O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Deficyt

KREDYTY LOKATY KONTA - BLOG ONET - Onet.pl Blog

 
Ministerstwo Finansów opublikowało dane o deficycie polskiego budżetu na koniec sierpnia br. Deficyt budżetowy wyniósł po sierpniu niespełna 21 mld zł. (to jeszcze dane szacunkowe). Wykonanie deficytu stanowi 51,6 proc. planu przewidującego  40,2 mld zł na koniec 2011 roku. Deficyt jest znacznie mniejszy od planowanych na koniec sierpnia 36 miliardów zł.
 
Dochody budżetu to kwota 181,2 mld złotych, wydatki wyniosły 201,9 mld zł. Dzięki wyższym od planowanych dochodom i niższym wydatkom, prawdopodobnie także na koniec roku deficyt budżetowy będzie znacznie niższy od zaplanowanego. Więcej informacji na stronie Deficyt budżetowy i dług publiczny Polski.
mrobert15
skomentuj

14 września 2011
Inflacja w Polsce - w sierpniu ceny bez zmian

Nasza Biała Rawska - redaguj rawawa@vp.pl

Odpowiedź na pytanie "po co?" Kandydaci na urzędy będą musieli odpowiedzieć nam na to pytanie, albo sprytnie się od niej wykręcić, natomiast warto zastanowić się jakie powody rzeczywiście nimi kierują.

Odrzucam tu motywacje merkantylno-ambicjonalne, bo chciałbym jednak wierzyć, że ludzie, którzy zamierzają stać u steru naszej gminy mają szlachetne pobudki i zależy im naprawdę na dobru Białej Rawskiej i jej okolicy.

Dobrobyt jest uwarunkowany dostępem do pieniędzy - to oczywiste. W roku wyborczym wszystkie gminy w naszym powiecie zafundowały sobie deficyty budżetowe, co poważnie ogranicza możliwości ich rozwoju w następnym czteroleciu - trzeba to wszystko będzie spłacić. Interesująco przedstawia się stan budżetów poszczególnych gmin na rok 2010.

 

Sadkowice:

dochody - 14,0 mln

wydatki - 17,0 mln

deficyt - 3,0 mln, co stanowi 21% dochodów

Regnów:

Rynki finansowe bez ściemy

środa, 04 marca 2009
Polskie obligacje sprzedają się bardzo słabo
Dziś mieliśmy przetargi dwóch papierów: 2-letniej oraz 5-letniej. O ile przetarg tej pierwszej poszedł w miarę dobrze dzięki temu że na papiery zaintersowanie zgłosili zarządzający funduszy i kilka nadpłynnych banków o tyle aukcja 5-latek to kompletna porażka. Inwestorzy nie ufają rządowi i nie są w stanie zaakceptować ryzyka 5-letniego. To źle wróży w obliczu większego niż zapisanego w budżecie deficytu oraz pomysłów koalicji ze zwiększeniem deficytu na walkę ze spowolnieniem gospodarczym. Kto w takim wypadku będzie kupował polskie papiery skarbowe skoro już teraz zagranica jest nieobecna i nieprędko tu wróci ? Lokalne banki które mają swoje kłopoty ?
18:11, rynekbezsciemy
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 marca 2009
Goldman nie spekulował .... a Papież nie jest.

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Komentarze, teksty i informacje polityczne – 3 / 4 stycznia 2011

Posted by kefir2010 w dniu 3 Styczeń 2012

W poniedziałek 19 grudnia 2011 r. Ministerstwo Finansów zamierza wykupić przed terminem bony skarbowe o wartości do 16,7 mld zł. Gazeta Wyborcza pochyla głowę nad roztropnością Rostowskiego, który w dobie kryzysu oddłuża Skarb Państwa. Powagi zapowiedziom dodaje informacja o odłożonych na rachunkach Ministra Finansów ok. 40 mld zł.

Jednocześnie na koniec listopada 2011 r. deficyt budżetu państwa wynosi 21,6 mld zł przy planowanym 40,2 mld zł w całym 2011 r. Deficytowa jest praktycznie każda istotna część systemu finansów publicznych. Państwo wydaje więcej niż uzyskuje dochodów. Tymczasem Rostowski ma „drobne” przekraczające dwukrotnie faktycznie osiągany deficyt budżetowy. Co jest grane?

Cuda, cuda ogłaszają

Ministerstwo Finansów informuje, że na koniec listopada 2011 r. dysponuje środkami walutowymi w kwocie 6,2 mld euro tj. 28,1 mld zł. Od dnia 31 grudnia 2010 r. przyrosły one aż o 4,6 mld euro (21,6 mld zł). Świstak pracowicie zawijał w sreberka, tylko co i skąd?

Deficyt budżetowy

Silny Aleksandrów Kujawski - społeczny blog o życiu w Aleksandrowie Kujawskim. - Onet.pl Blog

W poprzednim moim poście pisałem, ze zgody u nas w mieście nie będzie. Zapowiada się, że Pan Burmistrz utrzymuje nadal najwyższy w powiecie budżet dla MCK.

Na stronie BIP miasta, został przedstawiony projekt budżetu miasta. Oprócz deficytu  6,5 mln złotych budżet zakłada, że MCK otrzyma dotacje na poziomie 700,000 złotych. .

Pozostaje więc pytanie co zrobi Rada Miasta.W każdym razie, zapowiada się ciekawa sesja budżetowa i cały najbliższy rok. Ja będe śledził i komentował te wydarzenia, przestawiając swoje.

- kwestia porównania dotacji MCK Aleksandów Kujawski i MCK Ciechocinek.

Grupie referendalnej umyka też fakt, że mamy listopad. Za 2 miesiące  rozpocznynają się prace nad nowa uchwałą budżetową. Wiadomo już, że Minister Finansów zakłada cięzki rok budżetowy. Oznacza to, że samorządy moga dostać mniejszą dotacje. Dlaczego więc instytucja, która ma kiepski potencjał pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych musi być na siłe utrzymywana na stałym poziomie ???. Dlaczego nie możemy zainwestować w plac zabaw na ulicy Kwiatowej a musimy na siłe.

Moje suflowanie - Onet.pl Blog

"Tusk pozwala sobie na pouczanie Francji; na czyich wobec tego jest usługach? pewnie wielkiego sąsiada!" (JarKacz), czy "Podniesiemy emerytury i renty; zlikwidujemy manko (czyt. deficyt budżetowy) zrobione przez magistra nazywającego siebie profesorem (czyt. ministra Rostowskiego)" (GreNap)].

Maciej Karasiński o Edukacji - Onet.pl Blog

Problemy na później. Niestety, rezultaty takiej polityki są żałosne. Czekają nas ciężkie chwile.

Stocznie, deficyt budżetowy, stosunki z Rosją, agresja Niemiec i Rosji w sprawie rurociągu północnego, brak uregulowań w zakresie szkolnictwa zawodowego, fatalna zmiana w ustawie o systemie oświaty, brak reakcji na zachowanie Palikota to tylko niektóre przykłady chowania głowy w piasek. Uważaj Panie Premierze! Jak się chowa.