O czym chcesz poczytać na blogach?

Damnation

METALHEAD - Metal, Hard Rock, Rock & Blues News~! - bloog.pl

 

 

 

Po pięciu latach przerwy od bardzo udanego "Blackdoor Miracle" RAGNAROK zaprezentuje nam nową porcję Prawdziwego Norweskiego Black Metalu rodem z mroźnej północy. Nowy materiał został nagrany w studiu Endarker (m.in. MARDUK) i otrzymał tytuł "Collectors Of The King". Jak twierdzi wytwórnia Regian Records, album: "jest autentyczny, prawdziwy do bólu i oldskulowy".

Tracklista:

1. "Introduction"
2. "Stabbed By The Horns"
3. "Burning The Earth"
4. "In Honour Of Satan"
5. "Collectors Of The King"
6. "Eternal Damnation"
7. "The Ancient Crown Of Glory"
8. "May Madness Hunt You Down"
9. "Wisdom Of Perfection".

10. "Maze Of The Abyss" (tylko w wersji winylowej).

 

 

 

Gratis teledysk promujący poprzednie wydawnictwo grupy!

 

RAGNAROK - BLACKDOOR MIRACLE

  


RYAN.
ryan.bloody.ryan@gmail.com

(źródło: muzyka.interia.pl)Rzyg kulturalny | "Gorszy niż Wyborcza"

Zespołowi zmianę stylistyki i z powodu owej zmiany kręcić nosem. Tym bardziej że obrany kierunek zdaje się nie prowadzić na mieliznę, lecz ku nowym lądom, które warto eksplorować w przyszłości. Oby tylko z mniejszą niepewnością, bez strachu i z wyobraźnią. A tymczasem mogę jedynie stwierdzić, że nieprzeciętny zespół nagrał raczej przeciętną płytą, na której momentami słychać, że nie mamy do czynienia z byle jakimi grajkami.

Ocena: 7/10

PS: W wydaniu cd+dvd na “nadprogramowym” krążku znalazły się dwa dodatkowe utwory: “Pyre” i “Face in the snow”. Pierwszy mógłby się spokojnie znaleźć na wspomnianym już albumie “Damnation” z 2003 roku, a drugi to w moim odczuciu cieplejsza, bardziej “kolorowa” wersja “Isolation years” z “Ghost Reveries” (2005). Krótko mówiąc, oba są bardzo dobre i chyba tylko dlatego nie znalazły się w regularnym zestawie, że nie pasowały do reszty kompozycji.

Lista utworów:
1. Heritage 2:05
2. The devil’s orchard 6:39
3. I feel the dark 6:40
4. Slither 4:02
5. Nepenthe 5:39
6. Häxprocess 6:57
7. Famine 8:31
8. The lines in my hand 3:48
9. Folklore 8:19
10. Marrow of the earth 4:18
+ (dvd)
11. Pyre 5:34
12. Face in the snow 4:04

Dodatkowe informacje o.

Martwe Kwiaty - Onet.pl Blog

. . . my silent requiem for a dream . . .

30 January
O!
Piszę bloga.
*:

 
moja chcieć taki tatoo...
zamknięta w białym pokoju (20:38)
cisza

24 January
P.S. (damnation) - dreamer

Ciemna strona mikrofonu...

Się to usłyszeć od „Ghost of Perdition” aż po „Isolation Years”. Nie zdeklasuje to mojego opethowego numero uno, czyli Blackwater Park, ale zajmuje miejsce w samej czołówce. Po prostu kawał dobrego progresywno-metalowego grania z najwyższej półki. A to jak Ci goście przechodzą z ostrej, metalowej młócki do delikatnej niczym pupcia niemowlęcia gry na instrumentach. Cud, miód i orzeszki. A na zachętę – teledysk. Singiel z Ghost Reveries:

 

 

Dla fanów spokojniejszego grania polecam inne utwory z tego albumu lub cały longplay Damnation.

