O czym chcesz poczytać na blogach?

Dania

Sygryda Storrada - Onet.pl Blog

Nastąpiło to niecały miesiąc później. Edmund zmarł 30 listopada, prawdopodobnie zamordowany na rozkaz Kanuta przez jednego z ludzi Streony. Duński władca przejął jego ziemie i w styczniu 1017 r. został uznany królem przez całą Anglię.

Aby usunąć groźbę powrotu starej dynastii i zabezpieczyć się od ataku ze strony księstwa Normandii, gdzie przebywali młodsi bracia Edmunda II, Edward i Alfred, Kanut poślubił wdowę pod Ethelredzie, Emmę, córkę Ryszarda I Nieustraszonego, księcia Normandii. Syn z tego małżeństwa, Hardekanut, został ogłoszony dziedzicem ojca i odesłany do Danii, by wychował się tam jako przyszły król tego państwa. Kanut odciął się również od morderstwa Edmunda II. Niedługo po swojej koronacji rozkazał ściąć Eadryka Streonę. Dokonał tego nowy earl Nortumbrii, Eryk z Lade.

Jako król Anglii Kanut utworzył administrację państwową składającą się zarówno z Duńczyków jak i Anglosasów. W 1017 r. podzielił kraj na cztery hrabstwa - Wessex, Mercję, Nortumbrię i Anglię Wschodnią. Ustalił w ten sposób system podziału terytorialnego państwa, który stał się podstawą późniejszych podziałów administracyjnych. W 1018 r. pobrano.

georgesand.blog

Skoro wszyscy na wszystkich szukają haka. A jednostki siedzą i na bieżąco komentują wydarzenia... pozostając bezimiennymi jednostkami.


***

Wczoraj w ramach jednego z moich wykladów, mieliśmy spotkanie ze znawczynią europejskiej konstytucji - powinnam napisać, nie przyjętego przez Francję i Holandię traktatu. Opowiedziała historię dobrze opisującą zachowanie polityków - wszędzie!
Kiedyś udała sie na spotkanie z radnymi z Kopenhagi. Dyskutowano na temat kryzysu w UE. Ona wypowiedziala swoje zdanie na temat traktatu konstytucyjnego i powiedziała, że Dania powinna dążyć do zażegnania kryzysu, by nie powtórzyła się sytuacja z Maastricht ( Dania w pierwszym głosowaniu zawetowała Traktat o UE). Na to politycy oburzyli się i skrytykowali jej wypowiedź. Następnie dyskusja przeszła na inny temat. W przerwie podszedł do niej jeden z polityków i powiedział: "Wie pani, ja się z panią absolutnie zgadzam. Jednak ubiegam się o reelekcję, a pani poglądy wcale mi w tym nie pomogą".

Absurd!

skomentuj (1)

DANIA - 52. dzień. 2007-02-22 18:21:34

.

Dania

Posiada się kartę 72-godzinną, zaoszczędzić można jeszcze więcej.

Komentarzy: 0 Dania 2008-03-04 Dania jest krajem nizinnym, najwyżej położony punkt, wzgórze Yding Skovhøj, osiąga wysokość zaledwie 173 m n.p.m. Większa część powierzchni kraju ukształtowana została w okresie ostatniego zlodowacenia.

Dania oferuje także różnorodność krajobrazów i bardzo czyste środowisko, a miłośnicy przyrody znajdą tu prawdziwy raj. Jest to doskonałe miejsce na wypoczynek z dala od hałasu.

Kraj ten posiada 4,5tys. mil morskiego wybrzeża (ok. 1700 km), jest więc idealnym miejscem na urlop nad morzem. Nie ma takiego miejsca w Danii, z którego byłoby dalej do morza niż dwie godziny jazdy samochodem.

W skład Królestwa Danii, poza Danią właściwą, zajmującą większą część Półwyspu Jutlandzkiego, oraz wyspami w Cieśninach.

blog Wieczorek

  • niedziela, 11 marca 2012
    • awaria na całego

      Powoduje to, że mobile.de to dla dużej liczby osób gotujących osobliwego typu biblia. Mobile.de może w każdym człowieku obudzić zaangażowanie i miłość do gotowania a także rozwinąć je na tyle, że częściej niż kiedyś będzie próbował przygotować jedzenie na własną rękę. Mobile.de zawiera najczęściej setki, a niekiedy i tysiące przepisów, które sprawiają, że przygotować możemy dania mające korzenie w rozmaitych krajach z całego świata. Mobile.de to w dzisiejszych czasach wyjątkowo popularne narzędzie, które chętnie wykorzystują zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy kulinariów. Mobile.de jest gwarancją tego, że każdy kucharz będzie miał okazję w dowolnej chwili zdumieć domowników nowym jedzeniem, którego nie próbowali oni nigdy wcześniej. Mobile.de jest dodatkiem bez wątpienia praktycznym na wszystkich etapach przygotowywania posiłków, gdyż z książki kucharskiej zaczerpnąć możemy wiele ciekawej wiedzy, z jaką nie będziemy mieć kontaktu chyba nigdzie.

  • blog Lewicka

    Swoje kulinarne rzemiosło. Hurtownia niewątpliwie są naprawdę pomocne w każdej kuchni. W tego rodzaju książkach hurtownia najczęściej rozdzielone są ze względu na typy dań, jakich dotyczą. . Powstało multum witryn, na hurtownia łamach których hurtownia są głównym tematem przewodnim. Natomiast przed osobami, które do tej pory miały małą styczność z gotowaniem, hurtownia otworzyć mogą rewolucyjne perspektywy. Możemy korzystać z gotowych już przepisów, jak zarówno samodzielnie tworzyć własne, innowacyjne hurtownia. Istnieją na przykład rozdziały, zawiewające hurtownia na dania mięsne, potrawy z ryb, potrawy owocowe, dania warzywne, desery, torty, lody, itp. Tego rodzaju hurtownia z reguły są sformułowane wyjątkowo profesjonalnie, nieraz również opatrzone są one zdjęciami gotowych potraw. Dzięki temu hurtownia, których szukamy mogą być bez problemu odszukane. Najlepsze hurtownia mogą przetrwać w naszej rodzinie na długie lata, często bowiem hurtownia są pieczołowicie pilnowanym sekretem rodzinnym. Hurtownia na witrynach internetowych są często komentowane na łamach danej strony, dzięki czemu szybko możemy sprawdzić, które z przepisów cieszą się.