O czym chcesz poczytać na blogach?

Czytania

Sentencje, życzenia,aforyzmy, do pamiętnika i na kartki . - Onet.pl Blog


01 czerwca 2006
Szybkie czytanie
Szybkie czytanie wymaga dużo praktyki i systematyczności. Ta publikacja zawiera 8 zestawów ćwiczeń, dzięki którym szybkie czytanie stanie się dla Ciebie czymś zupełnie naturalnym

Systematyczne ćwiczenia to najlepszy sposób na szybkie czytanie

Nie trzeba chyba mówić, że "nieużywany mięsień zanika". Tak samo jest z szybkim czytaniem, dlatego też musisz pamiętać, że:


Jeśli nie trenujesz szybkiego czytania, to stracisz tę umiejętność owiele szybciej, niż ją zdobyłeś. Ta zasada sprawdza się zawsze iwszędzie.

Potrzebujesz nie tylko "suchej" teorii, ale przede wszystkim systematycznej praktyki z wykorzystaniem sprawdzonych ćwiczeń.

Zdobycie potrzebnych Ci materiałów może kosztować Cię od ok. 500 zł do 2 tys. zł na stacjonarnym kursie szybkieczo czytania.
  Tutaj pobierz darmowy fragment ksiażki
saba
16 komentarzy

Zdaj Egzamin | Jak Zdawać Egzaminy i Szybko Się Uczyć

Tagi: jak się uczyć, nauka w praktyce, szybka nauka, wywiad

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

bezplodni

Być w stu procentach usatysfakcjonowany ze swojego życia.  Czy się tak da? Nie wiem. Ja biorę życie takim jakim jest. Oczywiście czasem budzi się bunt. Jestem z natury buntownikiem. Nie lubię kiedy coś idzie nie po mojej myśli ale tez staram się nie być egoistką.

Chciałabym, żeby mój xxx był ze mnie dumny. Żeby kochał mnie zawsze i bez względu na wszystko. Chciałabym, żeby nigdy nie miał wątpliwości. Żeby kochał nasze dziecko najbardziej na świecie. Chciałabym, żeby był cudownym tatą. Ja nie miałam ojca ale wiem jaki on powinien być. Oczami wyobraźni widzę go bawiącego się z maleństwem na placu zabaw. Widzę jak uśmiecha się do niego, czyta mu bajki na dobranoc i chodzi na spacery. Widzę jak czule go przytula kiedy zrani się w kolano. Widzę jaki jest dumny kiedy maleństwo po raz pierwszy mówi do niego „tato”. ..

TATO” ….

Wymawiam to słowo i nie mam wspomnień. Ojciec nigdy nie powiedział, że mnie kocha, a przynajmniej nie pamiętam. Nigdy nie otarł mi łez kiedy było mi źle. Nigdy nie dał dobrej rady. Nie udowodnił że kocha. Nie wiem… jak można nie interesować się własnym dzieckiem? Jak można spać spokojnie nie wiedząc, czy twoje dziecko jest zdrowe? Czy jest szczęśliwe,a może wręcz przeciwnie, potrzebuje wsparcia. Nie mieści mi się.

ania.do.czytania

40 stron nut (które pewnie i tak się nie przydadzą,      bo nie zagramy projektu - za mały skład)
NIE spóźniłam się na pociąg!
NIE było mi za ciepło ani za zimno w/w śroku lokomocji!
NE zmarnowałam wieczoru, bo spędziłam go w miłym gronie!
NIE zapmniałam zmyć lakieru do paznokci!

To naprawdę był dobry dzień. A poza tym wypiłam winko, bo już od środy Wielki Post, a wraz z nim Wiekie Postanowienia:
ZERO Alkoholu,
ZERO Fajek,
ZERO Słodyczy.

Hardkorowo ambitnie.
Ale podołam. Nie pierwszy, nie ostatni.
Dam radę.

Ja nie dam?
Dam!
Ania da radę.Bo? Wiadomo...

