O czym chcesz poczytać na blogach?

Deirdre

little-lie

Jednak pewna, że możemy na niej polegać. Jest szczera, pomocna. To widać z daleka. 
   - Nie ocenia się ludzi po wyglądzie, Holly! – zawołał z rozgoryczeniem. – Ona może być niebezpieczna!
   - Gwidek ją sprawdził – odparła spokojnie. – Chyba, że jemu też nie ufasz? Wiesz, Ulmusie? Od tego wypadku, w którym zginęła Apera, nikomu już nie ufasz. Mam wrażenie, że nawet mnie uważasz za swojego wroga. Musisz pamiętać, że nie każdy chce ci wbić nóż w plecy. Jest wiele osób, którym na tobie zależy. A ty odsunąłeś od siebie każdego, nawet swoje córki. Jak myślisz, co one czują? Myślisz, że Deirdre podróżuje po świecie, bo ma gdzieś pochodzenie swojej rodziny? A Roisin? Przecież ona i Apera były jak dwie krople wody – identyczne i zawsze razem. Nie uważasz, że ona również cierpi? Może nawet bardziej od ciebie? Zawsze byłeś dla nich oschły, byłeś królem, a nie ojcem. Władcą. One też mają jakieś uczucia, a ty, jako ojciec, powinieneś wiedzieć to najlepiej!
   Ulmus wyglądał, jakby dostał w twarz. 
   - Twierdzisz, że nie jestem dobrym ojcem? – zapytał szorstko. – Że nie zależy mi na moich córkach? No więc, mylisz się. Kocham je nad życie, ale nie mogę być kochającym.

journal - Onet.pl Blog

Popełniłem straszliwy grzech, chciałem go zmazać, ale mi się nie udało, teraz już to widzę. To koniec, koniec ganiania za ułudą, MacLeod, ktoś kiedyś zakpił z nieszczęsnej duszy, ale to już koniec tragedii, ostatni akt! I to gdzie? W miejscu, które nawet nie ma nazwy, nie istnieje na mapach! Mam propozycję, MacLeod - po powrocie do Londynu odwiedź The Royal Society i poproś ich, żeby nazwali ten fragment Gujany "Spowiedzią Lorda". Bo to będzie spowiedź, MacLeod, uważaj więc i słuchaj uważnie.
Możesz o tym nie wiedzieć, ale kiedyś miałem siostrę. Miała na imię Deirdre, nie znalazłbyś piękniejszego stworzenia w całej Szkocji! Wysoka, smukła, dumna jak brzoza nad brzegiem morza, włosy miała jak płomienie ognia. Kochałem ją ponad życie, całą miłością młodszego brata do pięknej i mądrej siostry.
Kochałem ją tak bardzo, że potrafiłem w sobie zwalczyć nawet zazdrość o nią. Mozesz się domyślić, MacLeod, że kręcili się wokół niej młodzieńcy, i każdego z nich nienawidziłem bardziej niż zimy, a i oni chętnie utopiliby mnie w łyżce wody. No cóż, poza moją siostrą byłem jedynym dziedzicem fortuny Dugaldów...

Tydzień filmowy - Onet.pl Blog

Z Tomem rolami. Obu chłopców czeka największa i najbardziej pouczająca przygoda ich życia.

WTOREK, 20:10, ALE KINO
Ronin - dramat sensacyjny
Sześciu obcokrajowców, ekspertów do spraw uzbrojenia, ochrony i tajny choperacji spotyka się w zatęchłym magazynie, w samym sercu Paryża.Żołnierze zimnej wojny, którzy posiadają informacje mogące obalić niejeden rząd: Sam jest Amerykaninem doskonale znającym się na broni i wyszkolonym w strategii walki, równie dobrzy w swojej profesji są:kierowca Larry, także Amerykanin, angielski specjalista od broni Spence, ekspert od elektroniki ze wschodniego bloku Gregor, francuski koordynator Vincent i Deirdre - jedyny kontakt z klientem. Muszą oni wymyślić strategię poruszania się w skomplikowanym politycznie po -zimnowojennym świecie, w którym dawne zobowiązania nic nie znaczą i gdzie króluje pieniądz.

ŚRODA, 20:00, TV 4
Oczy anioła - dramat obyczajowy
Romantyczny thriller, którego akcja toczy się w Chicago, w dzielnicy cieszącej się bardzo złą, przestępczą sławą. Opowiada historię dwu straconych dusz, które chociaż pochodzą z odmiennych środowisk oraz nawiedzają je zupełnie różne demony, to spotykają się i zaczynają rozumieć. Mimo to bariera złożona z różnic, zostaje złamana i rodzi się między nimi.

- - Onet.pl Blog

jeden .

