O czym chcesz poczytać na blogach?

Der spiegel

Agnieszka Drummer – język niemiecki

Na Pomorzu całe życie, po prostu nie da się znać tylko angielskiego.
Grusse!

Odpowiedz

 • h
  lut 16, 2012 @ 02:52:19

  Der Spiegel i Die Zeit to dwa poważne powody, dla których siedzę nad niemieckim (ale nie wiem jak to będzie dalej, bo coraz bardziej się zniechęcam myślą, czy warto poświęcać na to tyle czasu. Czasu, w którym można by spokojnie sporo przeczytać ciekawych rzeczy w tłumaczeniu). Bardzo podobają mi się tłumaczone na polski przedruki z tych pism w polskim tygodniku Forum. Ale.

 • pijanyfilozof blog

  Informacja, że wypadnięcie może być szkodliwe.
  Jest i informacja na paczce orzechów, zapewne ważna dla niektórych alergików: "Może zawierać orzechy". Na dorodnym amarylisie, kupionym w Niemczech, znalazła się przestroga, że produkt służy celom dekoracyjnym, a nie spożywczym.

  Niemiecki tygodnik przyznaje jednak, że w kategorii absurdalnych ostrzeżeń, mających chronić przed wypłacaniem milionowych odszkodowań, palma pierwszeństwa bezsprzecznie należy się Amerykanom. Prawie połowa. 2005-01-11 22:02:22
  skomentuj (1)


  :)artykuł skopiowany z Onetu...

  Nie tylko w USA zdarzają się absurdalne ostrzeżenia na najrozmaitszych produktach, mające zapobiegać ewentualnym pozwom.
  Niemiecki tygodnik "Der Spiegel", zainspirowany doniesieniami ze Stanów, poprosił swoich czytelników o podobne przykłady. Czytelnicy nie zawiedli.
  W tegorocznym konkursie ostrzeżeń w USA pierwsze miejsce zdobył napis na szczotce klozetowej "Nie używać do celów higieny.

  Świat kryminałów

  Lubię
  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  Posted on 30/05/2011, in Aktualności. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

  • Dodaj komentarz

  Peace [ver. 10,2]

  O papierzu:

  "Siedzisz teraz sobie na Niebieskiej Polanie, pod Rajskim Giewontem i dzielisz sie kremówką z Bogiem(...)"

  ['] 1920- 2005 [']  A tu daje wam link, (tyle, że strona jest po niemiecku, gdzie pokazanych jest 15-stu kandydatów na nowego papierza- tylko nie wiem, czy to są oficjalni, czy tylko przedstawieni przez czasopismo Der Spiegel Bo pisze, że Spiegel Online przedstawia 15-stkę faworytów, pewniaków.


  2005-04-18|21:06:14|skomentuj|(2)
  Więc, poczynając...
  ...od początku, zaczynam :P
  Dawno nie pisałem, bo pomimo, że mam dużo czasu, to go jakoś wogóle nie mam !
  I nie wiem jak to się dzieje.
  Pochwalę się.