O czym chcesz poczytać na blogach?

Czołg

Blog InTankWeTrust

Kawałka klozetu (poważnie). Było zacnie, i pozwoliło oderwać się na chwilę od rzeczywistości.

Komentarzy: 2 Czołg podstawowy 2011-03-06 Dzisiejszy wpis niemal po całości będzie poświęcony broni pancernej. Osoby niezainteresowane ową tematyką nie muszą czytać dalej.

Dokładnie rzecz biorąc zastanawiałem się dziś nad zagadnieniem czołgu podstawowego.
Czołg podstawowy, jak sama nazwa wskazuje, jest podstawowym czołgiem dla danej armii, która będzie stosować wyłącznie różne wariacje owego czołgu. W praktyce wygląda to dziś nieco inaczej, choćby w Polskich Siłach Zbrojnych: PT-91, T-72, Leopardy i takie tam. Wszystkie wymienione modele to czołgi podstawowe. I tak jest w większości armii świata. Niby czołg podstawowy, ale nie ma ograniczenia do jednego modelu. Do niedawna mogłoby to komplikować sprawę zaopatrzenia w amunicję, jednak uzbrojenie jest w wysokim stopniu zunifikowane.

Nieważne.

Teraz.

gry strzelanki - bloog.pl

Która mi osobiście bardzo się spodobała bo to gra która dodatkowo bardzo się wyróznia pod względem grafiki na tle innych gier . Gra dziki zachód to typowa  ostra strzelanka online ,gdzie ty jako szeryf strzelasz z pistoletuPodziel się:
Tagi: gra dziki zachód, dziki zachód, szerys, strzelanie z pistoletu, strzelanie do przestepców, ucieczka z więzienia , strzelanie do więźniów , gry strzelanki, strzelanki, strzelanie online, gry online, gry, gra

Gra z czołgiem

środa, 19 października 2011 15:23

Gra czołg to jedna z lepszych strzelanek w jaką ostatnio grałem . Gra czołg to gry online gdzie możemy sterować prawdziwym czołgiem jadącym  podczas działań wojennych ,a naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich wrogów .  Gra czołgiem  z racji tego ,że jest to klasyczna gra.

anitx blog

Produkcji. Według ich obliczeń Niemcy produkowali 245 czołgów miesięcznie w okresie od lata 1940 do jesieni 1942.

Okazuje się, że metoda oparta na numerach seryjnych była bardzo dokładna. Ujawnione po wojnie niemieckie dokumenty stwierdzały, że Rzesza produkowała miesięcznie 246 czołgów – o jeden więcej niż oszacowano statystycznie i aż 80% mniej, niż oszacowano tradycyjnymi metodami.

Oto uproszczona wersja rozumowania, które doprowadziło do takiego wyniku. Całość można znaleźć na Wikipedii.

Załóżmy, że analityk wywiadu dysponuje kilkoma numerami seryjnymi przechwyconych czołgów.  Jak oszacować całkowitą liczbę czołgów?

Analitycy wpadli na pomysł, że najwyższy numer spośród przechwyconych czołgów mógł być użyty do obliczenia całkowitej liczby czołgów. Załóżmy także, że czołgi są numerowane kolejno od 1, 2, 3, …,  N gdzie N oznacza całkowitą liczbę wyprodukowanych czołgów.

Wyobraźmy sobie, że przejęto pięć czołgów z numerami seryjnymi 20, 31, 43, 78 i 92. Dysponujemy zatem próbką składającą się z pięciu elementów

Blog Paragon2010

Bojowy łamał teraz na polecenie Moskwy kark własnemu narodowi. Gustlik musiał zawrócić. Zmarł dwa lata później w wieku 69 lat nie zobaczywszy Polski.

Grigorij

Grigorij Saakaszwili, Gruzin, w cywilu mechanik, przydzielony do LWP jako kierowca czołgu. Ten sympatyczny brunet przez cały film bawił nas swoimi problemami z opanowaniem języka polskiego, a przede wszystkim kłopotami sercowymi. Grigorij kochał się w każdej napotkanej na szlaku bojowym dziewczynie. Bez wzajemności. Na weselu Janka i Gustlika czuł się źle.
Wojna skończyła się, koledzy z czołgu znaleźli sobie żony. Jak pamiętamy, między jednym a drugim tańcem Grigorij oświadczył się Lidce Wiśniewskiej, polskiej telegrafistce. Lidka, zrozpaczona definitywnym odrzuceniem przez Janka, niemal wymogła na Gruzinie oświadczyny. Zgodziła się nawet wyjechać do Gruzji. Czwartego dnia po weselu, po.

pustynnaburza| e-blogi.pl

pustynnaburza
Sukces 2012-01-18

Jak się okazało... czołg jeździ. Koła zakupione w OBI wytrzymały ciężar nasz i całej konstrukcji. Jeździ się bosko. Dzisiaj skończyliśmy nadwozie. Pozostało tylko malowanie. Jutro prawdopodobnie będzie dziewiczy rejs. Rano dokonamy kilku poprawek i w drogę na koncert KABANOSA, bo to dzięki nim powstał ten czołg.


 


"zbuduję czołg, zrobiony z części dwóch..."


 


 


"my czterej pancerni..."

Skomentuj [0]

Dzień drugi - czyli Bob budowniczy... 2012-01-12

Dzisiaj próbę, która miała być poświęcona na dom dziecka przeznaczyliśmy na.

spóżniony szlak '44 / '09 - bloog.pl


"...Wielka i potężna barykada, która oddziela nasze pozycje na Gęsiej od ziemi niczyjej, rozciągającej się między murem "Gęsiówki" a nami, okazała się bardzo łatwa dla naszej "Pantery", która przetoczyła się po niej jak po śmietnisku żelaznych odpadków i jedynie do łoskotu motorów i jazgotu karabinów maszynowych dołączył się hałas miażdżonego muru, trzask łamanych desek i szyn żelaznych. "Pantera" jest już na wysokości drugiej barykady, którą bierze równie łatwo, jak i poprzednią. Po sforsowaniu pierwszej barykady Niemcy zorientowali się, że to nie ich czołg - rozpoczęli silny, choć niezbyt skuteczny ogień broni maszynowej. Czołg odpowiedział strzałami z działa, skierowanymi na wieże strażnicze. W tym samym momencie pluton "Felek" z okrzykiem "hurra!" ruszył do szturmu biegiem w kierunku pierwszej wieży. Niemcy usadowieni w "bocianach" stawiali jednak dosyć silny opór. Po zdruzgotaniu żelaznej bramy czołg otworzył drogę do natarcia w głąb obozu. Pod jego osłoną żołnierze z ppor. "Giewontem" przebiegają i zajmują nowe pozycje, już wewnątrz "Gęsiówki". Rozpoczyna się obustronny gwałtowny ogień broni maszynowej. Jednakże decydujący jest ogień działa.