O czym chcesz poczytać na blogach?

Człowiek z blizną

Filopoloath's Blog

Podstawy dalszego rozwoju kina gangsterskiego. O ile „Człowiek z blizną” De Palmy jest unowocześnioną klasyką, to pokazany ( poza konkursem) w Wenecji film „Nietykalni” uznany zostaje za dzieło sztuki, nobilitując zarówno samego twórcę jak      i gatunek. O wartościach artystycznych „Nietykalnych” świadczy choćby nawiązanie do „Pancernika Potiomkina” Eisensteina. Jako miejsce spotkania dwóch tradycji De Palma wybiera.Gatunku. W „Nietykalnych” De Palma unieważnia opozycję western – film gangsterski, korzysta także z filmów już istniejących, bazując na podstawowym wzorcu i tworząc ich kontynuację, jak w przypadku „Człowieka z blizną”.  Reżyser kreuje swego bohatera na metaforę Ameryki lat osiemdziesiątych. Miami zatopione  w ferii barw, w kolorach jasnych, afirmujących, żywych – jawi się jako raj na ziemi, nadając krajobrazom nieco.W konflikcie z poprawnym życiem obywatelskim. Czarną baśń De Palmy rozpoczyna scena deportacji na łodziach, charakteryzująca się chaotycznym, niezrozumiałym, onirycznym, obrazem – fleszem i zamknięciem oczu przez człowieka ogarniętego zawrotami głowy. Scena ta obejmuje cały film wielką metaforą snu. Oglądamy obraz psychoanalizy ciemnych stron duszy bohatera rzutowanej w narkotyczno – halucynacyjny obszar świata wielkiej przygody..

Gamoń

Mojego jakże pięknego i barwnego życia;) Mam oczywiście szczególnie ulubionych twórców, ulubione płyty itp. ale jest tego dość dużo. Może wymienię w tym miejscu tylko Tupaca, który był, jest i będzie najlepszy. No i z polskich wykonawców- Kaliber 44, Paktofonika, SLU, Indios Bravos, WWO...Tak pisząc o muzyce przypomniało mi się, że istnieją też filmy. Rzuce tutaj pewne nazwiska, hasła i tytuły, które dadzą bardziej obeznanym w.Jean Reno, Martin Scorsese, Sergio Leone, Francis Ford Coppola, Quentin Tarantino-tyle nazwisk. Pora na tytuły: "Ojciec chrzestny(trylogia)", "Chłopcy z ferajny", "Prawo Bronxu", "Człowiek z blizną", "Dawno temu w Ameryce", "Leon zawodowiec", "Taksówkarz", "Bulett", "Rocky(seria)", "Powrót do przyszłości", "Czas apokalipsy: Powrót",.

Inaczej. A jeśli mam nad czymś ironicznie poubolewac dla tradycji to...sam nie wiem. Powiedzmy, że jest mi przykro, z powodu, że pewna "ważna osoba" złamała sobie rączkę(dobrze, że lewą-bo jak by się ten człowiek drapał po...głowie)

Nara i POZDRO DLA EKIPY, Z KTÓRĄ LATAŁEM PO MIEŚCIE 

Popieprzone Życie Steve'a Fishera

Znowu patrzę. widzę Ciebie. siadaj obok. dzień dobry, marzę że przed nami czas jeszcze. conajmniej siedem milionów osiemset osiemdziesiąt cztery tysiące minut. nie płacą mi od słowa. szkoda. umrze dziś człowiek z blizną. ja popatrzę. Steve wziął do ręki kartkę i spojrzał na zapisane słowa zastanawiając się, czy to co napisał wyraża jego aktualny stan, czy jest dobre, nie zdążył jednak dojść do żadnych wniosków ponieważ.Style="color:#000000;">“zawsze bałem się że obudzę się w trumnie. Paznokciami wgryzając się w drewno, krzycząc rozpaczliwie, wykorzystam pozostałości tlenu, który dawał mi nadzieję. Ten dźwięk, który wydaje z siebie człowiek, któremu zabrakło powietrza przyśnił mi się dziś w nocy. Wstałem. Rozejrzałem się. Pusto. Duszno. Ugotuję dziś brokuł. Jeden. Bo ja jestem jeden. Lubię gdy jest pusto, a duszno mi gdy nie jest pusto. Dziś.

alex.

Niepoetyckim umysłem odczytać wszystko między wersami. skończy się tym, że przeczytam starych pryków, a kokretnie trzecią ich część. do czego do doprowadza pare poschizowanych rymów. ściągam trochę pfk, czas nadrobić zaległości... kiedy ta płyta wychodziła pastwił się nad moją mózgownicą demon kindermetaloski - co spowodowało całkowite ominięcie wszelkiej twórczości beatowej. nadrabiam. szybko. i, mam nadzieję, głębiej niż. zastanawiam się, czy się nie wbić na jakiś kurs taneczny, a co? nawet coś się od lutego zaczyna w piasecznie. znając życie będę się zastanawiać tak długo, aż będzie za późno.

i fajny film widziałem: człowiek z blizną. z alem pacino. rulezik. tylko muzyka chujowa.

tyle, nie chce mie się więcej pisać.


Link 22.01.2006 :: 23:21 koment? (2)
.

dziwny nastrój. zapalam kadzidło, i.

just-a-momente - Onet.pl Blog

0 komentarzy

12 lutego 2008
...

Jakoś dziwny dzień mam za sobą...

Jakoś takie wszystko na opak...


19 lutego 2008
Człowiek z blizną

I znowu mi mojego Mistrzunia zabito;(