O czym chcesz poczytać na blogach?

Deficyt budżetowy

# Banda rzecze | To samo co w innych mediach, ale lepiej i mądrzej.

Jak można się domyślić, jego słowa nie zostały ciepło przyjęte przez “wrogów Islamu”. Dla czytelników, którym słowa Szejkamulanaabusajeda się spodobały i chcą zostać  muzułmanami: Koran zabrania seksu analnego, darujcie sobie.
Dług publiczny USA wynosi już ponad 13*10^12 USD, a deficyt budżetowy na obecną chwilę wynosi 1.29*10^12 USD. Nieźle jak na 300+ milionowe państwo.
W USA namber 2, czyli Polsce, wariaci z Łodzi przechodzą od słów do czynów, mordując innych wariatów, w imię wariatów, którzy nawet o to nie prosili i teraz patrzą z przestrachem gdy ich mokre sny się.

Bloog Piotra Gadzinowskiego - bloog.pl

By do jego świadomości galopująca drożyzna.

Woli jednak parki otoczone BORem. Biega sam, bo jest już tak wspaniały, że trudno innym dotrzymać mu kroku. Przewodniczący Mao by dowieść swojej biegłości przypływał Jangcy. Gdyby premier Tusk biegał wzdłuż Wisły to deficyt budżetowy państwa zaoszczędziłby z sześć milionów złotych na czarterowanych premierowi samolotach. Premier zdążyłby dobiec tam i z powrotem z przysłowiowym palcem w, bo jak wprost zauważono z siedmiu dni w tygodniu, cztery spędza poza miejscem pracy. Wtedy jest strasznie zabiegany.

Sklepik z ideami

2011
Jeszcze trochę narzekań na Unię
(Nie)ostatni raz, obiecuję.
Czytaj więcej

Tagi: budżet deficyt budżetowy Grecja Polska rekomendacje finansowe Unia Europejska
16:58, kiriyama , Bieżące wydarzenia
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 06 czerwca 2011

Blog prawno-uwłaszczeniowy - Onet.pl Blog

Należy też zwrócić uwagę na to, że oprócz poziomu wydatków państwa i stopy opodatkowania, determinantą stanu budżetu jest poziom dochodu narodowego. Implikuje to zależność stanu budżetu od fazy cyklu koniunkturalnego. W czasie recesji, kiedy dochód jest niski, budżet będzie wykazywał większy deficyt niż w fazie ożywienia.

 

Kolejną przyczyną tego, że deficyt budżetowy nie jest dobrą miarą charakteru polityki fiskalnej jest traktowanie jako odrębnej pozycji wydatków budżetowych nominalnych płatności odsetek od długu publicznego. Znacznie bardziej zasadne byłoby wykorzystanie wartości realnych a nie nominalnych.