Do czytania jest Ania :)
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi: życie radość postanowienia
Komentarze (0), Dodaj

..:bezsenność usypiająca rozum:..

piątek, 17.lutego.2012, 09:39
Dziś w nocy znowu pisałam, lecz internet się wyłączył, zanim cokolwiek opublikowałam (wymysł mojego taty na oszczędzanie ;)):
" Znowu nie mogę zasnąć. Miałam ambitny plan, żeby położyć.

Nicola M.


Jak to dziwnie tu. Tak spokojnie. Nastrojowo.

Dziwowo że pamiętałam jeszcze hasło xD
Więc, postanowiłam dać o sobie znać. Helooł. Jestem, żyję i dobrze się mam. Z nowości, proszę państwa tyle, że przytyłam ze cztery kilo i wydaję z siebie odgłosy z rodzaju: 'oretycotobędzie'.
Osz ty, te nałogi pogrążają człowieka.
Ale nic. Wakacje. Smutnawo, żalowo, tęskno. Za tym co było i wrócić nie może. TĘSKNIĘ MÓJ GIMNAZJONIE!.
A tak na marginesie, to zaczęły się wakacje.
Wracają z sentymenciarstwa stare czasy bo jestem przerażona i pod wrażeniem jak bardzo człowiek może zdurnieć (a wiem to z autopsji), kiedy czyta cztery książki rocznie. Boże.
Jak ja mogłam być taka głupia, myśląc że uda mi się nadrobić w JAKIKOLWIEK sposób te zaległości, przenałogowany czas i stracone możliwości. No jak?!

Dlatego ogłoszam wszem i wobec, że, co następuje: BIORĘ SIĘ ZA SIEBIE; NARZUCAM SOBIE SAMODYSCYPLINĘ; PODEJMUJĘ WALKĘ Z NAŁOGAMI [no może nie wszystkimi... nie rozpędzajmy się aż tak].

Stare czasy wracają, o taaaak ... mhrauuuu? :>

... czyli czytanie książek do świtu, mdlenie w kościele, dalsze czytanie i czytanie i czytanie i czytanie i czytanie i czytanie i czytanie. Do świtu. Do mementu, o wiele dalszego od śpiewu.

nauka i edukacja

Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | Warto odwiedzić
RSS
czwartek, 23 września 2010
Kursy szybkiego czytania

Według statystyk przeciętne możliwości szybkiego czytania zwykłego człowieka wynoszą zaledwie około dwustu słów na jedną minutę. Jednakże od szybkości czytania zależne jest w wielkim stopniu tempo pojmowania informacji. Po kursach szybkiego czytania zdolności człowieka mogą się zwiększyć średnio o 10 razy! Ważne jest również to, że człowiek nie traci nic z pojmowania czytanego tekstu. Warto więc zapisać się na kursy szybkiego czytania, ponieważ są one najbardziej opłacalną inwestycją w siebie. Po kursach szybkiego czytania można znacznie więcej zdołać zrobić. Alternatyw nauki szybkiego czytania jest naprawdę bardzo wiele. Zawsze można wykorzystać stacjonarne kursy i jest to najbardziej popularna metoda. Kursy zwykle trwają od 42 dni do nawet kilku miesięcy. W skład kursów wchodzą cotygodniowe.

absentminded

Że  jest coś lepszego do ,,palenia”. Co prawda jest o wiele droższe, mniej dostępne i nielegalne przede wszystkim.  Podobało mi się. Mam jednak wyrzuty sumienia. Tak, tak. Zawsze je mam po zrobieniu złej rzeczy.

Uważam, że każdy niezależnie od tego jak bardzo konserwatywne poglądy wyznaje, powinien spróbować. Z czystej ciekawości. W życiu trzeba poznać wiele zakazanych rzeczy.  Żyjemy po to aby co dzień odkrywać coś nowego. Inaczej byłoby po prostu nudno. Nie mówię, że będę teraz nałogowym ćpunem i że sięgnę po cięższe narkotyki. Nie. Musiałam spróbować, po prostu musiałam…

 • Napisane w kategorii:
  • Bez kategorii
 • Tagi:
  • miłość,
  • pierwszy,
  • raz,
  • szkola,
  • życie

:)

 • Napisane 15 Grudzień 2011 o 19:51