O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Człowiek

Treści refleksyjne dla trzeźwiejących alkoholików

Lenistwa, popędów), od subiektywnych przekonań (myślenie „pozytywne” lub myślenie katastroficzne), od emocji (ucieczka od bolesnych emocji albo bierne uleganie emocjom), od nacisków środowiska (robię to, co tak zwana większość, bo sam nie wiem, kim jestem i po co żyję), od określonych osób czy rzeczy (np. pieniądze, władza).

Punktem wyjścia w rozwoju duchowym jest odwaga stawiania sobie podstawowych pytań: o sens życia, o hierarchię wartości, o normy moralne, o ideały i aspiracje. Stopień duchowego rozwoju może być weryfikowany w oparciu o kilka podstawowych kryteriów. Pierwszym z nich jest sposób rozumienia własnej cielesności oraz postawa wobec ciała. Dojrzały duchowo człowiek nie redukuje siebie do sfery cielesnej, ani nie ulega dyktaturze ciała. Przeciwnie, jest zdolny do świadomego kierowania tą sferą w taki sposób, by wyrażała ona odpowiedzialną miłość wobec siebie i innych ludzi. Po drugie, dojrzałość duchowa jest weryfikowana w oparciu o sposób rozumienia i odnoszenia się człowieka do własnych przeżyć emocjonalnych. Dojrzały człowiek nie ucieka od bolesnych emocji, ani się im nie poddaje. Podejmuje decyzje w oparciu o miłość, prawdę i odpowiedzialność, a nie w oparciu o doraźne stany emocjonalne. Równie ważnym sprawdzianem dojrzałości duchowej jest postawa wobec myślenia. Dojrzałość duchowa to świadomość, że istnieje ścisły.

Love and Light - Onet.pl Blog

 
76. Jeśli podąża za funkcją poszerzania duchowej wiedzy, jest wtedy potężnym instrumentem twórczego porządku.
 
77. Duchowe nauki wiążą się z rozprzestrzenianiem poznania, prawdy, wiedzy i miłości, z tym co wieczne nieśmiertelne i trwałe, tym co przezwycięża śmierć, rozprzestrzenia światło i wciela w sobie równowagę mądrości i miłości, dotyczą pokoju, który przekracza wszelkie zrozumienie.
 
78. Każdy człowiek myśli że wie, co oznacza pokój, sposób w jaki to wie jest zgodny z ludzkim doświadczeniem.
 
79. Ale zrozumienie mądrego pokoju nieskończonej egzystencji, ducha, nieśmiertelnej Kreacji, przekracza jego ludzkie pojęcie.
 
80. Dzieje się tak dlatego, że jest więźniem fałszywych religijnych nauk i rzeczy materialnych, które wstrzymują w nim rozumienie wewnętrznego doświadczenia.
 

Człowiek przecież może więcej, może dużo lepiej – otóż to...


Koń Gedymina
Wilk Gedymina (założył hotel, tudzież - sieć hoteli)

Hej Hej sokoły
omijajcie góry lasy pola kościoły

Nienormowana długość podpaski

Spojler

Pierożek z mięsem
(Pierożki właściwie)

i ona:
"odziana tylko w skórę wilka i grozę budzący dźwięk słowa -"
RÓŻOWA

"Znowu jesteśmy ostatnie"

Jakże kozacko. 

:))
 

skomentuj (0)

15. 2008-05-17 10:48:54

Republika Zarzecza
Kontytucja:

1. Człowiek ma prawo mieszkać obok Wilenki, a Wilenka płynąć obok człowieka.
2. Człowiek ma prawo do gorącej wody, ogrzewania zimą i dachu z dachówki.
3. Człowiek ma prawo umrzeć, lecz nie jest to jego obowiązkiem.
4. Człowiek ma prawo się mylić.
5. Człowiek ma prawo być niepowtarzalnym.
6. Człowiek ma prawo kochać.
7. Człowiek ma prawo być niekochanym, aczkolwiek niekoniecznie.
8. Człowiek ma prawo być nieznaczący i nieznany.
9. Człowiek ma prawo do leniuchowania lub nicnierobienia.
10. Człowiek ma prawo kochać kota i opiekować się nim.
11. Człowiek ma prawo opiekować się psem, dopóki śmierć jednego z nich nie.

Największa Miłość

Się Twych wymagań, lecz któż Ci się oprze?
Aby przyszło Twoje Królestwo, a nie moje,
Aby Twoja wola się stała, a nie moja,
Pomóż mi powiedzieć TAK.

