O czym chcesz poczytać na blogach?

Dagadana

dobranasza | polska dobra muzyka – Dobra Nasza

Się na koncert Ayo w ramach wrocławskiego WrocLove Fest. Tak wyczekiwałam tego wydarzenia, że zupełnie nie zwróciłam uwagi, iż tego dnia wystąpi na scenie nie tylko ona. Ku mojemu dużemu zaskoczeniu na wyspie słodowej koncert dał też zespół DagaDana. (Tak to jest, jak się nie czyta plakatów…) Ale może to i dobrze, bo zupełnie nieprzygotowana, w dodatku z nikłą znajomością repertuaru zespołu, mogłam niemal zupełnie obiektywnie podejść do ich występu. I tu bardzo duże pozytywne zaskoczenie. W radiowej Trójce słyszałam nie raz o tym polsko-ukraińskim trio, ale zawsze wnikanie głębiej odkładałam na później… A rzeczywiście jest co zgłębiać!

DagaDana- międzynarodowy zespół, który tworzą- Daga Gregorowicz (Poznań), Dana Vynnytska (Lwów) i Mikołaj Pospieszalski (Częstochowa), zupełnie rozłożył mnie na łopatki swoją oryginalnością, bo zdecydowanie są nie do zaszufladkowania – i to w nich najpiękniejsze. Ich muzyka bazująca na motywach ludowych, oprócz folku łączy w sobie głównie jazz i muzykę elektroniczną – każdy może znaleźć coś dla siebie. Z dużym poczuciem humoru bawią się muzyką na scenie miksując na żywo wokale, elektronikę a od klasycznej strony dodając miękkie głębokie brzmienia kontrabasu, pianina. Co mnie pierwsze ujęło to to, jak harmonijnie zgrywają.

Tomasz Wala "Tupack" Opalenica |Fakty i mity, Antyklerykalizm, racjonalizm, ateizm, relatywizm! Sterem, żeglarzem, okrętem...

жизнь это одна 2010-07-11

... болшая чёрная жопа. как долго ещё я ... уже не могу.

Skomentuj [1]

A teraz kiedy śpisz... 2010-07-10

... Idę w tango. A teraz kiedy śpisz idę w tan. ... Czyli Dagadana.
Skomentuj [7]

Przystanek do nieba... 2010-07-08

Niektórzy twierdzą, że do piekła. To zazwyczaj ludzie, którzy nigdy na Woodstocku nie byli.


30, 31 lipca i 1 sierpnia odbędzie się w Kostrzynie impreza, która pozwala poczuć się wolnym.


Dawka muzyki: http://www.wosp.org.pl/woodstock/kto_zagral


Dawka sztuki: http://www.wosp.org.pl/woodstock/akademia_sztuk_przepieknych


Dawka przyjaźni, niezwykłej i niezapomnianej atmosfery.


Miłość,.

News Murale - Murale w eSTeDe

Zeszłego roku. Gościliśmy wtedy artystów z różnych części kraju, z Warszawy , Bielska- Białej, Bydgoszczy i Gniezna. Tematem Murali były Postacie Kultury. Powstały portrety: Tarantino, Lema, Dalajlamy, Muchy, Sławka Kuczkowskiego, Osieckiej a także Historia Kina obrazująca takie sławy jak Chitchcock, Moneroe czy Flip i Flap.


Oprócz fascynujących prac i wspomnień pozostały również przyjaźnie. Dariusz Paczkowski (3fala) znany graficiarz i działacz społeczny objął patronat nad tą edycją Murali.

Tym razem przenosimy się na zewnątrz. Chcielibyśmy zaprosić do udziału artystów / graficiarzy, którzy nie boją się zmierzyć z dużą powierzchnią.

Festiwal Wyobraźni to jednak nie tylko Murale. Tłem dla twórczości artystów naściennych będzie muzyka takich wykonawców jak Dagadana, CGB czy ONZ a także spektakl „Anielicje” Kliniki Lalek.

panorama_kultur

Wszak nie zostawia się tak po prostu czegoś, czemu poświęciło się kilka lat życia i to tych najlepszych.

Mam nadzieję, że już wkrótce znajdzie się ktoś, kto nada Panoramie nowego impetu. Być może będzie to oznaczać całkowitą zmianę formuły portalu - a może nie - ale przecież właśnie "zmiana to życie a życie to zmiana", jak mówi czeskie powiedzenie.

Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia w przyszłości.

Sławomir Wójcik

Tagi: Panorama Kultur
23:18, panoramakultur , Różne
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 czerwca 2010
DAGADANA & Karimski Klub

DAGADANA & Karimski Klub [plakat], originally uploaded by Panorama Kultur.

8 urodziny Coffee Karma
26 czerwca 2010
Plac Zbawiciela , sobota, godz. 20:00

Tagi: Dagadana Karimski Klub
20:08,