O czym chcesz poczytać na blogach?

Demeter

Pro - ana nowe lepsze życie - Onet.pl Blog

23 dziękuję Wam

05 February 2012
85

    musiałam edytować notkę żeby coś dopisać: zmieniam nick i proszę żebyście pozmieniały nazwę w linkach. ze względu na to że nie chciałabym zostać zdemaskowane przez parę wścibskich osób. od teraz mój nick to Demeter.

85 dni do maja.

a w maju, dokładne 28, wymiana do Francji. ciągle słucham jak to moje przyjaciółki opowiadają że się boją, że będziemy mieszkać z obcymi ludźmi, że nie wiedzą o czym z nimi rozmawiać. temat zawsze się znajdzie, chociażby pytanie co dziś na śniadanie. poza tym przez cały dzień będziemy w szkole. my u tych ludzi będziemy tylko spać, jeść śniadanie. potem zawożą/odprowadzają, zależy jak mają daleko, ja bym chciała żeby było blisko, do Cavilamu, tam mamy lekcje, obiad, po lekcjach atrakcje,.

Antoś-pogromca matczynego spokoju - Onet.pl Blog

Omijał mnie na ulicy itp itd. Ale ja mu tego nie dałam. Mieszka 2 domki dalej ode mnie. Dowiedziałam się o tym i teraz to ja go odwiedziłam. Powtórzyliśmy całą akcję tyle że teraz doszliśmy do skutku. Nie planowałam tego,tylko dzisiaj zobaczyłam go w sklepie, dojrzałam jego oczy i na nowo go zapragnęłam, wtedy wcale się źle nie czułam. Czułam się wręcz wspaniale. Jak nowo narodzona. Tyle że ja go nie kocham , ja kocham męża. Traktuję go jako kochanka. Tylko on chyba myśli inaczej.Ale narazie mu tego nie powiem. Teraz będę troszeczkę przedłużać ten wyjazd aby zaznać ... przyjemności. No przecież mama taka jak ja musi zaznać trochę wypoczynku. A i tak nie miałam już TEGO od miesiąca więc się stęskniłam. Ale cisza!

Beata (18:25)
Ten symboliczny już jest
Zdjęcia.
Narazie wstawiam tylko zdjęcia. Notka pojawi się później.
Luiza Sophie. Spiknęła się z Demeter.Dwie takie rockowe dziewczynki.(2 lata)
 
Noell. Przejęła charakter po tej.

mój wspaniały świat

Znowu nicz przez 2 dnioszki nienapisałam,ale dziwicie sie cieplutko dopiero co wróciłąm z wycieczki rowerowej z kolegami bo koleżanki były zajęte ale nawet fajne być jadyną w gronie chłopaków.Wyróżnialam się hehehehe
Ide też zaraz z koleżanką i moimi psiakami do mojej koleżanki odwiedzić mamuśke mojego koreńka i na spacerek szukać wiosenki:)
Widać,że wiosenka wreszcie wróciła do nas nawiązując do tego napisze tu mit związany z powstaniem wiosny i zimy.Myśle,że każdy zna ten mit,ale ja jednak wam go przypomne:)

Demeter była tylko boginią pól i urodzajów, kochającą i szczęśliwą matką Kory. Często spacerowały razem z orszakiem nimf po ukwieconych łąkach, słuchały śpiewu ptaków, zrywały kwiaty. Troskliwa matka często ostrzegała córkę, by nie zrywała białego kwiatu narcyza, który jest poświęcony nogą mrocznych podziemi. Persefona była posłuszna, zrywała tylko tulipany, hiacynty, fiołki i niezapominajki, aż natknęła się na piękny kwiat, który zachwycił ją. Upewniwszy się, że nikt jej nie widzi, zerwała.

sasusaku-ichhistoria/bohaterowieopowiadan - Onet.pl Blog

Chce by odszedł to musi go zabić. Podczas walki Sasuke pokonuje Sai'ego i jest bliski zmiszczenia go, lecz na jego drodze staje Sakura i każe im przerwać pojedynek. Od tego czasu chłopcy walczą już tylko na wzgledy Sakury. Sai walczy o miłość natomiast Sasuke sobie obiecał że nie będzie gorszy i jakoś wygoni Sai'a z wioski bo ten zaczyna mu robić konkurencję. Czy to co czuje to miłość do swojej rózowowłosej towarzyszki? Dowiecie się czytajac moje opowiadania!!
 