 • princess
 • resblipacton
 • kolejny-krzyk
dwa .
 • moje wiersze
 • streight
 • Habiel
 • zozol
 • Iks.
 • Wiki
 • Jill
 • Natka
trzy .
 • deirdre
 • ona
 • bu
 • Mada97
 • mychocolate

Oceny Fanfiction: tu się zarzyna... Znaczy ocenia.

Wygląd 5,5pkt/8pkt
- szablon 2pkt/4pkt
Moja przeglądarka nie wyświetla grafik Onetowych, więc widzę tylko fioletowy pasek. Z tego, co wiem, na Onecie nie można tworzyć własnych szablonów. Dlatego uważam, że dwa pukty będą kompromisem.
- sondy, toplisty i te inne, czyli dodatki 1,5pkt/2pkt
Sond nie ma, ale za to toplisty i sporo linków.
- rozmieszczenie 1pkt/1pkt
Logiczne.
- inne 1pkt/1pkt
Dział 'o mnie' jest, są ilustracje, dużo linków... Czego chcieć więcej?

4. Treść 33pkt/37pkt
- narracja 2pkt/2pkt
Trzecioosobówka czyli coś, co lubię.
- bohater 5pkt/5pkt
Deirdre jest naprawdę niesamowita. Sama historia jej narodzin jest ciekawa (acz nieco marysueistyczna), ale przepowiednia, zmiana szkoły (wreszcie nie Beauxbatons - za samo to muszę dać punkt więcej), spotkania z wampirem...
- drugoplanowi bohaterowie 5pkt/5pkt
Huncwoci raczej kanoniczni, ładnie zarysowani i często 'wpychający się' na pierwszy plan. Lily też lilyowata, ale słabiej przedstawiona. Ogólnie tło przestaje być tłem i próbuje tworzyć własną historię, co jest pozytywne.
- świat 5pkt/5pkt
Wycieczki do Zakazanego Lasu trochę mi zgrzytają, ale prócz tego jest dobrze. Hogwart może mało opisany, ale w ogóle.

Blog wojtex131

Zapachem - podczas poszukiwań podniósł materac na swym łóżku i znalazł w środku trupa w zaawansowanym stadium rozkładu.

Inny przypadek miał miejsce 10 czerwca 1999 roku, kiedy to w pokoju 112 Burgundy Motor Inn w Atlantic City znaleziono pod łóżkiem zwłoki 64 - letniej kobiety, po tym jak niemieckie małżeństwo zgłosiło nieprzyjemny zapach w pokoju po nocy spędzonej nad zwłokami staruszki.

Dziesięć lata wcześniej w Virginii również miał miejsce bardzo ciekawy przypadek. Morderca Jerry Lee Dunbar w podobny sposób próbował się pozbyć ciał dwóch swych ofiar - 27-letniej Deirdre Smith i 29-letniej Marilyn Graham. Pierwsza z nich została odkryta pod podłogą motelowego hotelu w maju 89 roku, zwłoki drugiej ukryte były w pod motelowym łóżkiem w innej części stanu. W przypadku pani Smith, morderca początkowo przez dwa dni przetrzymywał jej zwłoki pod łóżkiem, by następnie ukryć je pod podłogą swego pokoju. Żeby policja zbyt szybko nie wpadła na trop (ostatecznie przemyślał fakt, że goście mieszkający w tym pokoju mogą odkryć ciało) sam postanowił spędzić w nim blisko miesiąc, dusząc się w fetorze gnijących zwłok! Na jego nieszczęście zapach był tak mocny, że goście z sąsiednich.

Filmy warte obejrzenia:) - Onet.pl Blog

Co się stało w Las Vegas/What Happens in Vegas (2008)

Komedia romantyczna o parze młodych ludzi, którzy budzą się w Las Vegas po szalonej nocy w kasynie i z przerażeniem stwierdzają, że ubiegłego wieczoru ktoś udzielił im ślubu...

W mieście hazardu w Las Vegas pewna para która ledwo się poznała po szalonej i bogatej w alkohol kolacji budzi się rano jako mąż i żona. To jednak nie koniec ich problemów. Okazuje się, że są również właścicielami ogromnej fortuny, które jedno z nich wygrało w nocy za pieniądze drugiego. Bohaterowie starają się ''sprawiedliwie i uczciwie'' podzielić wygraną: wszystko dla jednego, nic dla drugiego.

  

Obsada:

Cameron Diaz - Joy McNally 
 Ashton Kutcher - Jack Fuller 
 Rob Corddry - Hater 
 Lake Bell - Tipper 
 Jason Sudeikis - Mason 
 Treat Williams - Jack Fuller Sr. 
 Deirdre O'Connell - Pani Fuller 
 Michelle Krusiec - Chong 
 Dennis Farina - Banger