O czym chcesz poczytać na blogach?

Demony

....:: Zire RPG ::.... (Blog (18+), może zawierać treści przeznaczone tylko dla dorosłych)

Rosła trawa. Nieopodal znajdował się dość duży las z płynącym przezeń strumieniem. Według drużynowych tubylców była to ostatnia ostoja tak bogatego życia. Za lasem przez jakiś czas ciągnęły się stepy, przechodzące potem w pustynię. Nie była ona ponoć duża, ale niezbyt miła i niewiadomo czy bezpieczna.
- Touda mógłby już przestać bawić się sprzętem i wrócić... - ziewnął Kotaro rozkładając się krzyżem na ziemi i przypatrując pojawiającym się na niebie coraz to nowym gwiazdom. Wiał ciepły wiatr z południa dostarczając grupie trudności w rozpaleniu ogniska, ale od czego ma się znudzone demony w grupie.
Tak, Kotaro się nudził. Jego brata nie było, ten drugi mruk nadal siedział w pałacu bogów, a Oreas... no właśnie...
Poszukał wzrokiem anielic zastanawiając się nad ewentualnym zaczepieniem jednej z nich, skoro i tak już wszystko się wydało.
Rizu przyglądał się mu jakiś czas z boku. Denerwowało go takie niezdecydowanie, szczególnie, że była to wada, której w sobie wyjątkowo nie tolerował. Może właśnie dlatego w innych tak go irytowała.
- No ruszysz się, czy nie? - zagadał pochylając się nad Tengu. Demon popatrzył na niego nieco zdziwiony.
- Myślisz, żeby.

My-life-anime - Onet.pl Blog

-Tylko, że ja nie wiem ,jak mam się posługiwać tą swoją mocą!

-Poradzisz sobie! To proste!

-No dobrze, więc chodźmy już!

-Zaczekaj! Dopiero będziesz walczyła o 22:00!

-Jasne to w tym czasie się zdrzemnę i umyję ,żeby mama nic nie podejrzewała!

~~~ O 21:55 ~~~

     -Wstawaj, Miyako!! Przygotuj się!

-Dobra, ja cały czas jestem przygotowana! Hmm... Musimy iść do domu Umeki-san! I wezmę też pracę domową ^^ Oddam jak będzie po wszystkim^^.

~~~ W domu Umeki-san ~~~

   -Oto i ja! Miya Mitsui! Przybyłam wypędzać demony! -w tym momencie Miya Użyła swojego naszyjnika. Było wielkie BOOM!Nagle znalazła się przed domem Umeki-san. Obok niej siedział Minoru.

-Bułka z masłem!- powiedziała Miyako.O! już się przemieniłam ^^.

-To było proste, ponieważ wszystko za Ciebie zrobił naszyjnik! Ale gdy już będziesz miała dużo mocy te walki będą trudniejsze!

-Dobra! Idę do Umaki-san, żeby jej pracę oddać! Poczekaj tu!-powiedziała

   PUK!PUK!- zastukała w drzwi.

-Proszę! odpowiedziała Umeka-san.

-Moja praca domowa! Proszę!

-Dziękuję, że ją przyniosłaś,  tylko.

:..Charmed..:

Pamietajmy o niej.Zrobiła duzo dobrego i zasluguje na cos!
komentarze [1]

Baby's First Demon >> poniedziałek, 14 lipica 2008 17:39:44
Piper i Leo zastanawiają się, jakie imię dać swojemu synkowi. Phoebe jest oczarowana swoim nowym siostrzeńcem. Z jego powodu nie chce nawet iść do pracy. Jednak nie może tego zrobić i wychodzi do gazety. Leo obawia się, że Phoebe wpadła w obsesję na punkcie dziecka. Piper uważa, że to nic złego. Paige montuje w domu alarm, który ma ich ostrzec, gdy jakiś demon zaatakuje dziecko. Nagle alarm włącza się. Piper, Paige i Leo biegną do pokoju malucha. Wokół niego stoją dwa demony, ale dziecko wytwarza wokół siebie powłokę ochronną. Piper wysadza demony w powietrze. Tymczasem gazeta, w której pracuje Phoebe zostaje przejęta przez młodego milionera Jasona. Phoebe jest nim oczarowana. Piper i Leo przeglądają drzewo genealogiczne rodziny Haliweel, aby znaleźć odpowiednie imię dla swojego synka. Paige zauważa, że nie ma jej na tym drzewie. Piper i Leo bardzo ją za to przepraszają. Paige odkrywa, że demony, które zaatakowały dziecko są porywaczami z demonicznego targu mocy. Chce wraz z siostrami ten targ namierzyć. Niestety Piper nie może z nią iść, bo nie może zostawić małego, a Phoebe.

Wiara - ulubiony temat mojego życia - Onet.pl Blog

W księdze Hioba pokazana zostaje zuchwałość szatana oraz jego moc nad światem fizycznym i moralnym. Kuszenie Jezusa Chrystusa na początku jego apostolskiej działalności ukazuje przewrotność i uzurpatorstwo złego ducha. Diabeł poprzez pokusę chciwości nakłania Judasza do wydania Jezusa faryzeuszom. Działanie szatana jest zwykle ukryte, nastawione na upadek ludzi. Zły najłatwiej atakuje tych, którzy zapomnieli o prawie Bożym i są podatni na pokusy zmysłowe. Diabeł czyha na wewnętrzny spokój człowieka, starając się niszczyć w człowieku wszystko to, co święte, wszelką więź łączącą człowieka a Bogiem.

Demony to istoty duchowe, które - jak aniołowie - nie posiadają materialnego ciała. Skąd zatem wzięły się wyobrażenia kudłatego i rogatego diabła z kopytami? Zostały one zapożyczone z kultów pogańskich. Przykładem są wizerunki Charona, etruskiego demona śmierci. Charakteryzowal go nos w kształcie sępiego dzioba, szpiczaste, zwierzęce uszy, skrzydła, ostre kły, koźle nogi, ogon i kopyta. Nieraz ma.