 
                Demeter Inuki
                  
Ma 14lat. Do Wioski Liścia przeprowadziła się z ciotką Kazadi(siostrą jej matki) niedługo po powrocie Sasuke do wioski ponieważ jej rodzice zgineli podczas misji ninja. Demeter pochodzi z Wioski Ukrytej W Piasku. Na początku Demeter jest zamknięta w sobie. Nie rozmawia z ludźmi, nie uśmiecha się. Gdy poznaje Sakure i Hinate odzyskuje wiare w ludzi. Bardziej lubi Sakurę bo wie że w życiu też swoje wycierpiała. Zaprzyjaźnia się z nią i chce aby Sakura i Sasuke byli parą. Czy.

Journey in solitude

Kształcie i… rogi? Nie, to na pewno wyobraźnia płata mu figle! Zawołał za nim, chcąc zapytać o drogę, ale zamiast tego niemal wpadł na jakąś kobietę. Brązowe, jak kasztany, szeroko rozwarte oczy wpatrywały się w niego z błaganiem. - Czyś widział moją córkę?! - wykrzyknęła - Widziałeś ją?
Pokręcił przecząco głową.
Zabrał ją, zabrał… - zajęczała nieszczęsna matka - Moją biedną, kochaną córeczkę, moje dziecko… Bawiła się, a on ją porwał! Moje drogie dziecko…
- Gdybyś ja zobaczył. - oczy nagle zajaśniały nową nadzieją - Powiadom mnie szybko, jak najprędzej. Nazywam się Demeter. Demeter, zapamiętasz?!
Skinął bezwiednie głową. Kobieta oddaliła się biegiem, zanim zdążył spytać o drogę. Wzruszył ramionami, wznawiając marsz.

****

- Cześć, kotku… - słowa te, wypowiedziane miękkim zmysłowym głosem, wyrwały go z zamyślenia. Obejrzał się. W świetle latarni stała dziewczyna. Krótka, obcisła spódniczka, wyzywająco wydekoltowana bluzka i ostry makijaż nie pozostawiały wątpliwości, co do jej profesji.
- Chcesz zaznać bogini miłości i pożądania? - spytała, zachęcająco poruszając biodrami.
- Afrodyta! - rzucił, tknięty nagłą myślą.
- Znasz.

wampiry - Onet.pl Blog

Mit o Likaonie (Lykaonie) mówi o niesławnym królu Arkadii, który to powątpiewając w moce bogów, postanowił poddać ich próbie i zaprosił ich na ucztę. Wraz ze starszymi synami zamordowali najmłodszego syna. Obdarli go ze skóry, rozczłonkowali i ugotowali w kotle. Taką to upiorną potrawę Likaon podał na uczcie zaproszonym bogom. Ci natychmiast wyczuli, że to człowiek i odmówili jedzenia. Wyjątkiem była Demeter, która rozkojarzona po stracie swojej córki zjadła kęs z łopatki. Wściekli bogowie postanowili ukarać Likaona i jego synów - Zeus zamienił ich w wilki. Chłopca zaś poskładali i wskrzesili, a w miejscu łopatki którą ugryzła Demeter wstawiono kawałek kości słoniowej, ponoć jego potomkowie do dziś mają takie właśnie znamię. 

Inna wersja tego mitu mówi że w wilki pozamieniał ich Dionizos, jedyny z bogów Olimpu który nie miał nic przeciwko kanibalizmowi. Zaś jego celem było ocalenie Likaona i jego synów przed.