O czym chcesz poczytać na blogach?

Dave grohl

Music is my aeroplane... - Onet.pl Blog

Kuzyn mi powiedział, że ja to się chyba muszę czuć bardzo męsko, bo nie jestem tak różowa jak inne i w ogóle xD Gdyby ludzie wiedzieli jakie ja głupoty kiedyś robiłam (nie był to taki hardcore jak w przypadku Kiedisa), to byłabym wyrzutkiem, a ludzie czują do mnie respekt.
Może kiedyś się z nimi dogadam. Może. Chciałabym mieć taki kontakt z rodziną jak Dave Grohl. No nic.

Miss Nothing (20:33)
6 komentarzy. Dzięki :*

Muzyka, zespoły i gitara- cały mój świat - Onet.pl Blog

Z przyjacielem, Krisem Novoselickiem, założył niezbyt lubiany i popularny zespół. Początki były trudne, ale grali z prawdziwą pasją do muzyki. Po licznych porażkach i zmianach perkusistów, powstała Nirvana. Nazwa ta oznacza w buddyzmie stan wyzwolenia od cyklu narodzin i śmierci. W skład zespołu wchodzili: Kurt Cobain - śpiew i gitara, Chris Novoselic - basista oraz Dave Grohl - perkusista. Razem odnieśłi sukces na międzynarodową skalę, a ich piosenki nadal są uwielbiane przez ogromne rzesze ludzi na całym świecie, Sławę zespołu przyniósł album "Nevermind". Droga do sławy była kręta i wyboista, ale Nirvana udowodniła, że jest w stanie pokonać wszelkie trudności. Po sukcesie płyty "Nevermind" muzykom jakby woda sodowa uderzyła.

Blog 2342a5

Udziału w jej nagrywaniu - stało się tak ze względu na jego pomoc finansową przy produkcji albumu. Bleach uzyskała w niezależnym środowisku pewną renomę i dzięki niej Nirvana zaczęła się cieszyć sławą na zachodzie USA.

Skład

* Kurt Cobain (śpiew, gitara) (1987-1994)
* Krist Novoselic (gitara basowa) (1987-1994)
* Dave Grohl (perkusja, chórki) (1990-1994)
* Chad Channing (perkusja) (1988-1990)
* Aaron Burckhard (perkusja) (1987-1988)
* Dale Crover (perkusja) (1988, 1990)
* Dave Foster (perkusja) (1988)
* Jason Everman (gitara) (1989)
* Dan Peters (perkusja) (1990)
* Pat Smear (gitara) (1993-1994)

To jest mój ulubiony zespół.

...Bądź pewny, że ona zawsze przyjdzie...

Stanach Zjednocznych. Jako nastolatek zasłuchiwał się w płytach Kiss, Black Sabbath, Sex Pistols, ale jego największymi idolami byli Beatlesi. Pierwszą gitarę dostał na 14 urodziny. Jakiś czas później zaczął grać w zespole The Melvins. Nirvanę, wspólnie ze szkolnym kolegą Kristem Novaselicem, założył w 1986 r. Po wydaniu pierwszej płyty Bleach do grupy dołączył Dave Grohl. W takim składzie nagrali słynny już dziś album Nevermind.

To co wydarzyło się później, można określić jako histerię. Płyta Nevermind (1991 r.) stała się hymnem pokolenia. Zmieniła spojrzenie na muzykę rockową, rozpoczęła ekspansję grunge'u. Smells Like Teen Spirit, Come as You Are, In Bloom , czy Polly wyniosły Kurta na piedestał sławy i.