M.Quoist

22:55, leanda , Modlitwy
Link Komentarze (1) »
niedziela, 18 września 2005
Uśmiech

POWTARZAĆ NA GLOS, CO GODZINĘ, PRZED LUSTREM

1. Pan Bóg mnie stworzył po to, abym był szczęśliwym człowiekiem!!!

2. Moim powołaniem jest RADOŚĆ!!!

3. Już dzisiaj mogę być radosny i dawać innym swoja radość!!!

4. Dlatego od dziś zacznij – żaden dzień nie minie bez UŚMIECHU!!!

5. A zatem nie bądź SMUTASEM – teraz uśmiechnij się!!!!!!!

Ordynator Kliniki Smutasów Dr. Jezus

 

NAJMNIEJSZY UŚMIECH NA USTACH... Rozwesela serce Podtrzymuje dobry humor Pielęgnuje pokój w duszy Pomaga do zdrowia Dodaje powabu twarzy Nasuwa łagodne myśli Daje natchnienia do dobrych czynów

UŚMIECHAJ SIĘ DO SIEBIE... tak długo aż zauważysz, że ponurość i surowość ustępują z twej duszy.

UŚMIECHAJ SIĘ DO.

gorski-szlak blog

Jego nieszczęście, kiedy umysł i iluzja świata znikają, małe ego zostaje całkowicie wymazane. Mówię to z własnego doświadczenia.

Asztawakra z zachwytem obserwował urzeczywistnienie Dżanaki. Postanowił jednak sprawdzić głębię transformacji umysłu króla. Rzucił mu więc wyzwanie w następujących słowach:

Skoro poznałeś siebie jako jedyną, niezniszczalną jaźń i jesteś zanurzony w błogim spokoju, dlaczego wciąż odczuwasz pragnienie gromadzenia bogactw?

Jakże szybko zachłanność unosi swą głowę gdy, nie znając blasku prawdziwego złota, omyłkowo bierzemy lśniącą skałę wysadzaną miką za coś prawdziwie wartościowego. W podobny sposób w umyśle człowieka pogrążonego w iluzji i nieświadomego splendoru wiecznej jaźni, rodzi się niemądre pragnienie posiadania, wywołane iluzorycznymi przedmiotami świata. Lecz dlaczego ty, który poznałeś siebie jako najwyższą pełnię, w której wszechświaty pojawiają się jak fale na oceanie, wciąż szaleńczo uganiasz się za przedmiotami tego świata? Skoro uświadomiłeś sobie, że jesteś przepiękną, najczystszą świadomością, jak możesz wciąż przydawać jakąkolwiek wartość przedmiotom zmysłów i pozwalać by cię zniewalały? Czyż to nie dziwne, że trwając w najwyższej niedwoistości i pragnąc wyzwolenia, wciąż ulegasz żądzom i próżnym miłostkom?

Z kim można porównać.

ufaj-panu

Ruchu Palikota miała miejsce na posiedzeniu Komisji Kultury.
Anna Grodzka: „(…) Pan Tadeusz Rydzyk …”
Jan Dziedziczak: „Protestuję – ksiądz Tadeusz Rydzyk”
Anna Grodzka: „W języku polskim wyrażenie pan nie jest obraźliwe”
Jan …

Mt 6,1

tamlin blog

Że modlisz się, aby to moja wola była wypełniana... A jeżeli tak ma się stać, musi się to zacząć od tych, ktorzy się o to modlą... Na przykład od ciebie...
Człowiek: No, dobrze. Myślę, że rzeczywiście mam jakieś zahamowania... Teraz,
skoro o tym wspomniałeś, mógłbym wymienić jeszcze trochę innych...
Bóg: Ja też.
Człowiek: Dotychczas o tym wiele nie myslałem, ale naprawdę chciałbym się tego wszystkiego pozbyć. Chciałbym, wiesz, być naprawdę wolny...
Bóg: Dobrze. Teraz zaczynamy do czegoś dochodzić. Będziemy pracować razem - ty i ja. Niektóre zwycięstwa naprawdę można osiągnąć. Jestem dumny z ciebie!
Człowiek: Słuchaj, Panie, muszę już kończyć. To trwa o wiele dłużej, niż zwykle."Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj"
Bóg: Powinieneś trochę zredukować tego chleba. Masz już od niego nadwagę...
Człowiek: Hej, co to ma być? Dzień krytykowania? Oto ja się modlę, spełniam swoje chrześcijańskie powinności, a Ty zupełnie niespodziewanie mi przerywasz i wypominasz mi wszystko, co robię!
Bóg: Modlitwa to niebezpieczna rzecz. Można wstać od niej zmienionym... no wiesz... To jest właśnie to, co staram się ci powiedzieć. Wzywałeś mnie, i oto jestem. Teraz już za późno, aby przestać. Módl się dalej, jestem zainteresowany.