00:15, aladiah , W pracowni słowa i dźwięku
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 kwietnia 2008
W Polsce jest wiele mało znanych zespołów. Nie mówię teraz o totalnej szmirze i tandecie, lecz o twórcach muzyki, którzy sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągnąć nirwanę.

Weźmy na przykład taki Isis. W 2006 roku wydali nieziemsko (albo i ziemsko – jeśliby prześledzić genezę.

anywhere I lay my head - przemyślenia. - bloog.pl

.

                                                                         

'Something on your mind, dear?'
'What do you want? Wanna go back to the shit job, fuckin' condo world, watching sitcoms?    
 Fuck you, I won't do it.'
'Fuck damnation, man! Fuck redemption! We're God's unwanted children, SO BE IT!' (Tyler Durden)
.
.
.

agrest ownlog

:: agrest.ownlog.com

[170] oto w czym stęk


Link 01.01.2012 :: 19:31 Komentuj (2)


Nie jest tak źle, żeby ktokolwiek rozumny uznał moje potencjalne stękanie za zasadne. Stękając teraz bezskutecznie prosiłbym o to, co dostałbym bez stękania, w czasie gdy akurat byłoby zasadne. Pogarszać swojej sytuacji nie zamierzam, także zostało tylko nie stękać, wziąć głęboki oddech i zrobić w tym nowym roku to, co wiem że trzeba zrobić. A jeśli chodzi o odrobinę empatii... obejdę się smakiem.

Po cięższych albumach Opeth, pełnych piekielnego ognia, teraz mocno trzyma "Damnation". Obawiam się, że nigdy nie nagram nic tak dobrego. Obawiam się, że nawet nie spróbuję.


[171] bez Nietzschego (i nie chodzi o kwiatek)


Link 03.01.2012 :: 21:10 Komentuj (0)


Prawie wszystko już mam. Granatowy koszyk jest wypełniony zakupami do poziomu menisku wypukłego. Pozostało mi tylko odnaleźć krojone pomidory w puszce. Tylko gdzie mam ich szukać? Może na stoisku warzywnym? Nie-e, kretynem nie jestem. Tam są tylko świeże warzywa, bez puszek. Poza tym pomidor to przecież owoc, nieprawdaż? Skoro tak, to czemu pomidorów w puszcze nie ma pod tablicą na której widnieje napis "owoce w puszkach". "Bo nie każdy jest bo biol-chemie jak Ty bucu" - dla normalnych ludzi pomidor to.

whole-lotta-love blog

Jak mam to traktować. Rozmawialiśmy o tym. Bo przecież jakikolwiek związek nie wchodzi w grę, bo ... bo to tak strasznie daleko. Tylko,że po tych dwóch tygodniach już nie wyobrażam sobie,żeby Go mogło nie być. Dlatego we wtorek ja wsiadam w pociąg. Obiecał,że upiecze mi ciasto na przywitanie.

...nie przeczuwaliśmy,że w naszym życiu stanie się to najważniejsze, że nasze życie właśnie się zacznie po raz kolejny...

Cholernie Go lubię. I kiedy jest blisko, to czuję się szczęśliwa. Nie mogę się doczekać,aż się znowu zobaczymy. Tylko parę dni...

----------------------------------------
serdeczne pozdrowienia dla Pani o pseudonimie Damnation, którą miałam przyjemność poznać osobiście i wypić z Nią...butelkę 'Fanty' :)


by whole-lotta-love | 2005-08-25 19:45:02 | skomentuj! (6)


***
Zaczynam się martwić,że nad tym nie zapanuję. Ja nawet nie potrafię powiedzieć co w tej chwili czuję. On się śmieje i mówi,że po prostu znaleźliśmy w sobie branie dusze. Ja odpowiadam,że coś takiego zdarza się tylko w filmach i ewentualnie wenezuelskich telenowelach. Moja przyjaciółka powiedziała,że to nasze spotkanie było przeznaczeniem, ale my dobrze wiemy - przypadek. I wiem,że jest kimś, przy kim, nawet wtedy,kiedy nie wszytsko jest kolorowe,jest dobrze. I wiem.