDM
Zakliczyńska Alternatywa
•••___DESIDERATA__________ Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy. Tak, to możliwe, nie wyrzekając się siebie, być w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co mówią inni, nawet głupcy i ignoranci, oni też mają swoją opowieść. Jeśli porównujesz się z innymi, możesz stać się próżny lub zgorzkniały, albowiem zawsze będą lepsi i gorsi od ciebie. Ciesz się zarówno swoimi osiągnięciami jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakakolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Zachowaj ostrożność w swych przedsięwzięciach - świat bowiem pełen jest oszustwa. Lecz niech ci to.

"Są słowa, bez których nie potrafimy żyć, takie jak miłość, sprawiedliwość i dobroć. Dajemy sie im zwieść, potem się do nich rozczarowujemy tylko po to, żeby wierzyć w nie jeszcze bardziej."

     Ludzie pisza blogi z roznymi zamiarami... Badz tez bez zamiarow.. ja myslalam o tym juz od dluzszego czasu i w sumie tego bloga zalozylam juz kilka dni temu ale do dzisiaj nie mialam czasu umiescic zadnego wpisu.. Naleze do tych osob ktore nie dokonca znaja cel swojego pisania.. po prostu bede pisac o tym o czym mysle..,bedzie to troche w formie przemyslen i pamietnika.. bedzie wesolo, smutno, powaznie i mniej powaznie... Ale dzisiaj  bedzie tylko te pare zdan i pewnien tekst.. Tekst ktory jest pelen optymizmu..Bo wiecie co jest wazne..? Wazne jest zeby nigdy  się nie poddawać i zawsze wierzyć w to co chce się osiągnąć... Desiderata zawsze mi pomaga jest naprawde lekiem na wszystkie problemy. Ludzie już nie patrzą na takie rzeczy, ludzie biegną za wszystkimi a czasem trzeba zwolnić wszystko przemyśleć i nigdy nie tracić nadziei! Deziderata jest darem dla ludzi, którzy Ją rozumieją, a ten kto zrozumie napewno będzie miał łatwiej z każym problemem! 
    

"DESIDERATA"
Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu- pamiętaj jaki spokój moż e być w ciszy. 
Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchaj też tego co.

Przemijalność... - bloog.pl

Stanie...
dziwnym jak by nie patrzył, umieszczam więc staroć:)

Wyprowadzona na szczyty dźwięku

Zza szyby bezmiar świata,
gwoździe do uszu-cisza.
Oddychaj szepce,
oddychaj.
I nie zapomnij... oddychać.

Popracuj nad tą błogością w której się nic nie rodzi,
rymy są znów za nagłe,
nieczuła zbytmyślność odchodzi.
Wygnij się w tym półuścisku na przestrzał, aż do słońca.
I zapamiętaj ten promień i nie strać tego gorąca.

Oddychaj i niech Ci żaden się "zbyt" na ustach nie plugawi
i siły nie trać na świt,
nie lepiej to wszystko zostawić?
Pozwolić zatracić się dniu w przemglonej nocy szeptów.
Pozwolić zatracić się nocy w dniu wolnym od zamętów.
Zahartowanym za to w nieładzie chwili doczesnej
i przyodzianym w spojrzenia po brzegi duszy bezkresne.

To nic, że nie ma harmonii,
że ładu nie ma w rymach,
że szukać trzeba sylab,
że myśli trzeba zgadywać.

Wyprowadzona na szczyty dźwięku już chyba nic nie czuję
prócz chwili magicznej sensu
i co że się nie rymuje...

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5239655,trackback

komentarze (2) | dodaj komentarz

Desiderata

wtorek, 08.