Człowiek z blizną

ppf-pf.blog

Zdają się widocznie tego nie dostrzegać, czy raczej naumyślnie przymykają na to oko. W Polsce od chwili odzyskania pełnej suwerenności i proklamowania niepodległości zaobserwować można ten sam schemat. Władza przechodzi z rąk do rąk, od Lewicy do Prawicy. Rządzący wzajemnie obarczają się winą za obecny stan, jednak nie podejmują żadnych faktycznych kroków w celu poprawienia tej sytuacji. Tymczasem kraj, a wraz z nim jego obywatele.

2004-08-20 09:52:07


Mężczyźni od lat budowali świat pod siebie. To oni stanowili o jego sile i potędze, to oni tworzyli nowe ustroje, to oni byli wojownikami i to oni okupowali nieraz krwią i blizną swoje przekonania. Dziś na czołową rolę w społeczeństwie starają się wyjść kobiety. Zakładają związki, organizacje, same nazywają się feministkami. No właśnie feminizm, czy to nie jest ruch w stosunku do.

Nawet jeśli realizowane, są nieadekwatne do tego, co jest niezbędne. W szkołach już nie uczy się patriotyzmu, nie szerzy się cnót obywatelskich i wszystkiego, co potrzebne, aby absolwentem szkoły był wykształcony młody człowiek, dążący, ponad dobrem swoim, do dobra Ojczyzny! Polskie szkoły stały się obrazem nędzy i rozpaczy, nie ma się co łudzić, by uczniowie (np. przez przekłamane samorządy szkolne) mogli coś zmienić. Zmiany.

Jestem tu tylko na chwilę

Szczypią mnie oczy. Podobno od komputera. Jest w tym ziarno prawdy, jak w każdej bajce, ale to chyba nie jest jedyny powód. Może miałam rację, myśląc rano, że miło by było zostać w łóżku dłużej? Tak do 11... Jestem głodna...
Postanowiłam znowu spróbować walczyć z uzależnieniem od cukru. Wiem, brzmi śmieśnie. Ale wcale nie jest tak zabawnie, kiedy ciastka są.Dzieckiem. W końcu zabiła tylko siebie. 
Dziewczynka ma czternaście lat. Jest naprawdę śliczna.
Przed oczami miałam obrazki z mangi Cut. Zawsze zadziwiało mnie szczęśliwe zakończenie w życiu chłopaka z blizną, po tym, kiedy matka próbowała go zadźgać. Powinien być bardziej skrzywiony.
Dzisiaj nastąpił strasznych rzeczy ciąg dalszy. Jako pierwsze przyszły dwie, z trzech sióstr. Najmłodsza od.O pracy, szkole, robi się bezcelowe. Jeśli je dodać, staje się trudne i nieciekawe. Wszystko pewnie z braku marzeń. Może gdyby istniały potwory, jasne i wyraźne, z którymi trzeba by walczyć. Tylko, że walcząc, człowiek musi się zranić i jeśli nie umrze pierwszy, zobaczy śmierć innych. Chwilowo w mojej wizjii świata zagościłą myśl, że grupa znajomych powinna umierać równocześnie.

Jak wielka powinna być.

O mnie trzeba pamietać!!!

W goronie (jeszcze) przyjacół jestm podobno bardzo lubiana
Trudno bedzie mi zmienic towarzystwo ...
Ale wydaje mi się ,że jeżeli chce odbudować zaufanie mamy to jest to konieczne....
BO STRASZNIE MI NA TYM ZALEŻY....!!!
Czekam na komentarze....
odpowiedzcie na pytania które zadałam....
Wyraźcie swoje zdanie na ten temat....
Może ktoś mnie oświeci i mi pomoże,powie jak mam rozwiazac ten problemmm...??Wierzy,
że powinnością każdego człowieka jest przez całe życie głowić się jak
Brutalnie go gasił
zadając kolejną ranę jej sercu
nie płakała
nie miała siły…
może zabrakło łez…
tak nagle…
Ona-ranny ptak
…taka płochliwa
On-z blizną w sercu
…taki inny
tak niewiarygodnie do niej podobny
burzył mur
siłą uśmiechu…szczerością…
cegiełka po cegiełce…
docierał do jej wnętrza