O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Dancehall

You Can Dance

A tańczę do piosenek takich wykonawców jak : Anouk, Lifehouse, Alaniss Morissette, Timbaland oraz Missy Elliott.

17:41, diana2525 , Żaneta Majcher
Link Dodaj komentarz »
Aneta Gąsiewicz

  

Imię: Aneta
Nazwisko: Gąsiewicz

Mam 20 lat i jestem studentką pierwszego roku w Wyższej Szkole Zarządzania. Tańczę odkąd pamiętam, zawodowo od 7 roku życia. Za największy swój sukces uważam udział w Mistrzostwach Świata w dancehallu na Jamajce w 2007 roku. Moją drugą pasją, zaraz po tańcu, jest muzyka. Przez całe życie po prostu tańczę...;)

1. Czy masz swoją ksywkę albo pseudonim artystyczny?

Nie.

2. Ile miałeś lat, gdy zacząłeś/aś tańczyć?

Tańczę, odkąd pamiętam. Zawodowo od 7. roku życia.

3. Na pewno ciężko pracowałeś/aś na swoje obecne umiejętności, czy kiedykolwiek pobierałeś/aś lekcje tańca lub trenowałeś/aś? Jeśli tak, to opowiedz o tym.

Na pierwsze zajęcia uczęszczałam w szkole podstawowej. Przez rok trenowałam zawodowo taniec towarzyski w klubie Feeling Tomasza Dorosza. Później zrobiłam sobie przerwę, aż do czasów.

Aneta Gąsiewicz - fun club . **

Sport 21. Tam trenowałam kilka razy w tygodniu i jeździłam na obozy. Do tej pory lubię pływać i jeździć na nartach, ale teraz, traktuję to tylko jak relaks. Wielokrotnie wygrywałam zawody w takich dyscyplinach jak: narty, triatlon, bieganie. Wiele razy reprezentowałam moje szkoły w zawodach w bieganiu.

7. Kto jest Twoim idolem, mistrzem, wzorem do naśladowania? Czy masz ulubionego tancerza/choreografa, którego taniec podziwiasz?
Jeśli chodzi o wzór do naśladowania i kogoś, kogo podziwiam, to jest to moja Mama. Natomiast, jeśli mówimy o tancerzu, to z pewnością byłaby to Ciara, która w każdym teledysku pokazuje, jak znakomicie umie tańczyć. Jeśli chodzi o dancehall, który na razie w Polsce jest mało popularny, to moją idolką jest Francuzka - Shisha, Mistrzyni Europy 2007 roku w dancehallu.

8. Czy ktoś z Twoich bliskich/rodziny również tańczy zawodowo/profesjonalnie?
Nikt w mojej rodzinie nie tańczy zawodowo. Moja mama należała kiedyś do Gawędy, ale to było dawno.

9. Czy masz na swoim koncie jakieś profesjonalne występy? Role w musicalach, pracę w teatrze, występy w teledyskach? Pochwal się:)
Występowałam w teledysku WSZ „Pierwiastek”, Onila „Mielno”, Liroya „Ta noc jest za długa na sen”. Brałam udział w wielu pokazach w klubach, np. w.

Ja i mój taniec ... - Onet.pl Blog


Nie.

2. Ile miałeś lat, gdy zacząłeś/aś tańczyć?
Tańczę, odkąd pamiętam. Zawodowo od 7. roku życia.

3. Na pewno ciężko pracowałeś/aś na swoje obecne umiejętności,czy kiedykolwiek pobierałeś/aś lekcje tańca lub trenowałeś/aś? Jeślitak, to opowiedz o tym.
Na pierwsze zajęcia uczęszczałam wszkole podstawowej. Przez rok trenowałam zawodowo taniec towarzyski wklubie Feeling Tomasza Dorosza. Później zrobiłam sobie przerwę, aż doczasów gimnazjum, kiedy zapisałam się do szkoły baletowej na ul.Moliera w Warszawie. Chodziłam na zajęcia z hip hopu oraz innych stylówtańca, takich jak: house, jazz, krumping, dancehall i taniec brzucha. Wwiększości były to zajęcia prowadzone w Akademii Isadory Duncan.

4. Jeśli miałbyś/miałabyś określić swój styl tańca, jakbyś go nazwał/a?
Głównie tańczę dancehall i hip hop, ale korzystam z elementów krumpingu, house’u, tańca brzucha, jazzu i funky.

5. Dlaczego akurat taniec? Co czujesz kiedy tańczysz? Co takiego wyjątkowego jest w tańcu? Taniecsam mnie wybrał. Odkąd pamiętam, uwielbiałam oglądać turnieje tańcatowarzyskiego i jazdę figurową na łyżwach. Potem, godzinami stałamprzed lustrem i próbowałam naśladować ruchy. Gdy już byłam starsza,dotarło do mnie, jak wielką radość sprawia mi.

taniec-życie

To polecam:
*The Vision - Engage The Noise (DJ Junior Radio Edit)   (mój faworyt :p )
*scooter - jumping all over the world
*SCOOTER - Nessaja (sentyment:* )

Polecam również obejrzenie filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=wDEdq3vDnWY&feature=related

Komentarzy: 3 Dancehall:) 2011-01-18  Dzisiaj naklikam trochę o moim  ulubionym stylu tańca:) Jest ta Dancehall. Styl wywodzi się  z Jamajki, powstał pod koniec lat 60. z klasycznego reggae. Dancehall jest jednak szybszy i żywszy:)
Uwielbiam te klimaty:) 
Jezeli chodzi o muzykę w tym stylu to polecam:

Tallib- "Bo to dancehall"
wszystkie kawałki Ivy Gueen
Busy Signal- "Step Out"
Elephant Man-"Throw your hands up (feat._rihanna)"
Beenie Man - King Of The Dancehall
Pachanga - Calienta 
:):)  
Więc wszyscy tyłeczki w górę... to nic trudnego:) Komentarzy:

Dancehall queen

...my car doesn't stop!

Chociaż jesteś tak daleko wiem, że w końcu spotkamy się.. ;)

Jutro wracają moje wariatki z zaśnieżonego południa. Jak dobrze, zwierzęciem typowo stadnim jestem i bez nich umieram. Wszystko wróci do starej formy, znów damy się podrywać rumunom i murzynom w dancehall'owych rytmach. Dancing queen!

W gruncie rzeczy źle nie jest. Lada moment załatwiam wyjazd na koncert Red Hotów, taak. Kolejne marzenie się spełni. I znów w ramach prezentu urodzinowego. O, ironio losu!;)

Fly with me, I can't quite make it alone...
A może umiem?
W.

Nowe, lepsze terytorium - Onet.pl Blog

6 smaczna czekoladka:)

17 XI 2010
dancehall queen

Jesień przyszła, nie ma na to rady. Taka prawda, moi drodzy czytelnicy i tę szaroburość za oknem trzeba po prostu zaakceptować, a nie narzekać na nią. W ogóle nie.