O czym chcesz poczytać na blogach?

Dali

Zwierzaki - bloog.pl

Gra The Sims 2 Zwierzaki polega na opiece rodziną stworzoną przez nas. Można oprócz simów tworzyć m.in: Koty, Psy. Kupić możemy: Szynszyla, ryby i ptaka. Kupujemy rodzinie dom, i rzeczy. Zwierzęta musimy karmić, myć (uwaga! psy uciekają z wanny!) i karać kiedy narozrabiają (np. podrapią kanapę).Zwierzęta można uczyć sztuczek i bawić się z nimi. Można stworzyć sklep ze zwierzętami za co daję plus. Ogólnie Gra jest fajna.
Tyle ode mnie. Osobiście czekam na The Sims 3 Zwierzaki. Polecam grę The Sims 3 po zmroku, którą ja z moją przyjaciółką mamy. No nic, kończę i liczę na komcie!  Bye!


Dali Komcie (1) | Dasz komcia?

sztuka-puka

Że to wielka miłość, a Dali twierdził, że Gala – jego Gradiva, bogini zwycięstwa, jak mawiał – jest spełnieniem jego fantazji z dzieciństwa.

Dali i Gala

W 1932r. w konsulacie Hiszpani w Paryżu zawarli związek małżeński, a ich ślub kościelny odbył się w 1958, po śmierci Eluarda. Dziwny to był związek. Nie mogli bez siebie wytrzymać, ona biegała z jego obrazami po mecenasach i budowała jego sukces w Ameryce, on sygnował każdy obraz imieniem swoim i ukochanej. I żyli bez zbliżeń fizycznych, bo Dali – oprócz lęku przed pasikonikami – panicznie bał się kobiecych narządów płciowych. Podobno Dali i Gala tylko raz uprawiali seks; Gala (i jej znane nieposkromione libido) zaspokajała się, za przyzwoleniem męża, w ramionach innych mężczyzn.

Gala umarła w 1982 r.  Podobno na początku ich związku Dali obiecał, że zje ciało ukochanej po śmierci (co miało być dowodem miłości!), ostatecznie jednak ciało Gradivy zostało złożone w mauzoleum , w trumnie z żelaznym wiekiem, otoczonej białymi gipsowymi końmi oraz żyrafami Dalego.

Dali nigdy.

Grzechu kupa śmiechu...

            Poza pracą interesuję się sportem, lubię dobrą muzykę, dużo czasu poświęcam też na doskonalenie języka angielskiego i francuskiego.

            Liczę na zainteresowanie moją osobą i będę zobowiązany za odpowiedź na mój list motywacyjny.

 

 

z poważaniem:

 

Grzegorz [cenzura]

23:31, grerek
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 maja 2006
Grerek vs Salvador Dali

ressea.blogSalvador Dali i Nowy dzien 2008-02-04 20:58:18


Zagadka pragnienia: moja matka, moja matka, moja matka 1929 - Salvador Dali Wróciłam z Wawy,zarzad poznałam, przyjeto mnie bardzo miło,no bo jakby inaczej.mam super podwładnych w firmie,mysle ze partnerzy zewnetrzni tez okaza sie ok.!! Dzis szkolenie z sytsemu, przeszłam szybko i sprawnie.Rodzine odwiedzilam i nagadałam sie za wszytskie czasy.wczoraj milam kryzys i płakałam, w zwiazku z tym cholernym rozstaniem, z uwagi na sam fakt ze sie kolejny raz nie udało.Na szczęscie istnieje deprim, ktory doraznie biore.haha Nowe obowiązki, nowe doświadczenia, nowa Ja wewnatrz nowa siła.Zmiany sa duze juz nie bboje sie dentystki,mam urocza pania Doktor, ktora mnie upiekszy :);).Juz za tydzien.

ORTEGA ~ w poszukiwaniu duende - Onet.pl Blog

Występują: Antonio Canales, Sara Baras,Manolo Sanl car, A~da Gómez, Enrique Morente, Estrella Morente, RosaTorres Pardo, José Antonio Ruiz, Chano Dominguez, Francja-Hiszpania 2005
                          Ole!!!  

2
Gdyby jeszcze dało się gdzieś wyjechać ...

Trójkąt hiszpański

Niewielkie katalońskie miasto Figueres oraz dwie leżące w okolicy miejscowości Port Lligat i Pubol zdobyły sławę dzięki temu, że był z nimi związany jeden z najbardziej ekscentrycznych artystów XX wieku - Salvadore Dali.

słowotoki

Budynku z gigantycznymi jajami
na dachu i , oczywiście, z przedziwnymi dziełami wewnątrz. Warto dopowiedzieć,
że samo muzeum zostało zaprojektowane przez Dalego. Wyprawa na wystawę prac
tego szalonego artysty chyba najbardziej mnie kręciła, zwłaszcza że 2 lata temu
podczas pobytu w Pradze zabrakło mi pieniążków na  podziwianie i „szokowanie” się obrazami i
konstrukcjami Dalego, które naonczas zawitały do miasta nad Wełtawą. Wówczas
musiałam dokonać tragicznego wyboru między nim a Franzem Kafką. Dali nie
zawiódł i wywarł na mnie piorunujące wrażenie. To niezwykłe móc na własne oczy
zobaczyć dzieła znane dotąd tylko z albumów i zdjęć. Niestety, nie objawił mi
się tylko w rzeczywistości obraz, na którym najbardziej mi zależało, czyli „Płonąca
żyrafa”. No ale tego szukać należy w Bazylei. Muszę w tym miejscu dodać, że
Dali właśnie był jednym z pierwszych artystów, który utkwił mi w pamięci a to
za sprawą małej zielonej encyklopedii PWN,  którą to lubiłam się bawić